Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster stan aktualny
Autor Wiadomość
Goorek

Marka: Brak
Model: Brak
Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: 2019-06-12, 09:23   Duster stan aktualny

Gdzieś tam krąży mi zakup Dustera do firmy, dlatego 4x4. Aktualnie są wersje 1.6sce lub diesel - 12 tys droższy - to trochę przesada. Idealnie dopasowałby napęd 4x4 z silnikiem, zadałem więc pytanie do Dacii (pytanie trafiło do wybranego salonu a nie do Dacii wprost).
Jak wiadomo 1.6sce znika z oferty, dostałem info, że w 27 tygodniu prawdopodobnie zacznie się produkcja tce100 czyli 1.0 3cylindry. W związku z tym zniknie benzyna z 4x4, a że nie może zniknąć na zawsze będą musieli coś dać. Osobiście uważam, że 1.0tce 3 cylindry średnio się będzie nadawał do 4x4 więc zostaje 1.3tce. Niestety salon nie potrafił mi potwierdzić czy i kiedy tak będzie. A może ktoś z Was ma lepszą wiedzę - jakie są plany związane ze zmianą silników? Planują 4x4 do 1.3tce?
Pytałem też o automat - ale też salon nie potrafił nic powiedzieć.
 
     
marcinch

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: 2019-06-16, 18:08   

Wydaje mi się, że Dacia zaczyna iść drogą Skody. Jeszcze parę lat temu ceny Skody były znaczne niższe niż VV. Dzisiaj różnica jest niewielka. Jak zniknie 1.6Sce i przy dzisiejszej cenie 1,3 Już bym się głęboko zastanawiał nad Kadjarem zwłaszcza że na tego drugiego można ugrać upust a na Dacię nie. Wiem, że kolega poluje na 4x4 i pewnie nadal w tym segmencie będzie hit to 4x2 już przestaje być opłacalne.
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-06-17, 08:20   

Zgadzam sie - przy wersji 4x4 cenowo bezkonkurencyjny Duster. Na Kadjara na dzien dzisiejszy trzeba miec 120 tysiecy - (1.7 dCi, 150 KM, 4x4).
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
Goorek

Marka: Brak
Model: Brak
Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: 2019-06-22, 10:51   

byłem ostatnio przejazdem w salonie Dacii, wzialem na przejazdzke 4x2 1.3tce 150 koni, ale Pan z salonu dalej twierdzi ze nie wie nic na temat 1.3tce w 4x4 i poleca kupno diesla. wiec mam wrazenie ze maja prikaz wciskania diesla za wszelka cene, bo w sumie nie trzeba byc jasnowidzem, ze jesli wchodza 3 cylindry 100 koni to raczej do niego nie wlożą 4x4, wiec nastepny w kolejce to 1.3tce. tylko teraz najtansze 4x4 z 1.6sce jest tanie, a w przypadku 1.3tce ta cena najtanszej benzynowki 4x4 sporo wzrosnie. W niemieckim cenniku sa juz 4x4 1.3tce w obu wersjach mocy.
 
     
nuarb

Marka: Dacia
Model: Duster 1.0 lpg
Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 9
Wysłany: 2019-07-04, 22:15   

Witam wszystkich. Również byłem ostatnio w salonie. W moim przypadku sprzedawca był trochę lepiej zorientowany. Mówił że 1,3 Tce 4x4 lada dzień ma być dostępny i już jest w ofercie. Zaciekawiła mnie informacja o 1,6 SCE. Ponoć od września ma być ponownie dostępny ale tylko w wersji z fabrycznym lpg, bo w takiej konfiguracji spełnia normy emisji. Nie bardzo wiadomo co będzie jak klient który kupi taki model nie będzie tankował lpg. Czy soft będzie blokował możliwość jazdy tylko na Pb? Myślę że w tym kierunku trzeba to rozpatrywać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10