Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda we wnętrzu za siedzeniem pasażera
Autor Wiadomość
Daro66

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 08 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-06-13, 05:05   

Trzeba sprawdzić drożność przewodu odpływowego wody skroplonej na skutek różnicy temperatur podczas pracy klimatyzacji . Koniec przewodu jest wysunięty w tylnej części komory silnika od spodu
 
     
Mirox

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 6
Wysłany: 2019-06-14, 09:12   

Dzięki za radę. W przyszłym tygodniu bedę miał kanał do dyspozycji to się zobaczy. Dam znać jak się sprawa ma. Jesze raz dzięki za dozew.
_________________
Pozdrawiam Mirosław
 
     
TomQ
TomQ

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 16
Wysłany: 2019-06-15, 12:49   

witam wszystkich ponownie , niestety do tej pory nie udało mi się odnaleźć źródła przecieku wody do auta. Wiem gdzie faktycznie kończy się jej droga wewnątrz a mianowicie kapie z "cypelka" na wysokości dolnej krawędzi schowka pasażera ten wystający plastik między deską a drzwiami PP natomiast tam ślad się urywa ... wszędzie wokół gdzie można dotknąć sucho ... ASO chce demontować deskę :-(
Może któryś z Was miał podobny przypadek ? odpływy na podszybiu drożne , filtr kabinowy suchy , uszczelka drzwi wymieniona ... przeciek występuje przy długich obfitych opadach i po myjni z podwoziem ...
pomocy...
https://ifotos.pl/zobacz/IMG201906_qsxaqns.jpg
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-06-15, 17:20   

Może lecieć anteną i każdym miejscem gdzie są puszczone niefabryczne wiązki przewodów.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-06-16, 17:42   

Jak nie antena to:
Zatkany odpływ podszybia pod zbiorniczkiem spryskiwacza i woda wlewa się wlotem powietrza przez nawiew.
Najpierw sprawdź jednak odpływ z klimy. Spod auta wprowadź jakiś pręt i przeczyść.
 
     
TomQ
TomQ

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 16
Wysłany: 2019-06-16, 19:29   

panowie żadnych nie fabrycznych miejsc nie dorabiałem , antenę raczej odrzucam bo przy ostatniej próbie na myjni zapomnieliśmy o demontażu i mam do dokupienia bazę do anteny ;-) a otwór który został jest szczelnie zatkany a po ostatniej ulewie dalej cieknie do środka , odpływ pod zbiorniczkiem płynu teoretycznie sprawdzony i udrożniony przez ASO ( chyba że zajęli się tylko drugim z łatwiejszym dostępem ) , przecieki pojawiają się także przy nie używanej klimie aczkolwiek chętnie sprawdzę ten trop tylko gdzie jest ten odpływ ? może jakieś foto ? dostanę się tam bez podnoszenia auta czy kanału?
oprócz miejsca wskazanego wyżej leci też czasami spod uszczelki na dolnej krawędzi uszczelki drzwiowej ..
 
     
TomQ
TomQ

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 16
Wysłany: 2019-07-29, 21:56   

zagadka rozwiązana : RELINGI DACHOWE wystarczyło zaślepienie otworów w dachu pod relingami masą uszczelniającą
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12861
NIE POLECAM ASO B-STOK, OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM
3 wizyty wszystkie płatne w aso:
1) szpachlowanie mastyką progu
2) rozbebeszenie całej deski rozdzielczej
3) zlecenie wycięcia i ponownego wklejenia przedniej szyby ...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-07-30, 15:35   

Jak mam auto po gwarancji to nie wybieram się do ASO , bo to drogie paproki i tyle . Ogarnij w okolicy jakiegoś kumatego mechanika a będzie taniej i bez nerwów :mrgreen: .
 
     
Cyganek

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-08-03, 12:08   

Szczęśliwi Ci co są już po uszczelnieniu :( U mnie też za fotelem pasażera (prawy tył) pokazało się jezioro. Klima chodziła ale podejrzewam że to nie od klimy. Na autostradzie złapał nas spory deszcz przez kilkadziesiąt km, po dojeździe do domu szok !!! Po niedzieli czas na serwis w Piotrkowie Trybunalskim, aż się boję kontaktu z tą placówką ...
 
     
Cyganek

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-08-16, 12:29   

No i po wizycie w serwisie. Okazało się że odpływ skroplin z klimy jest przesunięty w lewą stronę :( Masakra bo wszystko mokre jak ... serwis nie chce słyszeć o suszeniu przez nich wnętrza, ciut dziwne bo przecież nie ja nalałem do auta wody, tylko przez wadę nalało się jej do wnętrza. Zgłosiłem reklamację, czekam...
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-08-16, 15:41   

Cyganek napisał/a:
No i po wizycie w serwisie. Okazało się że odpływ skroplin z klimy jest przesunięty w lewą stronę :( Masakra bo wszystko mokre jak ... serwis nie chce słyszeć o suszeniu przez nich wnętrza, ciut dziwne bo przecież nie ja nalałem do auta wody, tylko przez wadę nalało się jej do wnętrza. Zgłosiłem reklamację, czekam...

Miałem wymienione wygłuszenia. , dywaniki na samym końcu gwarancji ; powód ten sam. Składaj pismo do dealera u którego kupiłeś z żądaniem wskazania sposobu usunięcia usterki zgodnie z technologią i terminem wykonania.
 
     
Cyganek

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-08-31, 14:50   

W moim przypadku w serwisie powiedzieli że często się zdarza takie niedopatrzenie tzn. nie włożona rurka skroplin z klimatyzacji w swoje "gumowe gniazdo". Zasugerowałem że śmierdzi we wnętrzu stęchlizną jak by to było auto po powodzi. Pan z serwisu poinformował mnie że suszenie wnętrza będzie we własnym zakresie, co mnie dość mocno zdziwiło. Nie dyskutowałem tylko zadzwoniłem na RENAULT POLSKA (nr infolinia). Tam z kolei kazali czekać na odpowiedź 14 dni roboczych... więc czekam. Od 14.08 czekam, po niedzieli mam nadzieję dostać odpowiedź. Proszę o wszelkie podpowiedzi jak załatwić wymianę zatęchłych elementów tapicerki i wygłuszenia (nie znam się na elementach wygłuszenia i tapicerki więc strzelam z nazwami), każda podpowiedź i wskazówka mile widziana. Z góry bardzo dziękuję i obiecuję informować na bieżąco o postępach w przepychankach z serwisem a klientem.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2019-09-01, 05:20   

Pismo od radcy prawnego załatwia sprawę. U mnie sami z siebie wymienili. Generalnie z tego co widzę dzisiaj to auto traktowane jest jak np.buty. Czyli kupiłeś w sklepie to tam reklamuj. Producent zlewa klienta i każe iść do sprzedawcy czyli dealera; "my produkujemy nasze wyroby doskonałe , to dealer bubla wam sprzedał ".
 
     
Cyganek

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-09-02, 22:22   

MASAKRA!!! RENAULT POLSKA czeka z odpowiedzią do 14-go dnia lub ma nadzieję że klient zrezygnuje z reklamowania...
 
     
Mirox

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-04, 19:45   

Witam. Udało mi się wjechać na kanał u szwagra i problem z wodą w komorze filtra kabinowego rozwiązany. W tunelu pod filtrem od spodu samochodu po częściowym zdemontowaniu osłony w rejonie pogrubienia wydechu jest korek z otworem. Był zanieczyszczony i po prostu zatkany. Po udrożnieniu wyleciało dużo wody z zanieczyszczeniami, no normalnie zwykły brud. Wyczyściliśmy przedmuchaliśmy od dołu i od strony filtra kabinowego i w autku suchutko.
_________________
Pozdrawiam Mirosław
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11