DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DUSTER BLACHY_997
Autor Wiadomość
BLACHA_997 

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wysłany: 2019-07-23, 10:53   

Poniżej dałem link do strony sprzedawcy wraz ze zdjęciami:

https://skleprrgwarszawa.pl/pl/p/Podlokietnik-DACIA-DUSTER-II-nowy%2C-oryginalny/1936

W realu wszystko wygląda identycznie więc nie ma sensu powielać zdjęć.

AndrewMD

Wysłany: 2019-07-23, 16:04   

Czyli musiałeś wiercić w fotelu.

BLACHA_997 

Wysłany: 2019-07-23, 18:18   

AndrewMD napisał/a:

Czy było coś wiercone, tego nie wiem. Trzeba byłoby zerknąć w instrukcję. Wydaje mi się, że nie ponieważ miałem fotel z opcją regulacji lędźwiowej oraz podłokietnikiem (tylko tym wąskim bez regulacji (jeden z forumowiczów określił go jako z autobusu). W ASO wymontowali stary, a zamontowali nowy. Fakt, że klęli na czym świat stoi, że taka dłubanina.

BLACHA_997 

Wysłany: 2019-10-04, 18:20   

Samochód zyskał nowe głośniki. Wybór padł na Focale w wersji Life. Nie sądziłem, że mimo braku wygłuszenia tapicerki drzwiowej efekt dźwiękowy w stosunku do fabrycznie montowanych głośników będzie aż tak dobry. Miałem pewne obawy przed zmianą głośników, ale teraz wiem, że się opłacało - zwłaszcza że zakup oraz montaż realizowany był z rabatem 50% gdyż miałem voucher.
Całość zakupów uzupełniła także listwa metalowa na próg bagażnika - wygląda bardzo fajnie.

jammo 

Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-10-04, 23:16   

AndrewMD napisał/a:

Nic się nie wierci. Tam otwory są już dopasowane pod te blachy od nowego podłokietnika.
BLACHA_997 napisał/a:
miałem fotel z opcją regulacji lędźwiowej oraz podłokietnikiem (tylko tym wąskim bez regulacji (jeden z forumowiczów określił go jako z autobusu).

Ludzie porównują te wąskie oryginalne podłokietniki do autobusowych z przed lat, a przecież Honda CRV w przedostatniej wersji też takie ma, z tym tylko, że na obydwóch fotelach czyli i kierowcy i pasażera, więc to nie takie stare modele.

BLACHA_997 

Wysłany: 2019-10-06, 09:57   

jammo napisał/a:
Ludzie porównują te wąskie oryginalne podłokietniki do autobusowych z przed lat, a przecież Honda CRV w przedostatniej wersji też takie ma, z tym tylko, że na obydwóch fotelach czyli i kierowcy i pasażera, więc to nie takie stare modele.

Gdyby w Daćce ten wąski podłokietnik miał regulację kąta nachylenia, a tym samym dałoby się ustawić jego wysokość (dla mnie był za niski) to raczej nie wymieniałbym go na inny. CRV pewnie ma możliwość takiej regulacji?

BLACHA_997 

Wysłany: 2019-10-11, 18:27   

W związku z tym, że dźwięk z założonych uprzednio głośników Focala bardzo mi spasował postanowiłem dokupić jeszcze głośniki na tył (teraz już mam wersję "akcesoryjną" o nazwie Comfort). Tym razem jednak postanowiłem założyć je sam i przy okazji dodatkowo wygłuszyłem boczki tapicerki (na razie tył). W planie jest także demontaż boczków przednich drzwi i także ich wygłuszenie (prognozują parę dni pogody więc może się uwinę przed zimą). Co do montażu tylnych głośników to nie było żadnych problemów, a sama wymiana trwała krócej niż wykładanie i przyklejanie maty kauczukowej. Bardzo pomocny był przy tym materiał z LZparts. Przeglądając tą stronę wykorzystałem jeden ze znajdujących się tam pomysłów i zastosowałem uszczelkę gumową między plastikowym boczkiem drzwi, a samymi drzwiami. Na ichniejszej stronie za 10 m. takiej uszczelki trzeba zapłacić 65 euro, a ja znalazłem podobną za 24 PLN. Trzeba się trochę nagimnastykować z jej ułożeniem. Całość prezentuje się następująco:

Odpowiedz do tematu