Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z poziomem paliwa
Autor Wiadomość
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-10-28, 07:33   

Z powyższych opisów widać, że ten pływak został jednak źle zaprojektowany. U mnie nadal 'zaskakuje' on po zatankowaniu po powiedzmy godzinie jazdy i przymykam na to oko. Ale przed wczoraj, po zatankowaniu do pełna znów nie zaskoczył, do teraz. Przejechałem ok 100 km, a on wciąż w 'połowie'. A wjazd do garażu to 'spora górka' i 'bańka' mogła już się 4 razy 'usunąć ... Więc to może nie banka powietrza, tylko złe 'zawieszenie' pływaka... Jeszcze nie dojechałem do serwisu i nie mam na to chęci, skoro tu i tam słyszę, że nawet wymiana pompy z pływakiem nie poprawia sytuacji, bo 'nowy zestaw', to ta sama konstrukcja. Pewnie poczekam do końca gwarancji i sam zajrzę do zbiornika i pokombinuję...
:idea:
 
     
pzak1258

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 27 Paź 2019
Posty: 9
Wysłany: 2019-10-28, 14:54   

Witam
Miałem to samo już kilka razy.
Zawsze pomogło zatrzymać się na 10 minut np. sklep wrócić do samochodu i już wskazania ok
na serwisie nie wiedzą co zrobić :)
 
     
remikm

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2022
Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 5
Skąd: Kobylany
Wysłany: 2019-10-29, 09:11   

U mnie to samo Duster 2019r. Powtarza się to regularnie co kilka wizyt na stacji. Po zalaniu do pełna wskazówka zostaje tam gdzie była, zostawienie auta na krótszy czy dłuższy postój nic nie daje. Za każdym razem muszę jeździć ma wyczucie, pojechać dotankować i a nóż się uda. Wkurza to bardzo a jak czytam wizyta w serwisie nic nie da więc nawet nie umawiam wizyty.
 
     
Krzynek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2019-10-31, 11:02   

Witam
Panowie nie pierdzielić się atakować masowo serwisy bo miałem taki sam problem ze wskazaniami poziomu paliwa ( dolewałem np. 20 litrów a komputer tego nie zauważył ) w serwisie podobno zmienili oprogramowanie układu i od tamtej pory jest ok. Tylko według moich obserwacji wynika, że podskoczyło mi spalanie. Wskazania pokładowe też dziwne np. wskaźnik chwilowego spalania po muśnięciu gazu od razu skokowo na 20 , 30 litrów a nie liniowo do góry po parę punktów. Wskaźnik średniego spalania wskazuje tylko w górę, jak jedę "emerycko" to co najwyżej wskazania stoją w miejscu ale nigdy nie spada, dziwne ? a jak Wy macie.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-11-04, 14:25   

Dodam dla formalności, że po tym wyżej opisanym przeze mnie zatankowaniu do pełna, wskaźnik, nawet po długim czasie 'nie zaskoczył'. Dopiero po wyjeżdżeniu większej części paliwa, gdy było już mniej niż pół zbiornika, wskaźnik przebudził się...
Mam zamiar, jeszcze w tym tygodniu, zalać zbiornik do pełna, aż 'pstryknie' w dystrybutorze, że 'więcej się nie da' i zobaczyć jak tym razem zachowa się pływak i czujnik.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-11-06, 06:17   

^^^
No i zatankowałem. Wskaźnik pokazywał ok 1/3 zbiornika. Postanowiłem zalać zbiornik 'po korek', czyli do 'odbicia' w 'pistolecie'. No i się podwójnie zdziwiłem. Na plus, bo wskaźnik od razu wskazał pełen zbiornik (i komunikat - zasięg 700km). Na minus, bo weszło 'tylko' 20 litrów... a tyle wchodziło swobodnie do zbiornika nawet wtedy, gdy tankowałem przy wskaźniku pokazującym 'pół zbiornika'. Wiec wychodzi na to, że to wskazanie 1/3 było 'oszukane'... :shock:
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-11-07, 06:41   

Wczoraj wieczorem, dostrzegłem ciekawostkę. Mimo, że przejechałem od zatankowania ok 50 km, pozycja 'zasięg', pokazała 730km. I tu jest pytanie. Czy ta różnica 30-stu km, (po zatankowaniu do pełna, pokazało zasięg 700km), to tradycyjnie błąd wskaźnika, czy może 'komputer' przelicza, co powiedzmy 100 km, średnie zużycie i na tej podstawie podpowiada, jak daleko jeszcze pojedziemy... :shock:
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-11-07, 18:11   

Viktor napisał/a:
czy może 'komputer' przelicza, co powiedzmy 100 km, średnie zużycie i na tej podstawie podpowiada, jak daleko jeszcze pojedziemy...
Tak właśnie się dzieje :-) , tylko z dużo krótszego odcinka. Nie sprawdzałem, ale mam wrażenie że jakieś 5-10 km.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10