Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkarpacka czarnula
Autor Wiadomość
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-23, 10:11   

Z racji tego, że nareszcie zrobiło się trochę cieplej, poświęciłem niedawno jeden dzień, aby zamontować nowe dodatki do swojej Czarnuli. Co prawda miała już założone wcześniej elementy chromoniklowe, ale plastiki nadkoli, drzwi , tylny spojler, listwa chrom na zderzak tylny, które powybierałem na vouchery, czekały w kolejce od jesieni. Jak wiadomo, musi być naprawdę ciepło, aby je ponaklejać. :-) więc udało się dorwać wczoraj taki dzień, a przy okazji zaoszczędziłem 600 zł, gdyż tyle wycenili mi w ASO Dacia za montaż tych elementów, tzn. listwy nadkoli, drzwi oraz spojler. Przy okazji pozmieniałem koła na letnie i zamontowałem dodatkowo chlapacze. przyznam się, że coraz bardziej ją kocham a ona jak na razie odwzajemnia to swoją bezawaryjnością i daje dużo rozkoszy hi,hi :-) :mrgreen: pozdrawiam.

Warto też dodać, że Dusterek wzbogacił się o kilka dodatkowych funkcji, które dzięki pomocy kolegów z forum Dacii, udało się w nim aktywować. Ma obecnie już automatyczne wycieraczki, dodatkową funkcję doświetlania zakrętów i wyświetlanie godziny i temperatury na komputerze. :-)

Foto 2.jpeg
Plik ściągnięto 271 raz(y) 158,16 KB

Foto 3.jpeg
Plik ściągnięto 161 raz(y) 148,76 KB

Foto 1.jpeg
Plik ściągnięto 190 raz(y) 155,04 KB

 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-04-23, 12:09   

Brawo TY.
 
     
papse


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 49
Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 33
Skąd: KR
Wysłany: 2019-04-23, 18:41   

Wygląda rasowo - gratuluję.
Napisz proszę jak udało Ci się włączyć te wszystkie dodatkowe funkcje, z wycieraczkami włącznie.
Też mam Prestige, też 1,6 SCe,napęd na jedną oś, a czujnika deszczu jakoś koło lusterka nie widzę. Mam taką funkcję w Toyocie i wiem na co patrzeć, a tutaj kicha :-/
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-23, 19:36   

Co do aktywacji tych funkcji są na forum Dacia odpowiednie tematy, wraz z programami i wskazówkami, jak to zrobić krok po kroku . Ja zakupiłem sobie interfejs ELM 327 BT i nim pozałączaliśmy te opcje. Coś takiego jak w linku
https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-wifi-obdii-torque-pic18f25k80-6956165486.

Niestety nie mam dla ciebie dobrych wieści odnośnie tego czujnika deszczu, gdyż z tego co wiem, w nowych modelach z 2019r jest brak możliwości aktywacji automatycznych wycieraczek, gdyż w tych modelach czujnik zmierzchu, który jest zintegrowany razem z czujnikiem deszczu, został przeniesiony ze szyby na deskę rozdzielczą, co automatycznie wykreśliło możliwość uzyskania tej funkcji. Modele z 2018r miały te czujniki na szybie, dlatego była możliwość ich aktywowania. Pozostałe funkcje, tzn: dodatkowe wyświetlanie zegara oraz temperatury na wyświetlaczu komputera oraz doświetlanie zakrętów jest chyba możliwe.

komp_1.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 25,09 KB

 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-26, 14:51   

Doświetlanie zakrętów robiłeś sam czy jeździłeś do kogoś? Chciałbym w essentialu zrobić coś takiego a mam w yarisce icar podłączonego do torqua.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-07-27, 19:16   

Doświetlanie zakrętów robiliśmy w domu sami z zięciem.To jest kwestia uaktywnienia interfejsem tak jak wszystkie inne rzeczy tzn, automatyczne wycieraczki itp.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-08-12, 15:04   

Witam, moja Podkarpacka Czarnula jest już po pierwszym przeglądzie :-) , który został wykonany w serwisie Renault-Dacia Spektrum Krosno. Oczywiście przegląd zrobiony z racji czasu tzn. po roku a nie przebiegu, gdyż ten jest w rzeczy dość skromny w porównaniu z większością kolegów i wynosił 7530 km. Przy okazji został wgrany nowy soft wtrysków, chociaż po prawdzie nic tak naprawdę się nie działo. No,może poza tym, że przy przekraczaniu 2 kkm na liczniku, auto nieznacznie lekko się jąkało, ale ogólnie było to mało zauważalne. Sprawa druga, która wystąpiła po przebiegu 6 kkm, to mrugnięcie kontrolek STOP/Olej podczas palenia zimnego auta. Co do tego byłem raczej spokojny, gdyż czytałem na forum o tej przypadłości i wiedziałem, że odpowiada za to chyba wadliwy filtr oleju.Co niektórzy pisali właśnie, że zaczynało się to u nich dziać właśnie przy przebiegach zbliżonych do 6 kkm.Z komputerem, czyli zawieszaniem się go podczas gorąca nie miałem ani jednego przypadku. Teraz po wymianie nowego filtra oleju wszystko jest ok. Serwis był bezpłatny, gdyż mam wykupiony easy servis, ale z tego co dopytałem, zalany został oryginalny olej ELF a nie żaden Motrio. Powiedzieli mi, że jeżeli chodzi o Dustera , to dostali wytyczne od producenta o takim własnie postępowaniu, że ma być lany olej ELF. A teraz odczucia po wgraniu softu :mrgreen: powiem, że są bardzo dobre, gdyż autko naprawdę zbiera się lepiej, i jest to szczególnie odczuwalne przy wciskaniu gazu na biegu 3 i 4, gdzie przedtem bez redukowania było dość słabo. Tak więc nic tylko się dalej cieszyć z autka.
Dla poprawy nastroju dołożyłem sobie w kabinie srebrne bajery, które oczywiście podpatrzyłem u kolegów ha,ha :-D .Jak dla mnie może być :-D . Przy okazji wykorzystałem zaślepkę po regulatorze napędów i założyłem tam przycisk pilota otwierania bramy wjazdowej, co jest bardzo pomocne, dlatego miałem to już wcześniej w innych autach i nie mogłem się tu odzwyczaić. Zrobiłem w tym miejscu, gdyż auto na gwarancji i nie chciałem ruszać kokpitu :). Poniżej fotki tych błyskotek :).

20190812_140936.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 70,65 KB

20190812_142152.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 89,6 KB

20190812_142126.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Plik ściągnięto 143 raz(y) 70,07 KB

 
     
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-08-16, 21:37   

Czy karta przeglądów nie przewiduje czasem po roku tylko dolania oleju, a nie jego wymiany? Z tego co zauważyłem to wymianę mam przewidzianą na co 2 lata lub 30000km-tak samo jest z filtrem oleju (też mam Easy Service) Po roku lub 30000km ma być bezpłatnie niby tylko wymiana filtra kabinowego oraz przegląd Dacia A(1).
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-08-17, 14:54   

Ale w karcie przeglądów nie ma napisane że wymiana po roku jest zabroniona :-P
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-08-17, 21:05   

13dp napisał/a:
Czy karta przeglądów nie przewiduje czasem po roku tylko dolania oleju, a nie jego wymiany? Z tego co zauważyłem to wymianę mam przewidzianą na co 2 lata lub 30000km-tak samo jest z filtrem oleju (też mam Easy Service) Po roku lub 30000km ma być bezpłatnie niby tylko wymiana filtra kabinowego oraz przegląd Dacia A(1).


Naprawdę chcesz wymieniać olej dopiero po 2 latach albo 30 000 km?
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-08-17, 22:22   

Do 2018r wymiana byla co roku lub 20000, teraz jest co 2 lata lub 30000. A przecież to ciągle jest ten sam silnik. Dlaczego mam wrażenie że ktoś wymyśla to tylko po to żeby szybciej wykończyć silnik?
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-08-23, 12:03   

Kolego 13dp jaki miałoby sens zlecanie dolewki oleju przez serwis, skoro u mnie przy przebiegu 7500 km, które zrobiłem przez rok olej był bez zmian i nie wymagał dolewania. Nie ma znaczenia, czy zrobisz w roku 6 kkm czy 20 kkm, mija rok i następuje wymiana. To że teraz, odnośnie nowych aut z 2019r jest ustalony inny interwał przeglądów, to nie zmienia faktu, że ja mam co roku lub 20kkm i według tego, serwis jest zobowiązany do przestrzegania tego co mam podpisane w umowie.
 
     
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-08-23, 18:38   

Dzięki za wyjaśnienia-ja po prostu nie zdawałem sobie sprawy że jeszcze stosunkowo do niedawna obowiązywała inna karta przeglądów dla tego silnika-dlatego spytałem 8-)
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-11-03, 13:27   

Hiszpan a jak to jest że masz mój nick w stopce? Na powitanie?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-03, 14:46   

Pawelek_S napisał/a:
Hiszpan a jak to jest że masz mój nick w stopce? Na powitanie?


Chyba mój :!: :!:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 12