Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
podświetlenie przycisków kierownicy
Autor Wiadomość
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-09, 21:13   podświetlenie przycisków kierownicy

Witam, jestem tu nowy ale przeglądając forum oprócz jednego niewyjaśnionego tematu nic nie znalazłem. Pomyślałem że można by się bliżej przyjrzeć podświetleniu przycisków na kierownicy.
Nie znam budowy w detalach i pewnie mało jest osób które grzebią w nowych autach ale :

- Jeśli piktogramy nie są tylko malowane na czarnych przyciskach to jest szansa że sa na wskroś
przeźroczyste po podświetleniu od spodu.
- Jeśli taśma zwijana ma więcej ścieżek ( może tak być np stosowana w innych bardziej
rozbudowanych autach koncernu) to da sie zasilić owe przyciski.
- Można by też podmienić kierownicę z renaulta albo logana II chyba po lifcie ale trochę inny
rozkład przycisków występuje w tych modelach, trzeba się temu lepiej przyjrzeć.
Wpadł mi do głowy taki pomysł bo nie mogę jak mam ciemno na kierownicy.
Będę pracował nad tym, jeśli ktoś coś wie proszę o odzew.Kierownice w nowych renówkach i loganie II są prawie identyczne po za dolną częścią i rozmieszczeniem klawiszy. Najważniejsza rzecz to czy klawisze w naszych DDII da się podświetlić .
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2019-10-10, 11:22   

Będę śledził Twoje postępy ;-)
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-10-10, 17:43   

Nareszcie ktoś... Jak coś wymyślisz, stawiam bezalkocholowe ;-) :-D
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2019-10-10, 19:22   

Kierownice są podobne, ale nie są takie same. Do kierownicy trzeba by dokupić od razu poduszkę, bo ma inne mocowania.
Z brakiem podświetlenia guzików Dacia dała ostro ciała.
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-10, 21:25   

Wiem że są inne kierownice a poducha to inne logo. W miarę jak czas pozwoli będę coś myślał . Na tą chwilę muszę sprawdzić czy klawisze puszczają światło czy to pełny plastik z malowanymi piktogramami. JeSli jest jak myślę to zostało by wszystko oryginalne. Jednak teraz mam przepychankę z serwisem bo mi pogwizduje skrzynia a oni mówią żebym się przyzwyczaił. Auto ma przejechane 700 km. Popsuło mi to ogólny smak tego auta.Czytałem o tym ze komuś też hałasuje skrzynia ale to nie jest normalne . Czy Wam w 1,6 sce 4x2 też pogwizduje?
 
     
Idar

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 13
Wysłany: 2019-10-15, 10:35   

Nie pogwizduje.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2019-10-16, 16:48   

Hej. U mnie wyje w zakresie prędkości ok 60-90kmh. Słychać zwłaszcza, gdy nie dodaję gazu. Słychać na każdym biegu, również na luzie.
W związku z tym oddałem samochód do ASO.
Własnie odebrałem samochód z ASO. Diagnoza: Ten dźwięk nie jest wadą ale CECHĄ produktu.
Taki dźwięk zdaniem ASO wydaje prawidłowo działający układ napędowy:

https://youtu.be/nYEbJ7I4Dn8

Czy u ciebie dźwięk jest podobny?
 
     
witek244

Marka: Dacia
Model: DUSTER II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-25, 10:44   

@pawelcio Nie mieszał bym tematu wycia auta z tematem podświetlenia kierownicy.


@Pawelek_S Odnośnie tematu podświetlenia to również się do niego przymierzam, zakładam że klawisze przepuszczają światło, mój pomysł to jest zamiana płytek pod przyciskami na te z podświetleniem (z jakiejś renówki), kostki również powinny pasować, jedyne co to pozostawienie naszych przycisków z zaślepkami. Problem w tym że jest słaba dostępność, nowej kierownicy nie ma co kupować bo za droga, najlepiej wyjąc z jakiegoś rozbitego Renault. Na tą chwile również sprawdzę swoją kierownice, w razie co to mam białe diody led na 12V, w ostateczności zawsze można wlutować.
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-25, 22:31   

No to muszę Cie zmartwić bo moim zdaniem te piktogramy są malowane i nie puszczą światła, A co do Gwizdu mam tak samo i identyczną odpowiedź serwisu. Czuję że się wje...em z tym autem należało kupić coś innego. Poza tym słychać jak na postoju terkoce i przestaje po wciśnięciu sprzęgła. Straciłem zapał do tego auta i co ani to naprawić ani sprzedać ?/???
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-10-26, 13:16   

Na tą chwilę próbuje rozgryźć jak wyjąć poduchę żeby nic nie zepsuć i nie chodzi o to że się boję że wystrzeli tylko jak to zrobić. Gdzie podważyć itd. Obejrzałem setki zdjęć w necie i nic z tego nie wiem. Oczywiście widać zaczepy w poduszce i druty trzymające w kierownicy ale jakoś nie mogę nic wywnioskować z tego.
Może ktoś coś ? Mowa o ddII
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-05, 18:47   

Zamiast się tak męczyć i ryzykować uszkodzenie czegoś to kup to https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-ii-sterowanie-przelaczniki-kierownicy-8469811236 lub całą https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-ii-2019-kierownica-skorzana-oryginal-8573808111 i eksperymentuj do woli.
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-11-07, 20:33   

Kierownice widziałem a samych klawiszy jakoś nie trafiłem. Dzięki za linka a co do MĘCZARNI to żadna męka. Po prostu nie miałem czasu się pobawić więc zapytałem zdając sobie jednak sprawę że raczej nikt tego jeszcze nie robił bo za nowe auta. Żadne ryzyko ściągasz nabę i jest dostęp do sprężyny trzymającej poduche. Pytałem dla pewności jak zrobię dam znać .
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-07, 20:37   

Nie ma za co. Symbole jak dla mnie są namalowane i w związku z tym nie będziesz miał łatwo tego zrobić bez poważnej dłubaniny ale życzę sukcesu.
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2019-11-07, 20:55   

Wiem że malowane białe naniesione na czarne. Zaczynając temat nie przyglądałem się temu dokładnie i trochę liczyłem na fart że puszczają światło. Na pewno nie będę rzeźbił po całości bo tego nie znoszę chyba że na zasadzie P&P z częściami. Zwyczajnie zależy mi na bezinwazyjnym rozwiązaniu a gwarancje to już mam w dupie po ostatnim potraktowaniu mnie przez ASO. Nie ma wyjścia bo co mam zrobić Teraz nawet nie sprzedam tego auta bo sporo stracę. Wszyscy zachwalają a ja mam trochę niesmak z tą wy...ną skrzynią. Dla lepszego samopoczucia próbuję sobie coś zrobić. Mam różne mody na koncie w różnych autach od prostych po bardziej złożone ale bez rzeźnictwa. Najwięcej astra H , Insignia ALfa.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-07, 23:43   

Co do Twoich problemów z skrzynią, jak już nic Ci nie zostanie to zastosuj ceramizer lub inny tego typu preparat który uznasz za lepszy mimo ogólnej kpiny z jego działania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10