Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś tutaj jeździ motocyklami?
Autor Wiadomość
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-09-24, 18:30   

Hiszpan_JS napisał/a:
Dziwne poglądy. Idąc Twoim tropem to Ty nie masz samochodu. Tzn. masz w myśl przepisów ale samochód to coś więcej niż tylko Dacia :-D :-P

I tu się mylisz :P
Samochody pojemnościowo obecnie jeżdżące są od 650 ccm więc moje 1600 cccm to o wiele więcej niż 125 ccm w porównaniem z teoretycznym początkiem pojemności motocykla czyli 51 ccm która to pojemność nie występuje w rzeczywistości .
Temat się zaczoł od mojej krytyki tekstu że większości wystarczy 125 ccm . No nie jest taka prawda , popatrz co jeździ po ulicach . 125 mykają w zasadzie tylko ci co nie mają prawka na motocykl , z prawkiem wybierają większe pojemności o moce .
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-24, 19:19   

LESNICZYy napisał/a:
No nie jest taka prawda , popatrz co jeździ po ulicach . 125 mykają w zasadzie tylko ci co nie mają prawka na motocykl , z prawkiem wybierają większe pojemności o moce .


Może masz i rację ale tak jak piszę, nie czuję potrzeby posiadania na chwilę obecną więcej jak 125 więc bez sensu było by iść na A tylko po to, żeby je mieć. Tym bardziej wiedząc ile to teraz kosztuje. Po prostu czuje respekt nawet do 125 i na więcej na razie nie wsiądę. Może to Ci się wydawać śmieszne ale jak ktoś siada na moto pierwszy raz w wieku 30-40 lat i ma choć trochę oleju w głowie to myśli tak a nie inaczej.
Ja nie widzę problemu, motocykliści na dużych moto normalnie dają LWG więc jest git :)

Wg prawa motocykl to pojazd z silnikiem większym jak 50ccm więc wiesz ;)
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-09-25, 08:24   

Jeżeli ktoś pozdrawia mnie, nawet jadąc skuterkiem 50 ccm, pozdrawiam go też. Nie bardzo zwracam uwagę na pojemność. Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś jedzie WSK 125, czy BMW 1200. To taki sam motocyklista jak ja ( a może lepszy :-P , kto wie) . Już kilka razy widziałem jak rider jadący, np. CB500 na winklach objeżdża CBR600.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-25, 08:43   

Cholerne winkle heh :) Do tej pory mój mózg nie ogarnia przeciwskrętu więc na każdym winklu zwalniam dość mocno :)
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-09-25, 08:58   

Deacon napisał/a:
Do tej pory mój mózg nie ogarnia przeciwskrętu

Praktyka przychodzi z kolejnymi kilometrami :-P . Pusty placyk, poustawiaj sobie jakiś slalom z np. plastikowych butelek i ćwiczyć, ćwiczyć i ... ćwiczyć :-) :-) :-)
LwG.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-09-25, 15:25   

Deacon napisał/a:
Cholerne winkle heh :) Do tej pory mój mózg nie ogarnia przeciwskrętu więc na każdym winklu zwalniam dość mocno :)

Na winklu pochylaj ciało w stronę wewnętrzną winkla , nawet kolano można wystawić . Pamiętaj że nie masz slajdera :mrgreen:
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-09-26, 07:35   

Deacon
Proponuję poszukać jakiejś DOBREJ szkoły jazdy, nauka z internetu to nie jest dobry pomysł. Kilka godzin pod okiem ogarniętego instruktora naprawde ci pomoże.
LESNICZYy
Nie namawiaj chłopaka na schodzenie na kolano jeżeli nie opanował nawet podstaw. Może się to skończyć tym , że na pierwszym winklu pójdzie w plener.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-09-26, 08:53   

Deacon napisał/a:
Cholerne winkle heh :) Do tej pory mój mózg nie ogarnia przeciwskrętu więc na każdym winklu zwalniam dość mocno :)


I to jest klasyczny przykład braku techniki jazdy na motocyklu, no i doświadczenia. Ja bym na twoim miejscu pojechał na kurs do Legionowa, tamtejsza szkoła policji organizowała bardzo porządny kurs dla "cywili".
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-26, 11:00   

yunior81 napisał/a:

I to jest klasyczny przykład braku techniki jazdy na motocyklu, no i doświadczenia. Ja bym na twoim miejscu pojechał na kurs do Legionowa, tamtejsza szkoła policji organizowała bardzo porządny kurs dla "cywili".


Dlatego kupiłem 125, żeby się nauczyć :) Miałem też wykupione godziny w szkole jazdy ale tam przeciwskrętu nie uczą.
Mam jechać ze Sląska do Wawy na kurs? Nie przesadzasz? :)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-09-26, 17:22   

Hiszpan_JS napisał/a:

LESNICZYy
Nie namawiaj chłopaka na schodzenie na kolano jeżeli nie opanował nawet podstaw. Może się to skończyć tym , że na pierwszym winklu pójdzie w plener.

Drobne wychylenie ciała pomoże pokonać winkiel a potem już tylko bardziej korzystać z tej techniki jazdy i kolano :mrgreen:
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-26, 22:13   

Hiszpan_JS napisał/a:
Może się to skończyć tym , że na pierwszym winklu pójdzie w plener.


W plener to już poszło :) No może nie dokładnie ale gleba była 2x. Na szczęście na małej osiedlowej uliczce. Podczas ruszania na skręcie za dużo gazu i moto pojechało prosto, przedni hamulec na skręconym kole i gleba. Skończyło się na połamanym lusterku i kierunku :)

Poza tym za 125 raczej na kolano nie zejdę :)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-09-27, 00:54   

Deacon napisał/a:
yunior81 napisał/a:

I to jest klasyczny przykład braku techniki jazdy na motocyklu, no i doświadczenia. Ja bym na twoim miejscu pojechał na kurs do Legionowa, tamtejsza szkoła policji organizowała bardzo porządny kurs dla "cywili".


Dlatego kupiłem 125, żeby się nauczyć :) Miałem też wykupione godziny w szkole jazdy ale tam przeciwskrętu nie uczą.
Mam jechać ze Sląska do Wawy na kurs? Nie przesadzasz? :)


Ale to nie ma znaczenia na jakim motorze jedziesz, może mieć 12KM i 120 KM. Technika się zmienia jeśli np. z szosowego przesiadasz się na crossa czy enduro, choć nie do końca. Jak masz z czymś problem to pisz na ile da sie pomoc korespondencyjnie, to pomogę ;)
Ja nie znam wszystkich konkretnych szkół doszkalajacych motocyklistów ;) dlatego napisałem o tej, która znam. Na Śląsku pewnie jakieś sa ale ni będę strzelał z wujka Google ;)
 
     
pet44

Marka: Skoda Duster
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Delsey
Dołączył: 28 Mar 2019
Posty: 50
Wysłany: 2019-10-15, 12:21   

Jak to mówią - motocykliści są wszędzie i coś w tym jest :)

Jeżeli chodzi o koszta - to jest to stosunkowo drogie hobby, na które nie każdego stać. Cóż, taka jest prawda.
Tematyka ta została tutaj trochę szerzej opisana: http://roadwarriors.pl/pi...zy-jej-zakupie/
 
     
Krzych

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 54
Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-17, 21:49   

Jeżdżę. Mój motocykl to Honda XRV 750 Africa Twin. Zaliczony XVIII MMRK.
 
     
zmstr


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 33
Wysłany: 2019-11-19, 10:19   

Pozdrowienia dla wszystkich motocyklistów z forum. Może się kiedyś gdzieś spotkamy albo już spotkaliśmy na trasie :) Ja poszedłem odwrotną tendencją od wszystkich. Prawko mam od wielu lat, jeździłem CBR 600 F2, ale w pewnym momencie prędkość... mi się znudziła. Zacząłem traktować motocykl jako daily, do dojazdów do pracy. Sprzedałem go więc w cholerę i kupiłem... Rometa ADV150 :mrgreen: Tak, żeby sobie pojeździć trochę po terenie wokół domu, zjechać tam, gdzie nie dało się cebrą, czy samochodem. Znajomi stukali się w czoło. Jakoś tak zacząłem jeździć częściej po kraju turystycznie niż cbr-ką, objechałem Tatry dookoła (słowackie winkle są super w okolicy Strbskiego Plesa). Zorganizowałem forum z chłopakami jeżdżącymi na ADV-kach, zaczęliśmy przekraczać kolejne bariery w terenie i turystycznie. W ubiegłym roku przez Słowację, Węgry pojechałem do Rumunii, gdzie objechałem z dwiema innymi ADV-kami Transalpinę, Transfogaraską i Transrarau. Na jesieni tego samego roku objeździłem jeszcze Litwę. W tym sezonie pojechaliśmy na wschód i pojeździliśmy po Ukrainie oraz Białorusi. Na przyszły sezon planuję jechać do Niemiec pod Dortmund (tam w obozie był mój dziadek, więc będzie wyjazd pod kątem rodzinnej przeszłości bardziej, niż turystycznie). Koledzy na ADV-kach bywali również na Nordkapp'ie czy w Maroku :D Tak, że pojemność ma tutaj najmniejsze znaczenie.

Tutaj filmik z mojej kamerki na owiewce z wyjazdu do Rumunii:
https://www.youtube.com/watch?v=ynkmyVpQoUg
_________________
126p -> Lanos -> E36 -> Golf Mk3 -> Mondeo MkII -> Twingo I -> Fabia I -> Astra H -> Rav4 II -> T4 Multivan -> 106 -> W203 -> DACIA DUSTER!!! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10