Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hak
Autor Wiadomość
marcin.p1

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-04-24, 10:49   

Witam,
posiadam dustera z 2016 r i mam zamiar zamontować hak. Tylko teraz pytanie bo czytałem, że jedni mówią że trezba moduł inni że nie, druga sprawa wiązki są osobno do kupienia patrzyłem na autohak. I widzę żę są dedykowane to czy w aucie są już wyprowadzone wiązki tylko wpiąć ? w tórym miejscu ? .
I jak sprawa wygląda z tym modułem??
 
     
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2019-04-24, 11:23   

Ja zakaldalem wiązkę uniwersalną 13pin Brinka z modulem. Koszt ok 200zl na allegro.
 
     
Zenek00
gawron3

Marka: nowa dacia
Model: deuster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 63
Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: 2019-05-28, 17:37   hak do dacia duster2018

Witam !!! Panowie a ile kosztuje montaż haka w serwisie /czy wszędzie jest tak drogo bo u mnie w Kielcach pytałem przez telefon pan powiedział że cały koszt to około 2 tys. zł wdaje mi się bardzo dużo a auto mam na gwarancji i nie wiem czy mogę to zrobić gdzieś w warsztacie żeby nie było problemu kiedyś .
 
     
Dracid

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 33
Wysłany: 2019-05-29, 11:59   

Ale 2000 to razem z samym hakiem?
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-31, 12:39   

Przy okazji tematu 'hak', mam teoretyczne pytanie. (Hak miałem w poprzednim aucie,składany, w D nie mam) Czy skoro można założyć dodatkowy przedni zderzak, czyli 'orurowanie', to czy można taki założyć i z tyłu...
Ponoć mają wejść przepisy, że dopuszczane będą tylko haki składane. :shock: Więc jeśli ktoś ma stały, 'wystający', to czy mógł by zamówić, czy zrobić sobie dodatkowy 'zderzak rurowy', montowany na haku tak, jak np. zewnętrzny stojak rowerowy? Zakładam, ze estetyka wykonania była by harmonijna i znośna, w odpowiednich proporcjach. I wtedy tak, jak i hak, trochę to zamortyzowało by uderzenie..., gdy ktoś stuknie nam w tył samochodu... Pytanie jest czysto teoretyczne, ale i może jakimś praktycznym pomysłem. :?:
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-06-02, 13:42   

Kolego Viktor, ja mam w swoim DD2 hak, ale cały czas ściągnięty, bo według przepisów, nie można go wozić założonego, jeżeli nie ciągniesz przyczepy. To samo raczej dotyczy wszystkich bagażników np. na rowery montowanych do haka. Jeżeli jedziesz z rowerami to ok, natomiast jazda z samym stelażem bagażnika, bez rowerów raczej jest nie bardzo i mogą się doczepić. Ponadto z tego co piszesz, wnioskuję, że tobie hak potrzebny jest raczej jako dodatkowy zderzak przed stłuczką :mrgreen: ? To, że należy odpinać zaczep haka, dotyczy zarówno tych automatycznie wyciąganych, jak i te haki, które są przykręcane na śruby.
 
     
Daro66

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 08 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-06-03, 06:26   

jammo napisał/a:
bo według przepisów,
- jakich przepisów , prosimy konkretnie nr rozporządzenia , paragraf , ustęp,punkt ,litera .... , bo coś mi się wydaje że nie do końca jest to prawda .
https://autokult.pl/27671,czy-trzeba-demontowac-kule-zaczepu-haka-holowniczego
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-03, 06:48   

^^^
O tych 'przepisach', ja tylko kiedyś 'słyszałem', ale się tym nie interesowałem, bo miałem hak składany. Widać że kolega jammo, też przynajmniej, o nich 'słyszał'...

jammo napisał/a:
Kolego Viktor, (...) wnioskuję, że tobie hak potrzebny jest raczej jako dodatkowy zderzak przed stłuczką :mrgreen: ? (...)


Wiele lat temu znajomy się cieszył, że gość, który wjechał mu w tył auta, zrobił sobie sporo uszkodzeń. 'Nadział się' na hak. Samochód znajomego nic nie ucierpiał. I dlatego tak mi przyszło do głowy to wykorzystanie stałego haka, jako element 'dodatkowego zderzaka' :evil:
No ale takowego nie mam i nie muszę kombinować... 8-)
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-06-04, 17:40   

W jakimś kraju w EU jest w przepisie że jak masz hak nie użyty a ktoś ci zasadzi to bekniesz za to że za duże szkody spowodowałeś wystającym elementem a tak może tylko by się zderzaki porysowały
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-06-04, 23:03   

Francja, Niemcy, Austria. Te na pewno, o resztę się nie dowiadywałem.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 94
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2019-07-19, 13:42   

Znam przypadek, gdzie znajomy kupił okazyjnie auto z hakiem, po "małej" kolizji - najechaniu z tyłu przez inne auto. Po sprawdzeniu przez fachowca, który przejechał tylko ręką po dachu stwierdził, że auto jest praktyczne złamane - szmelc. Hak zwykle jest mocowany do podwozia w newralgicznych punktach. I zamiast radości, że ktoś się "nadział" na nasz hak, może się okazać, że mamy totalnie skasowane auto.
_________________
I like Duster
 
     
krzysiekmmw

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: 2019-07-25, 09:37   

Witam, ja zamówiłem fabrycznie Dustera z hakiem. Powiedziano mi że domyślnie instalowane są wiązki 13 pinowe i takie gniazdo mam też przy haku. Instalują tak bo łatwiej jest przejść z 13 na 7 w razie potrzeby niż w drugą stronę. Dostałem do kompletu przejściówkę z 13 pinów na 7.
 
     
gawron3
gawron3

Marka: nowa dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 59
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 36
Skąd: TKN
Wysłany: 2019-07-25, 11:26   hak

Witam!! pytanko do krzysiekmmw,możesz zdradzić tajemnicę jaki koszt poniosłeś za montaż tego haka w serwisie bo mnie się właśnie marzy i serwis zaśpiewał przez telefon w granicach 2 tys.
_________________
gawron3
 
     
ACE293

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-08-17, 19:53   

krzysiekmmw napisał/a:
Witam, ja zamówiłem fabrycznie Dustera z hakiem. Powiedziano mi że domyślnie instalowane są wiązki 13 pinowe i takie gniazdo mam też przy haku


A czy to gniazdo jest w pełni funkcjonalne? To znaczy czy wszystkie piny działają?
 
     
jaszczur66

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 29 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2019-09-03, 07:13   

Witam.
Ja również potrzebuję zamontować hak, ale chciałbym zainstalować taki system, który po demontażu samego haka nie będzie ograniczał jego właściwości terenowych (kąt zjazdowy). Czy wiecie może o takim modelu ?
Jeśli ktoś taki posiada to proszę o podpowiedź.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10