Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż/wymiana/dobór głośników 130mm
Autor Wiadomość
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-02, 10:15   

stefan napisał/a:
Jedno pytanie: dlaczgo nie zamontować głośników 16cm? skoro Focal sprzedaje zestawy dedykowane dla Daci 16 powinny wejść bez problemów Czy ktoś mnie poprawi?
Właśnie odebrałem samochód i chciałbym standardowe głośniki..


Dacia Duster ma głośniki właśnie w tym rozmiarze (16 cm, a chyba dokładniej 165 mm) zarówno w przednich jak i w tylnych drzwiach. Inne modele (Sendero, Logan) mają m.in. 130mm - nie wiem czy wszędzie. Dustery wcześniejszych generacji ponoć miały z przodu 16, a z tyłu 13.

Nie rozumiem ostatniego Twojego zdania. W standardzie Dustery chyba mają montowane 4 głośniki. Jeśli nie, a chcesz założyć do swojego samochodu to dysponuję kompletem 4 takich głośników wymontowanych własnie z Dustera po wymianie na Focale - mogę Ci sprzedać za drobną kwotę.
 
     
stefan

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-11-02, 10:51   

Chodziło mi o wymianę z fabrycznych na jakieś lepsze (złośliwość telefonu że wysłało się niepełne zdanie).
W salonie proponują Focale, których póki co nie ma lub nawet otwarcie porponują żebym przyniósł im dowolne głośniki;), np. polecane Morel maximo/tempo.
Najważniejsze pytanie: czy do najnowszego dustera potrzebne są dystanse? Czy wejdą dowolne głośniki 165?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-02, 13:08   

stefan napisał/a:
Chodziło mi o wymianę z fabrycznych na jakieś lepsze (złośliwość telefonu że wysłało się niepełne zdanie).
W salonie proponują Focale, których póki co nie ma lub nawet otwarcie porponują żebym przyniósł im dowolne głośniki;), np. polecane Morel maximo/tempo.
Najważniejsze pytanie: czy do najnowszego dustera potrzebne są dystanse? Czy wejdą dowolne głośniki 165?


Jeśli chodzi o Focale do Dustera to wg. numeru który widnieje w wykazie akcesoriów rzeczywiście ich nie będzie. Nie wiem co skłoniło RP do takiego oznaczenia tych zestawów, ale istotnie jeśli planujesz je kupić operuj numerami nie z katalogu akcesoriów tylko tymi drugimi określającymi poszczególne elementy zestawów - w każdym ASO "staną się" dostępne.
Zestaw najprostszy czyli Drive (7711785779) składa się z dwóch zestawów Focal Drive o numerze 7711575880. Cena w ASO jednego zestawu to ok. 330zł To dwudrożne głośniki do których nie trzeba dystansów. Montowane są w czterech drzwiach samochodu. Tak wyglądają: https://www.lzparts.de/ca...-drive-ifr165-2
Drugi z kolei zestaw - wg katalogu to Comfort (7711785780) - składa się z zestawu na przód o nazwie Focal Life i numerze 7711578132 - cena w ASO ok. 980 zł. (głośniki jednodrożne montowane w drzwiach w zestawie są dystanse) oraz dwa tweetery na deskę rozdzielczą - wygląd: https://www.lzparts.de/fo...n-4-0-ifr-165-4
oraz zestaw do tylnych drzwi będący wcześniej wskazanym jako Drive 7711575880
Trzeci zestaw - najdroższy - w katalogu jako Premium (7711785781) - to nic innego jak zestaw Comfort wraz z subwooferem (teraz nie mam jego numeru).
Jeśli chodzi o montaż do przy przeciętnych zdolnościach manualnych jesteś sobie z nimi poradzić sam. Są to zestawy dedykowane Plug&Play więc nie ma problemów z podpięciem - wszystkie kable i przejściówki są w zestawie. Jedna rzecz - montaż odbywa się na nity 6mm (są w zestawie) więc musisz mieć taką nitownicę (wszystkie marketowe przeznaczone są do nitów max 5mm) więc sprawdź czy masz takie narzędzie.
Jeśli chodzi o rozbiórkę boczków to nie ma jakichś większych problemów. Tu masz linki do przodów i tyłów:
https://www.youtube.com/watch?v=7ZV4Nsmldd4
https://www.youtube.com/watch?v=uSRAS81V6ck
W ASO w zależności od nastawienia do klienta (wg. niektórych kolegów z forum) żądali nawet 800 zł za montaż.
Jeśli odebrałeś nowy samochód może zastanów się i kup głośniki (i może usługę montażu) za voucher - zawsze to lepiej zapłacić 1/2 ceny - ja tak zrobiłem, bo faktycznie ponad 1200 złotych za głośniki bym nie zapłacił. W sklepach z głośnikami dobry (według mnie) zestaw możesz właśnie kupić za ok. 700 złotych i w niektórych przypadkach, gdy głośniki są dedykowane do danego modelu są też dystanse.
I na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie. Gdybyś montował samodzielnie zastanów się nad wygłuszeniem drzwi. Efekt naprawdę duży - ciszej w samochodzie, no i mniejszy rezonans, a tym samym lepszy dźwięk.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-11-03, 23:26   

stefan napisał/a:
Jedno pytanie: dlaczgo nie zamontować głośników 16cm?


Jeśli się bez problemu da, zamontować!
_________________
Piotrek
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-04, 09:14   

piku napisał/a:
Jeśli się bez problemu da, zamontować!


Przecież ostatnie kilka postów dotyczy Dustera II i skoro tam siedzą 16 to wniosek jest logiczny, zwłaszcza, że podane w linkach Focale to też 16 o czym piszę powyżej - opisując także ich montaż. Skąd więc te wątpliwości?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-11-04, 13:13   

BLACHA_997 napisał/a:
piku napisał/a:
Jeśli się bez problemu da, zamontować!


Przecież ostatnie kilka postów dotyczy Dustera II i skoro tam siedzą 16 to wniosek jest logiczny, zwłaszcza, że podane w linkach Focale to też 16 o czym piszę powyżej - opisując także ich montaż. Skąd więc te wątpliwości?


Rzeczywiście. Wspominane Focale są zapewne płytkie. Jest gdzieś recenzja tych głośników zamontowanych w Dusterze? Dobrej klasy 16 są dość głębokie i nie zawsze się zmieszczą. Gdy zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem w starym modelu (2012), okazało się ono kłopotliwe w realizacji.
_________________
Piotrek
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-04, 15:13   

piku napisał/a:
...Dobrej klasy 16 są dość głębokie i nie zawsze się zmieszczą. Gdy zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem w starym modelu (2012), okazało się ono kłopotliwe w realizacji.


Porównaj sobie głębokość drzwi (wraz z boczkami) w DD1 i DD2 będziesz miał odpowiedź na temat Twojego problemu ze starym modelem.
 
     
stefan

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-11-05, 16:21   

Cytat:
Jeśli chodzi o montaż do przy przeciętnych zdolnościach manualnych jesteś sobie z nimi poradzić sam.

A jak wygląda montaż tweeterów? wystarczy wyciągnąć maskownice pod szybą? czy trzeba się gdzieś głębiej dostawać?

Wyciszyłeś w drzwiach tylko zewnętrzną przestrzeń czy również boczki?
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-05, 18:32   

stefan napisał/a:
Cytat:
Jeśli chodzi o montaż do przy przeciętnych zdolnościach manualnych jesteś sobie z nimi poradzić sam.

A jak wygląda montaż tweeterów? wystarczy wyciągnąć maskownice pod szybą? czy trzeba się gdzieś głębiej dostawać?

Wyciszyłeś w drzwiach tylko zewnętrzną przestrzeń czy również boczki?


Z tego co się orientuję tweetery tylko wkładasz - ponoć jest instalacja :!: (przody montowane były w ASO). Instalacja polega na tym, że zdejmujesz maskownicę głośników i montujesz je w gnieździe.
Wyciszyłem tylko wewnętrzną stronę plastików nie zagłębiałem się w przestrzeń między blacharkę drzwi.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-11-14, 23:32   

BLACHA_997 napisał/a:
Porównaj sobie głębokość drzwi (wraz z boczkami) w DD1 i DD2 będziesz miał odpowiedź na temat Twojego problemu ze starym modelem.


Na razie nie mam z ty problemu, tym bardziej, że Młoda Hoża Rumunka została sprzedana. W sobotę odbieram 'Czarnulke z chili", która ma głośniki 16" i tweetery już zamontowane fabrycznie (wersja Techroad - nie wiem, czy inne wersje też mają tweetery). O jakości systemu przekonam się podczas użytkowania. Na pewno z czasem wyciszę drzwi (nie plastiki, bo te są mniej ważne, ale wlaśnie blachy, zwł. za głośnikami); może się wówczas okazać, że jakość grania jest wystarczająca.
_________________
Piotrek
 
     
coderiese
coderiese


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 51
Dołączył: 18 Kwi 2020
Posty: 17
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 18:20   

przepraszam że odgrzewam kotleta ale nie ma sensu tworzyć nowego tematu o głośnikach skoro juz jest.
Zamawiam nowego DD w wersji Essential z tym radiem podstawowym. Wiem już że w drzwiach są głośniki 16cm ale są też tweetery ? Czy dopiero w wyższych wersjach ?
_________________
historia, poszukiwania, eksploracja, Riese...

https://www.facebook.com/...42522256570060/
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-04-19, 23:30   

coderiese napisał/a:
Zamawiam nowego DD w wersji Essential z tym radiem podstawowym. Wiem już że w drzwiach są głośniki 16cm ale są też tweetery ?


Nie sądzę, żeby w podstawowej wersji były tweetery.
_________________
Piotrek
 
     
coderiese
coderiese


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 51
Dołączył: 18 Kwi 2020
Posty: 17
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-20, 07:53   

w podstawowej to radia nie ma :)

oki, dzięki. Jesli są kabelki pociągniete to sobie dołożę
Dzięki
_________________
historia, poszukiwania, eksploracja, Riese...

https://www.facebook.com/...42522256570060/
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-20, 16:57   

Prawdopodobnie będziesz miał komplet 4 "papierowych" głośników dwudrożnych (nissanowskie - po jednym w każdych drzwiach), no chyba że w tej wersji montowane są tylko z przodu. Tweetery???? Zapomnij :mrgreen:
 
     
sluka

Marka: Suzuki
Model: Vitara 1,4 Boosterjet AllGrip Hybrid
Napęd: 4x4
Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 97
Wysłany: 2020-05-01, 14:49   

Grzechem tych fabrycznie mocowanych jest moc 20W RMS. Papierowa membrana nie jest wadą. Mają cieplejsze brzmienie i dodatkowo brak dziwnych rezonansów, które pojawiają się w membranach polietylenowych i aluminiowych. Nie są to również głośniki dwudrożne, tylko szerokopasmowe. Również mylne jest myślenie, że to są tanie głośniki. Znalazłem ich cenę wśród oryginalnych części Nissan-a i po promocji jest dalej ponad 40$ za sztukę. Niestety nie doszukałem się tego jaką dynamiką się charakteryzują. Focale mają ją bardzo dobrą, to świadczy o tym, że z wszelkich pytań jak grają można z całą pewnością powiedzieć, że głośno. Przy ograniczonych mocach w fabrycznych radiach - 20W na głośnikach - może to być jedyny sposób aby w aucie grało głośniej, bez wymiany radia.
Głośniki powinno się oceniać po tym jak gra, nie po tym jak wygląda, a tu trzeba przyznać że focale wyglądają ładniej i nowocześniej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10