Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hacząca skrzynia biegów
Autor Wiadomość
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-03-10, 16:01   Hacząca skrzynia biegów

Witam! od pół roku posiadam DD1 FL 4x4 1.5dci. I nie mam do niej zastrzeżeń oprócz skrzyni biegów. Jestem świadomy ze to stara konstrukcja skrzyni z Clio 2. Wszytko było by ok bo skrzynia chodzi naprawdę fajnie oprócz zmian z 1 na 2. Tak wiem można ruszać z 2ki i to robię ale czasem jest taka sytuacja i taki teren ze pasowało by się rozbujać z 1ki :) Niestety skrzynia masełko ale z 1 na 2 haczy tzn nie ma zgrzytu ale czuć ze nie wchodzi gładko. Myślałem ze po Astrze H która ma fatalną skrzynie M32 w Dusi zaznam spokoju i prawie go znalazłem. Zaaplikowanie ceramizera nie pomogło w przeciwieństwie do skrzyni opla. Nie wkładam biegów z pośpiechem tylko robię przerwę na luzie i biegi fajnie wskakują nawet 1 na 2 ale to zdecydowanie za wolno bo gdy przyjdzie sie w mieście rozpędzić to niestety ale jestem zawali drogą. Dodam ze do 2tys obr dość fajnie ta 2ka wskakuje ale powyżej juz przy mocniejszym rozpędzaniu niestety nie. Czyżby synchronizator? Macie podobnie? Ten typ tak ma? Z góry dziekuje :)
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2019-03-13, 20:41   

Na moje oko to chyba coś z skrzynią nie halo. Co do M32 znam ten ból, jednak odpukać 220 tysięcy w mojej cromie i spokój.
Dustera w 4x4 ma inną skrzynię niż clio bo ma oznaczenie TL4 lub TL8 :)
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-03-16, 11:18   

Tak wiem ale te skrzynie bazują na tych z clio :) kurde czyli z tą 2ką to nie żę "ten typ tak ma".
toka93 u Ciebie w DD problem ze zmianą z 1 na 2 nie występuje? Teraz nwm co robić czy próbować naprawić czy jeździć tak jak jest w w miarę mam prawe z tą 2ką. Czasem opór ale jak robie długa pauze na luzie to wchodzi w miare gładko. :) Mam wrażenie ze synchronizator długo szuka biegu.
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2019-03-17, 11:07   

Dustera nie mam, ale w firmowym takich problemów nie było. Gładko wchodziły biegi. Ale przy 1,6 często zdarzają się wymiany skrzyń ze względu na wytarcie 3 i 4 biegu, ale to bardziej słychać w czasie jazdy niż przy wrzucaniu biegu.
A może próbujesz przy za dużej prędkości wrzucić 1 bieg? Duster ma bardzo krótką jedynkę i z powodzeniem można z 2 startować.
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-18, 18:02   

Witam serdecznie. Może to przypadek ale w poprzednich samochodach też zawsze dwójka gorzej wchodziła. Nawet w Trabancie to miałem.
_________________
Witek
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-03-20, 20:56   

toka93 jestem świadom ze 1 to bieg pełzający i w miarę możliwości ruszam z 2 i nigdy nie wrzucam 1 na chama. Gdy się uda pojadę do znajomego mechanika od skrzyń, może to kwestia regulacji cięgien czy coś. Mówił przez tel ze nie warto pchać się w koszta ale kurde denerwuje mnie niesamowicie ten fakt ze nie mogę sprawnie rozpędzić auta bo walczę ze skrzynią.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-03-21, 07:47   

Sprzęgło też może to powodować
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-03-26, 19:01   

Byłem u mechanika stricte od skrzyń, i powiedział żeby nie grzebać bo dobrze chodzi widocznie ten egzemplarz tam ma i wie ze to uciążliwe ale wymian synchronizatora może nie pomóc. Użyłem kiedyś ceramizera ale nie pomógł a może spróbować liqui moly z dwusiarczkiem molibdenu i dodać go?
 
     
DAKo
Stary Hanys


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 15
  Wysłany: 2019-09-22, 04:48   Korek wlweu oleju - gdzie się skrywa.

Witam wszystkich i proszę o odpowiedź gdzie szukać i jak się dostać do korka wlewowego skrzyni biegów - D Duster 1,6 /105 napęd 4 x 4 .
_________________
HardRockMetalLotFan
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-09-22, 09:50   

Dostęp od dołu. Po stronie kierowcy, plastikowy korek na bocznej ściance skrzyni.
Poszukaj, były na forum zdjęcia i rysunki :-)
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10