Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od "Świeżaka"
Autor Wiadomość
Ryan

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 9
Wysłany: 2019-07-26, 10:30   Kilka pytań od "Świeżaka"

Dzień dobry,

Od wtorku jestem posiadaczem nowego Dustera. Czy szczęśliwym, pewnie wyjdzie w praniu. Jeżeli chodzi o model silnika, to zdecydowałem się na LPG, bo będę jeździł głównie trasy. Wersje Essential, z dodaną manualną klimą, czujnikami parkowania z tyłu i podłokietnikiem. Bez NAV, korzystam z Google Map w telefonie. Brak liftu - wersja Brąz Vision.

Co do wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego jestem raczej zadowolony, choć wiadomo, że to rzecz gustu. Nie podobają mi się tylko te standardowe felgi, ale wymiana to dla mnie droższy gips na dzisiaj, więc poprzestałem na zakupie czarnych kołpaków. Mam nadzieję, że będzie to grało. Jak dostarczą, to sprawdzę. W środku zarzutów raczej nie mam, choć trochę szkoda, że panel radia się palcuje (tak jak klamki).

Po odbiorze samochodu (8km na liczniku) przejechałem do domu jakieś 80km, w trybie ECO i na rezerwie LPG, z włączoną klimą na poziom 1, żeby sprawdzić jak bardzo będzie mułowaty. No i o ile po rozpędzeniu było wszystko OK, to już samo startowanie baaardzo ciężkie. Skończy się pewnie na wyłączeniu ECO na stałe, ale LPG zasilać silnik musi, a klima latem chodzić. Po dojechaniu do domu oczywiście przestudiowałem całą książkę obsługi, ale mimo to i tak mam sporo pytań, dlatego pozwalam sobie je wypisać poniżej. Będę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam.

1. Czy po magicznych 3000 km silnik faktycznie zacznie być żwawszy, czy to tylko pic i już będzie tak zawsze?
2. Jak zobacz na komputerze pokładowym spalanie (bieżące/na ostatnie 100km itd.)?
3. Jak ustawić zegarek na komputerze pokładowym (działa tylko przy radiu)?
4. Jak pozbyć się komunikatu "0 zapiętych tylnych pasów"? Gdy jadę sam to chyba naturalne?
5. Czy można manualnie złożyć boczne lusterka?
6. Czy ta wersja w ogóle posiada tempomat czy jedynie ogranicznik? Jeżeli posiada, to jak go uruchomić?
7. Jak sformatować pendrive USB by był czytany przez radio?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-26, 11:19   

Cześć.
Co do Twoich pierwszych wrażeń dotyczących Dustera mogę zasugerować Ci, abyś zrezygnował z używania trybu ECO ponieważ generalnie daje tylko pozorne oszczędności przy jednoczesnym obniżeniu osiągów oraz ograniczeniu sprawności np. nawiewów czy klimatyzacji. Całe szczęście, że ECO jest domyślnie wyłączone. Ja dodatkowo wyłączam S&S.
Ad 1. Mój Duster ma przejechane ok. 6 kkm i zauważalna jest poprawa dynamiki silnika (niedawno wgrano mi nowy soft) więc na pewno po jakimś czasie Ty także odczujesz lepszą kulturę pracy silnika.
Ad 2. Nie wiem jak jest w wersji z LPG, ale gdzieś przez przypadek przeczytałem na forum (może bliźniaczym), że w przypadku jazdy na gazie te parametry nie są wyświetlane przez komputer. Nie przyjmuj mojej informacji jednak jako pewnik.
Ad 3. Na komputerze nie ma zegarka – wiem, że da się go odblokować w oprogramowaniu – podobnie jak wiele innych funkcji, np. doświetlanie zakrętów – zajrzyj na forum – także bliźniacze.
Ad 4 Nigdy nie pojawił mi się taki komunikat. Może wozisz coś cięższego na fotelach co uznawane jest przez komputer jako „osoba” i wysyła taki komunikat. Ostatnio włączyło mi się dźwiękowe ostrzeżenie o niezapiętych pasach bo położyłem saszetkę z dokumentami i telefonem na przednim siedzeniu.
Ad 5. Są składane
Ad 6. Jest tylko ogranicznik. Ale na daciaklub jest wątek jednego z userów, który wymieniając chyba tylko przełącznik (ten na panelu środkowym – bo chyba Ty masz jednopozycyjny) uruchomił także tempomat. Nie znam szczegółów, ale warto poszukać tego wątku i przestudiować go szczegółowo bo warto.
Ad 7. Generalnie ma na znaczenia gdyż większość plików muzycznych będzie odtwarzana zarówno na FAT32 jak i NTFS. Ten drugi system musi być gdy wielkość jednego pliku przekracza 4Gb, a to raczej w przypadku mp3 nie grozi.
 
     
Ryan

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 9
Wysłany: 2019-07-26, 13:35   

Możesz podrzucić link do tego konkretnego tematu na forum? Trochę tam tego jest...
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-26, 14:57   

Ryan napisał/a:
Możesz podrzucić link do tego konkretnego tematu na forum? Trochę tam tego jest...


Jeśli chodzi o tempomat proszę - udało się znaleźć :)

http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=125
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-26, 21:38   

RYAN myślę że obaj będziemy mogli doposażyć essentiala w różne dodatki. Spróbuje ten tempomat wstawić. Może uda się coś jeszcze.
 
     
Ryan

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 9
Wysłany: 2019-07-30, 10:02   

BLACHA_997 napisał/a:
Ryan napisał/a:
Możesz podrzucić link do tego konkretnego tematu na forum? Trochę tam tego jest...


Jeśli chodzi o tempomat proszę - udało się znaleźć :)

http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=125


No niestety, użytkownik jedynie mówi, że to zrobił i pokazuje zdjęcia, ale nie pisze jak. :-(

AndrewMD napisał/a:
RYAN myślę że obaj będziemy mogli doposażyć essentiala w różne dodatki. Spróbuje ten tempomat wstawić. Może uda się coś jeszcze.


Gdyby Ci się udało, napisz proszę ze szczegółami jak to zrobić.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-30, 10:32   

Ryan napisał/a:


No niestety, użytkownik jedynie mówi, że to zrobił i pokazuje zdjęcia, ale nie pisze jak. :-(



A czy to problem zalogować się na forum i zapytać?
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-08-14, 22:12   

Ad7. Fat32 inaczej może nie czytać. Pozdro
_________________
hary
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10