Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Komp pokładowy duster 2 LPG
Autor Wiadomość
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-07-12, 07:48   

AndrewMD napisał/a:
Voxmord możesz coś więcej opisać o tym komputerze i jakieś foto? Stoję przed wyborem Dustera z LPG comfort i zwykłym radiem a przez to zupełnie nie wiem jak z komputerem pokładowym.


Tak jak napisałem w poprzednim poście - komputer pokładowy jest, rzekłbym, elementarny. Masz w nim tylko podstawowe informacje takie jak: temperatura płynu chłodniczego, kontrola ciśnienia TPMS, przebieg samochodu (naturalnie z opcją korekty po tankowaniu), elektroniczny pomiar prędkości. I to chyba tyle... Jest jeszcze ikonografika i sygnalizacja zapięcia (lub nie) przednich i tylnich pasów bezpieczeństwa.

Brak natomiast bardzo wygodnych w codziennej jeździe takich informacji jak: średnie i aktualne spalanie, zasięg do przejechania, tryb B podróży (czyli dodatkowy licznik kilometrów), data. Braku godziny i temperatury się nie czepiam, bo są na wyświetlaczu Medianav. To tak z moich obserwacji, ale idzie się do tych "luk" w wyposażeniu przyzwyczaić.
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-12, 09:26   

Czyli na benzynie też nie pokazuje spalania? Myslalem że tylko na lpg.
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-07-12, 09:46   

Nie, nie zauważyłem żebym mógł przełączyć na taką opcję, a jeżdżę ostatnio na benzynie.

Prawdę powiedziawszy, to nawet nie wiem, czy komputer w przypadku instalacji lpg wyświetla średnie spalanie gazu. W moim poprzednim samochodzie, komputer wskazywał uśrednione spalanie benzyny, natomiast nawet w takiej sytuacji możesz łatwo sobie obliczyć zużycie gazu dodając te 15-20%, ewentualnie wyjeżdżając butlę do 0.
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 96
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-07-12, 16:50   

Na moim niebieskim wyświetlaczu miedzy zegarami pokazuje średnie spalanie, zasięg na obecnej ilości paliwa, aktualne spalanie.
Co do radia to mam zwykłe fabryczne i tu mogę ustawić balans na głośniki.
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-12, 16:55   

Dzisiaj byłem i oglądałem wyświetlacz i nie jest wcale taki zły. Na zdjęciach w necie prezentuje się dużo gorzej niż na żywo
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-07-12, 17:26   

matiax napisał/a:
Na moim niebieskim wyświetlaczu miedzy zegarami pokazuje średnie spalanie, zasięg na obecnej ilości paliwa, aktualne spalanie.
Co do radia to mam zwykłe fabryczne i tu mogę ustawić balans na głośniki.


W wersji z fabrycznym LPG?
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 96
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-07-12, 20:38   

LPG instalowane u dilera zaraz w dniu zakupu. Nie chciałem fabrycznego. Ten niebieski wyświetlacz wcale nie jest taki oczo...bny w nocy, mi nie przeszkadza. W sumie to mało co mi przeszkadza w aucie , ma jeździć , nie rozpadać się i nie psuć i być uniwersalne. :-)
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-07-12, 21:12   

No to jednak zasadniczo inna sytuacja z tym komputerem pokładowym i informacją dotyczącą spalania - to nie kwestia wyświetlacza i jego koloru, tylko opcji z gazem lub bez. W fabrycznych lpg, takich komunikatów nie ma.
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-12, 21:22   

A już był cień nadziei. Ale mimo wszystko ECU pewnie to liczy tylko nie pokazuje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11