Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Felgi 17 DD2
Autor Wiadomość
Kamil357

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-28, 14:52   Felgi 17 DD2

Witam.
Myślę nad zmianą felg u mnie są 16 na stronie w bogatszej wersji DD jest z 17 calowymi felgami

Tutaj mam kilka pytań do bardziej doświadczonych i obeznanych osób niż ja
Czy taka felga będzie pasować ? Et widzę jest ciut mniejsze ale chyba wystawać nie będzie za obrys.
Opona do tego też była bym większą a więc średnica całego koła wyliczyłem że różnica w prędkości to 9.9% no może mniej skoro tak to kupy nie będzie się trzymać ani prędkość ani odległość da się to zmienić i czy tak można robić oraz czy koło by nie ocierało o nadkola? Znacie może maksymalna średnicę koła oraz szerokość jaka może być w DD2?

Oraz mam zapasowe koło 16 wiszące pod samochodem czy 17 tego typu tam się zmieści ? Bo z zapasowa 16 tego typu nie ma co jeździć chyba

Pierścień centrujące jeszcze będę musiał dokupić widzę wlasnie

„Felgi aluminiowe ATS Street Rallye Black 7,00x17 5x114,30 ET45,00 » Oponeo” https://www.oponeo.pl/fel...t45-00#31538383
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-10-28, 17:59   

Zastosuj pierścienie centrujące i felga będzie pasować. Duster ma homologacje na felgi o rozmiarze 6,5x17 5x114,30 ET 40, więc ta którą wybrałeś jest szersza o 0,5 cala. Opona 215/60 spokojnie wejdzie. ET masz większe niż zalecane więc felga będzie się bardziej chować w nadkolu. Nic nie powinno obcierać bo 16 mają ET 50
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Kamil357

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-28, 22:07   

wyszukałem w sieci ze 16 stalowa która teraz mam ma ET 55 wiec trochę na zewnątrz kolo wypycham nowa felga ale tutaj piszesz ze jest za szeroka wiec z tego co rozumiem lipa i musze szukać innej ?
 
     
Kamil357

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-29, 14:01   

korzystając z tego kalkulatora
http://www.v10.pl/narzedz...u,opon,204.html
wychodzi ze różnica w kołach które podałeś to 4mm czyli faktycznie prawie tak samo, chociaż przyznam szczerze że chciałem trochę bardziej wypełnić te wielkie nadkola
tylko felgi które znajduje szerokość maja większa a nie wiem czy tak można czy tutaj tez w grę wchodzi homologacja


oraz kolejna istotna sprawa czy taka 17 calowa opona mieści się w ten koszyk pod bagażnikiem ?
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-10-29, 20:42   

Popieram to co napisał Marek.

-W innym samochodzie zakładałem opony o 1 rozmiar szersze i jednocześnie 1 rozmiar wyższe (największe jakie jeszcze nie obcierały przy wykrzyżach) i liczyłem , że przekłamują odległości i prędkości coś o ok. 4%.
To te co liczyłeś ponad 9% to raczej byłby kłopot!

-Rozmiary opon jakie podał Marek, to odpowiadające sobie wersje wyposażeniowe Dustera, czyli to ta sama mniej więcej średnica. No wątpię żeby poszczególne wersje (comfort, prestige) miały inne kosze. I wątpię, żeby były tak ciasne aby nie mogła wejść np. opona nawet o 10 mm szersza. Najlepiej opuść ten kosz, zobacz jak tam jest.
Taka opona o rozmiar szersza (225) z zachowaniem dedykowanego profilu będzie jeszcze i tak o 6 mm wyższa od homologowanej, i powinna zaspokoić apetyt na powiększanie, a nie spowoduje jeszcze kłopotów. Będzie też fajnie pasować z szerszą (jeśli taka musi być ) felgą.

-Jesli natomiast istotnie nie zmienisz średnicy całego koła, to zapas mógłby zostać oryginalny (taka "dojazdówka").
-Kupowałem felgi w sklepie "ladnefelgi.pl" i można tam kupić modele z zachowaniem oryginalnego otworu centralnego i są takie 17 calowe szerokie na 6,5 cala i 7 cali. I jeszcze możliwy wybór modelu w ramach tak ściśle zdefiniowanego rozmiaru.
 
     
Kamil357

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-29, 21:32   

super dziękuję wam sporo już się dowiedziałem

jeszcze dopytam odnośnie homologacji czy koniecznie trzeba się trzymać tych parametrów ? szerokość itp ? felga która pokazałem wychodzi na to ze jest za szeroka.
chodzi mi o to że nie chciałbym w sytuacji której (odpukać) miałbym wypadek a prokurator zrobi mi z dupy jesień średniowiecza
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-10-30, 12:11   

Masz samochód na gwarancji. Jakakolwiek część inna niż zalecana, a wpływająca w jakim bądź stopniu na mechanikę czy statykę pojazdu z pewnością jest dobrym pretekstem do odmówienia pomocy w ramach gwarancji.
Nieznacznym, bezpiecznym i dobrze wykonanym oraz zgodnym z przepisami modyfikacjom pojazdu bardzo trudno przypisać winę za wypadek. Wymagałoby to powoływania biegłych. Obie strony by miały swoich, biegli różniliby się zdaniami... To raczej taka kazuistyka by była.

Ta rozważana felga wysunie się na zewnątrz ok. 11 mm (ćwierć cala różnicy na stronę + 5 mm z ET). Najszersza część nadkola wystaje więcej niż 3 cm poza płaszczyznę rantu fabrycznej felgi. Jeszcze zmieści się nadmuchana opona, której bok jest odrobinę szerszy od felgi.
Czyli jak wypróbował Marek bedzie "elegancko" i zadość przepisom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11