Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż/wymiana/dobór głośników 130mm
Autor Wiadomość
mirasg


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-20, 20:37   

Hertz dcx 130 na tył, oraz w planie dsk 130 tylko ten wygląd obudowy wysokotonowych jakoś do mnie nie przemawia, czy ma ktoś takie zamontowane, ak wyglądają? czy te komplety obudów (patrząc po ofertach) tworzą calość, czy może byc zamontowany na płasko?
 
     
mereen

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-01-14, 11:46   

Hej koledzy. Wczoraj zamówiłem Dusterka 1.6 4x4 Urban Explorer z medianav i kamera cofania. Na jeździe testowej jednak strasznie rzuciło mi sie na uszy jak słabo grają fabryczne głośniki. Stad tez moje pytanie (dodam, ze czytałem temat) jakie głośniki polecilibyscie pod MediaNav w łacznej cenie do 1000zl? Zależy mi na czystym brzmieniu i przyjemnym basie. Lubie muzykę klasyczna ale i czasem elektroniczna stad zakres brzmień dosyć szeroki. Chciałbym uniknąć utraty gwarancji wiec zapewne subwoofer nie wchodzi w rachubę tylko 4 głośniki z odseparowanym przodem? Chyba, ze sie mylę i mnie wyprowadźcie z błędu? Dodatkowo pytanie jak jest z wygłaszaniem drzwi w dusterach? Nie cierpię drgających plastików i metalu od basu. Pozdrawiam
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-01-14, 14:25   

mereen napisał/a:
Hej koledzy. Wczoraj zamówiłem Dusterka 1.6 4x4 Urban Explorer z medianav i kamera cofania. Na jeździe testowej jednak strasznie rzuciło mi sie na uszy jak słabo grają fabryczne głośniki. Stad tez moje pytanie (dodam, ze czytałem temat) jakie głośniki polecilibyscie pod MediaNav w łacznej cenie do 1000zl? Zależy mi na czystym brzmieniu i przyjemnym basie. Lubie muzykę klasyczna ale i czasem elektroniczna stad zakres brzmień dosyć szeroki. Chciałbym uniknąć utraty gwarancji wiec zapewne subwoofer nie wchodzi w rachubę tylko 4 głośniki z odseparowanym przodem? Chyba, ze sie mylę i mnie wyprowadźcie z błędu? Dodatkowo pytanie jak jest z wygłaszaniem drzwi w dusterach? Nie cierpię drgających plastików i metalu od basu. Pozdrawiam

Fabryczny zestaw oceniam na 4+.Najpewniej ustawienia trzeba było spersonalizować.Nawet podczas mocniejszego słuchania nic nie trzeszczy. Jeśli chcesz robić audio wygłuszenie to podstawa. Średnicę 165 szukaj jak coś, zawsze to lepiej gra, bo jak pamiętam to Duster ma fabrycznie 130.
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2016-01-14, 18:15   

Ja mam u siebie niemieckie na przodzie 16.5cm - Głośniki Autotek by Hifonics A6.2CS

Polecam, graja b ladnie basem i sopran tez bardzo ladny - radio 2dinowe Pioneera wystarczajaco je napedza. I wlasnie niestety po jakims czasie cos pobrzekuje w drzwiach od basow - ta lapka uchwyt drzwii i ten chyba metalowy pret od klamki . Jakos mocno nie wygluszalem drzwii - tylko tasma bitumiczna na blache i na plastik dalem pianomat
http://www.daciaklub.pl/f...=3684&start=400
_________________

 
     
junior

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 87
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-14, 22:20   

Witam, ja zmienilem na sinuslive sl 135 c polecam z czystym sumieniem :-) .
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2016-01-14, 22:36   

junior napisał/a:
Witam, ja zmienilem na sinuslive sl 135 c polecam z czystym sumieniem :-) .

Czy tylne glosniczki fabryczne w Dusterze , warto podmienić na takie ? jaka jest różnica w odsłuchu z fabrycznymi ? Ciszej grają trochę pod radiem, slabszym basem domyślam się, ale lepszą górą i dokładniej , selektywniej średnimi ?
_________________

 
     
mereen

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-01-15, 09:18   

corrado napisał/a:
Ja mam u siebie niemieckie na przodzie 16.5cm - Głośniki Autotek by Hifonics A6.2CS

Polecam, graja b ladnie basem i sopran tez bardzo ladny - radio 2dinowe Pioneera wystarczajaco je napedza. I wlasnie niestety po jakims czasie cos pobrzekuje w drzwiach od basow - ta lapka uchwyt drzwii i ten chyba metalowy pret od klamki . Jakos mocno nie wygluszalem drzwii - tylko tasma bitumiczna na blache i na plastik dalem pianomat
http://www.daciaklub.pl/f...=3684&start=400


To 16.5 mnie martwi.Poki mi sie gwarancja nie skonczy to wole pozostac przy 13. Przod odseparowany, tyl trojdrozny i może aktywny subwoofer pod fotel. Ma ktos tu jakis podobny zestaw? Chciałbym w Dusterku osiągnąć brzmienie jak mają standardowe systemy np w Audi nowych. Czyli nie żadne Harman Kardon czy Bose ale jednak solidny, czysty i soczysty dzwięk.
 
     
Allekko

Marka: Dacia
Model: Duster Ph 2
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 46
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-01-15, 10:40   

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany zabudową subwoofera w bagażniku na lewym boczku to ponoć według zapewnień producenta ma taki element być dostępny od lutego tego roku.
Myślę że to ciekawa alternatywa dla zmiany nagłośnienia w samochodzie. Sam się do takiej modyfikacji przymierzam. Wzmacniacz 4 kanałowy już kupiłem KENWOOD KAC-6406 + głośniki przód Hertz DSK 130 tył HERTZ DCX 130.3. Jak będą dokładne dane o objętości zabudowy to głośnik do subwoofera się dobierze.
Poniżej link do aukcji tego producenta. Należy śledzić kiedy zabudowa się pojawi koszt 300 zł według zapewnień jakie dostałem
link do przykładowej zabudowy
Producent właśnie wysłał mi prośbę o zdjęcia boczka lewego w zależności od rocznika Ph1/Ph2 i rodzaju napędu 4x4 lub 2x4.W tym miesiącu ma mieć do pomiarów DD niestety nie wiedział jaka wersja. Nie wiem czy się one czymś różnią.
Niestety nie posiadam jeszcze swojego samochodu dlatego proszę w tym temacie o pomoc szanownych kolegów posiadających odpowiednie wersje DD.
Może uda się mi załatwić jakiś rabat dla dla członków naszego forum :mrgreen:
Zdjęcia proszę na PW. Z góry dziękuję.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-01-15, 21:22   

Kolego,
4x4 zasadniczo różni się 4x2. Zatem na pewno w 4x4 jest w bagażniku z lewej strony wnęka - dość głęboka, bo do samego dna - w której można zamontować suba; proponowano mi to nawet w warsztacie zajmującym się samochodowym audio. Myślę, że warsztat, który chce takie zabudowy produkować powinien wziąć do pomiarów auto 4x4 oraz 4x2 (tam chyba nie ma takiej wnęki, lub jest nieco inna, bo na zupełnie innym poziomie jest podłoga/dno bagażnika. Powinien też przemyśleć, jaki wzmacniacz i gdzie zamontować, bo sub bez wzmacniacza to chyba nie bardzo... Masz jakiś pomysł na montaż wzmacniacza?
_________________
Piotrek
 
     
Allekko

Marka: Dacia
Model: Duster Ph 2
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 46
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-01-15, 22:29   

Dziękuję za informację. Proszę jeszcze o opinię osób które mają 2x4. Prośba o zdjęcia nadal aktualna.
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-24, 16:29   

Wymieniłem głośniki z przodu na Hertz DSK 130.3 i jest lipa. Zero basów. Zastanawiam się, czy nie kupiłem jakichś wadliwych.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-09-25, 07:42   

Deacon napisał/a:
Wymieniłem głośniki z przodu na Hertz DSK 130.3 i jest lipa. Zero basów. Zastanawiam się, czy nie kupiłem jakichś wadliwych.


A wytłumiłeś drzwi? To może być dla słyszalności basów ważniejsze niż same głośniki. I jeszcze jedno: parametry głośników, które kupiłeś, nie pozwalają mieć nadziei na dużo basów...
Ja założyłem dwudrożne podstawowe Morele, także 13. Góra wręcz kłuje w uszy - musiałem korygować w dół i teraz mam klarowną, czystą, selektywną górę. Basy są słyszalne tylko podczas postoju, podczas jazdy w sporej części giną wśród niskich tonów spod kół i innych niskich tonów towarzyszących jeździe. Dużo zależy od prędkości jazdy, typu asfaltu/podłoża, wiatru, ale także od jakości nagrania. Z całą pewnością moje Morele są bardziej selektywne od oryginałów i lepiej na nich słychać i muzykę, i głos (spikera w radio). Więcej basów spodziewałbym się po 16, ale znajdź tak płytkie, żeby mieściły się w Dusterze 2012. Sub mi raczej niepotrzebny, bo stawiam na środek, a nie basy. Znacznie poprawiłby jakość dźwięku wzmacniacz, ale to już spory koszt i spora robota. I jeszcze jedno: znaczenie ma nie tylko wytłumienie drzwi, ale całego auta. Ja zrobiłem to częściowo, tj. drzwi przednie, dach, tył (bagażnik i nadkola, nakleiłem tez alubutyl na blachę pod tylną kanapą - tyle weszło, oraz maty - butyl i piankę do diesli - pod maskę). Kabina ma nieźle ukształtowaną przestrzeń akustyczną i muzykę lepiej słychać, rozmawia się lepiej, komfort podróży znacznie się poprawił. Opis moich wytłumień - ze zdjęciami - jest w opisie samochodu. Jeszcze jedno: moje auto z dieslem jest po wytłumieniu cichsze i ma lepszą przestrzeń akustyczną niż kolejna wersja benzynowa Dustera (czyli np. rocznik 2014 czy 2015); jeździ się nim bardziej komfortowo.
_________________
Piotrek
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-09-25, 09:27   

Nie wytłumiałem drzwi bo nie chciałem nic rozbierać widząc jak zbudowane jest to auto :)
Co do tych Hertzów to niestety po fakcie poczytałem o nich, że są kiepskie. Szczególnie tweetery syczą niemiłosiernie i musiałem w radiu ustawić je prawie, że na minimum. Ja nie mówię, że chce żeby waliło basem umcyk umcyk ale żeby go było choć trochę słychać.
Zastanawiam się czy tego zestawu nie wymienić na coś lepszego ale poprzeciągałem już kable, pochowałem zwrotnice, przykręciłem tweetery więc szkoda mi teraz to wszystko rozwalać.
Jak się bardziej podgłośni radio to nawet to gra i basy jakoś słychać ale ściszone grają słabo.
Mam nadzieję, że jak się wygrzeją to będzie trochę lepiej :)
Na tył myślę dać Hertz DCX 130.3 ale patrząc po tych z przodu nie wiem czy znowu nie będzie lipy.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-09-25, 10:30   

Deacon napisał/a:
Nie wytłumiałem drzwi bo nie chciałem nic rozbierać widząc jak zbudowane jest to auto :) (...)
Co do tych Hertzów (...) tweetery syczą niemiłosiernie i musiałem w radiu ustawić je prawie, że na minimum. (...)
Zastanawiam się czy tego zestawu nie wymienić na coś lepszego ale poprzeciągałem już kable, pochowałem zwrotnice, przykręciłem tweetery (...)
Jak się bardziej podgłośni radio to nawet to gra i basy jakoś słychać ale ściszone grają słabo.


To znaczy, że trzeba wytłumić drzwi, a może i resztę auta - na pewno znacznie się poprawi. Auto jest dość łatwo rozbieralne... Mi drzwi tłumił facet, który montował głośniki (wówczas wziął bodaj 500 zł za robotę i materiały), resztę rozebrali w serwisie, ja wykleiłem, serwis złożył (za małe pieniądze, bodaj 160 zł, koszt materiałów był wielokrotnie wyższy). Jeśli na głośno słychać lepiej (u mnie też tak jest) tzn. że trzeba dać mocniejszy wzmacniacz.
A tak w ogóle to z Dustera nie zrobimy sali odsłuchowej ;-)
_________________
Piotrek
 
     
stefan

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-11-01, 21:07   

Jedno pytanie: dlaczgo nie zamontować głośników 16cm? skoro Focal sprzedaje zestawy dedykowane dla Daci 16 powinny wejść bez problemów Czy ktoś mnie poprawi?
Właśnie odebrałem samochód i chciałbym standardowe głośniki..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10