Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DUSTER BLACHY_997
Autor Wiadomość
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-23, 09:53   

Poniżej dałem link do strony sprzedawcy wraz ze zdjęciami:

https://skleprrgwarszawa.pl/pl/p/Podlokietnik-DACIA-DUSTER-II-nowy%2C-oryginalny/1936

W realu wszystko wygląda identycznie więc nie ma sensu powielać zdjęć.
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-23, 15:04   

Czyli musiałeś wiercić w fotelu.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-23, 17:18   

AndrewMD napisał/a:
Czyli musiałeś wiercić w fotelu.


Czy było coś wiercone, tego nie wiem. Trzeba byłoby zerknąć w instrukcję. Wydaje mi się, że nie ponieważ miałem fotel z opcją regulacji lędźwiowej oraz podłokietnikiem (tylko tym wąskim bez regulacji (jeden z forumowiczów określił go jako z autobusu). W ASO wymontowali stary, a zamontowali nowy. Fakt, że klęli na czym świat stoi, że taka dłubanina.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-04, 17:20   

Samochód zyskał nowe głośniki. Wybór padł na Focale w wersji Life. Nie sądziłem, że mimo braku wygłuszenia tapicerki drzwiowej efekt dźwiękowy w stosunku do fabrycznie montowanych głośników będzie aż tak dobry. Miałem pewne obawy przed zmianą głośników, ale teraz wiem, że się opłacało - zwłaszcza że zakup oraz montaż realizowany był z rabatem 50% gdyż miałem voucher.
Całość zakupów uzupełniła także listwa metalowa na próg bagażnika - wygląda bardzo fajnie.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-10-04, 22:16   

AndrewMD napisał/a:
Czyli musiałeś wiercić w fotelu.

Nic się nie wierci. Tam otwory są już dopasowane pod te blachy od nowego podłokietnika.
BLACHA_997 napisał/a:
miałem fotel z opcją regulacji lędźwiowej oraz podłokietnikiem (tylko tym wąskim bez regulacji (jeden z forumowiczów określił go jako z autobusu).

Ludzie porównują te wąskie oryginalne podłokietniki do autobusowych z przed lat, a przecież Honda CRV w przedostatniej wersji też takie ma, z tym tylko, że na obydwóch fotelach czyli i kierowcy i pasażera, więc to nie takie stare modele.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-06, 08:57   

jammo napisał/a:
Ludzie porównują te wąskie oryginalne podłokietniki do autobusowych z przed lat, a przecież Honda CRV w przedostatniej wersji też takie ma, z tym tylko, że na obydwóch fotelach czyli i kierowcy i pasażera, więc to nie takie stare modele.


Gdyby w Daćce ten wąski podłokietnik miał regulację kąta nachylenia, a tym samym dałoby się ustawić jego wysokość (dla mnie był za niski) to raczej nie wymieniałbym go na inny. CRV pewnie ma możliwość takiej regulacji?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-11, 17:27   

W związku z tym, że dźwięk z założonych uprzednio głośników Focala bardzo mi spasował postanowiłem dokupić jeszcze głośniki na tył (teraz już mam wersję "akcesoryjną" o nazwie Comfort). Tym razem jednak postanowiłem założyć je sam i przy okazji dodatkowo wygłuszyłem boczki tapicerki (na razie tył). W planie jest także demontaż boczków przednich drzwi i także ich wygłuszenie (prognozują parę dni pogody więc może się uwinę przed zimą). Co do montażu tylnych głośników to nie było żadnych problemów, a sama wymiana trwała krócej niż wykładanie i przyklejanie maty kauczukowej. Bardzo pomocny był przy tym materiał z LZparts. Przeglądając tą stronę wykorzystałem jeden ze znajdujących się tam pomysłów i zastosowałem uszczelkę gumową między plastikowym boczkiem drzwi, a samymi drzwiami. Na ichniejszej stronie za 10 m. takiej uszczelki trzeba zapłacić 65 euro, a ja znalazłem podobną za 24 PLN. Trzeba się trochę nagimnastykować z jej ułożeniem. Całość prezentuje się następująco:



 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-01-28, 11:44   

Minął rok eksploatacji Nowego Dustera, a tym samym wykonałem obowiązkowy przegląd w ASO. Wśród zgłoszonych przeze mnie uwag były m.in.:
- ubytek płynu chłodzącego (uzupełniłem przed przeglądem ok. 0,4 litra) – w ASO uzyskałem odpowiedź, że większość samochodów w pierwszym roku eksploatacji „traci” do pół litra płynu, co związane jest m.in. z nie do końca odpowietrzonym układem chłodzenia;
- oczywiście poinformowałem o cyklicznym wyświetlaniu się komunikatu o ryzyku awarii silnika – wgrano jakiś nowy sterownik tablicy rozdzielczej i komunikat już nie powinien się pojawić;
- zwróciłem uwagę na „jęczącą” skrzynię biegów lub łożysko sprzęgła – tradycja w Dusterach – w odpowiedzi przekazano mi, że elementy te pracują prawidłowo i na chwilę obecną dźwięk który się z nich wydobywa to normalny objaw pracy elementów napędowych. Fakt, że objaw ten nie jest aż tak uciążliwy (głośny), aby zmuszał pasażerów do używania zatyczek do uszu oraz właściwe podejście pracownika ASO do zgłoszonej uwagi spowodował, że przyjąłem do wiadomości wskazane przez niego argumenty z jednoczesnym zastrzeżeniem, bym obserwował „temat”;
- niestety, ale ponownie musiałem zgłosić fakt deformacji plastikowej osłony podszybia – latem była już raz wymieniana na gwarancji – na chwilę obecną jednak nie podjęto żadnych działań proponując mi, abym wstrzymał się do lata i abym wówczas zaobserwował zachowanie się osłony – może wróci do swoich poprzednich kształtów? – Zobaczymy.
Za całość usługi z materiałami ASO (w tym olej Elf oraz węglowy filtr przeciwpyłowy) zapłaciłem 740 złotych.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-28, 19:02   

BLACHA_997 napisał/a:

- niestety, ale ponownie musiałem zgłosić fakt deformacji plastikowej osłony podszybia – latem była już raz wymieniana na gwarancji – na chwilę obecną jednak nie podjęto żadnych działań proponując mi, abym wstrzymał się do lata i abym wówczas zaobserwował zachowanie się osłony – może wróci do swoich poprzednich kształtów? – Zobaczymy.


Nie znam plastiku, który po odkształceniu wraca do swojego poprzedniego kształtu. Raczej grają na czas.
 
     
toyota555

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: slask
Wysłany: 2020-01-29, 06:32   

Cytat:
jednak serwis jest drogi dla porównania za przegląd superba 2.0 diesel 190 km z wymianą oleju 4,5 litra wszystkich filtrów 3 szt ,korka z uszczelką ,diagnostyką komputerową ,samochodem zastępczym na czas serwisu oraz umyciem samochodu serwis skasował 640 zeta
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-01-29, 09:24   

mistakos napisał/a:
Nie znam plastiku, który po odkształceniu wraca do swojego poprzedniego kształtu. Raczej grają na czas.


Też mi się tak wydaje, ale niech im będzie. Na wakacje jadę do ciepłych krajów więc plastiki przejdą test na ciepło, a po tym ponowna reklamacja w ramach gwarancji.

toyota555 napisał/a:
jednak serwis jest drogi dla porównania za przegląd superba 2.0 diesel 190 km z wymianą oleju 4,5 litra wszystkich filtrów 3 szt ,korka z uszczelką ,diagnostyką komputerową ,samochodem zastępczym na czas serwisu oraz umyciem samochodu serwis skasował 640 zeta


Drogi? To pojęcie względne. Dla innych koszty Twojego przeglądu będą horrendalne bo zrobią go w zaprzyjaźnionym warsztacie za 2/3 tej wartości. Chyba nikt, kto kupuje samochód raczej nie myśli, że wyda kasę tylko na zakup i na tym się skończy. Jak dla mnie cena jest realna zwłaszcza, że poprzednio serwisowałem DD1 i od tego okresu (ostatni przegląd w ASO 2016) ceny praktycznie nie wzrosły, no może trochę.
 
     
toyota555

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: slask
Wysłany: 2020-01-29, 11:13   

Cytat:
wszystko ok. ale to tylko dacia komplet filtrów w sklepie 55 olej 150 no chyba że jest na gwarancji i trzeba dać 540 za 3 godziny pracy
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-01-29, 14:37   

toyota555 napisał/a:
Cytat:
......no chyba że jest na gwarancji i trzeba dać 540 za 3 godziny pracy


I wszystko w temacie.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2020-04-04, 21:24   

Witam.
Mam nadzieję, że nowy Duster sprawuje się w dalszym ciągu równie dobrze jak poprzednik ;-) .
Na początku tego tematu zauważyłem fajne listwy progowe, przekopałem cały portal All. i nie znalazłem nawet podobnych :roll: , a nie ukrywam że teraz by mi pasowały takowe. :-D
Jeśli by nie stwarzało wielkiego problemu, to prosił bym o jakieś namiary.
Jak już jestem przy temacie, to może jakaś fotka z montażu KUK-a. U siebie namęczyłem się trochę aż minie paluchy bolały, może efekt nie jest idealny ale dałem rade :oops: .
W sumie uszczelka ma za zadanie osłonić komorę silnika przed brudem, niż ładnie wyglądać. W poprzedniku świetnie się sprawdziła, to też i w nowym musiałem ją zaakceptować.
:mrgreen:
Pozdrawiam.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2020-04-04, 21:33   

Jeżeli chodzi Ci o te zewnętrzne to:

https://allegro.pl/listing?string=listwy%20progu%20zewn%C4%99trznego%20duster&bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ctx-gl-53-uni-1-5-0326
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10