Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja zaworów w 1.6 Sce H4M bez gazu?
Autor Wiadomość
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-10-31, 05:40   Regulacja zaworów w 1.6 Sce H4M bez gazu?

Znalazłem w sieci info, że silniki Nissana wymagają okresowej regulacji zaworów nawet pomimo braku instalacji LPG. Podobno nawet co 20.000 km i koszt od 1.000-2.000 zł i lepiej. Jakoś nie chce mi się wierzyć szczególnie w ten przebieg i to jeszcze bez instalacji LPG :roll:
Ktoś może napisać coś więcej na ten temat?
Ostatnio zmieniony przez DusterFaster! 2019-11-04, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-10-31, 18:17   

Brakuje mi jeszcze 7000tyś do tych 20 000. Moja Drakula jest z gazem od pierwszego wystrzału w salonie, montowany u dilera Dacii nie fabryczny. Jak stuknie magiczne 20tyś to rozwieję na forum fakty i mity o regulacji szklankach, zaworach. Bo na razie to wiedza jakaś teoretyczna krąży, że ktoś coś, u kogoś, kolega kolegi itp.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-11-01, 11:35   

Testuj kolego najlepiej tak do 200 kkm . Przez realne problemy Sce z gazem zrezygnowałem tego silnika ale i tak jestem mega zadowolony :mrgreen: . W Sce podobno lecą sondy lambda nawet co 7 kkm .
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-01, 13:38   

Napisałem pytanie do najbliższego ASO, ale raczej nie liczę na odpowiedź. Podjadę sobie do nich pod koniec przyszłego tygodnia i wypytam co o tym myślą i jak to wygląda w praktyce.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-04, 10:15   

ASO Renault Grudziądz zaskoczyło mnie telefonem z samego rana.
Miła pani poinformowała, że w przypadku silnika H4M bez gazu nie ma ustalonych przebiegów kiedy najlepiej sprawdzić luzy zaworowe. Działanie w tym temacie podejmowane jest dopiero w momencie kiedy zaczyna się coś niepokojącego dziać. Wtedy wg cennika ASO koszt sprawdzenia zaworów 250 zł, a koszt regulacji zależy od tego co i ile jest do wymiany i powiedziała tylko, że koszty mogą być duże...
Czyli ogólnie wiadomo, że niewiele wiadomo.
Planuję jeszcze telefon do jakiegoś ASO Nissana. Może tam będą mieli jakieś info przy jakich przebiegach w tym silniku może być wymagana regulacja luzow na zaworach i przy jakim przebiegu lepiej to zawczasu sprawdzić zanim koszty naprawy zrobią się naprawdę spore.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2019-11-04, 12:54   Zawory

Przejechałem 51.000 km na gazie (LPG od 900 km) i poza pierdołami z elektrozaworem na razie o żadnych zaworach nie wiem (ale żebym nie wyrzekł w zła godzinę!).
Jeszcze przed zakupem mojego Dustera (jesień 2017) pytałem o koszty regulacji zaworów w ASO w Ciechanowie i tam, po rzetelnym (to cytat) zbadaniu sprawy, powiedziano mi, że gdyby padły od razu wszystkie szklanki, to mogłoby to sięgnąć i 4.000 zł (wyjęcie/podniesienie silnika itd.), ale gdzieś w ASO na Śląsku (Katowice?) powiedziano z kolei, że regulacji nie przewiduje się na pewno do 100.000 km (na tyle mam ES), a potem wg potrzeb.
Na razie jeździć i nie kusić losu...
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-05, 18:55   

DusterFaster! napisał/a:
ASO Renault Grudziądz zaskoczyło mnie telefonem z samego rana.
Miła pani poinformowała, że w przypadku silnika H4M bez gazu nie ma ustalonych przebiegów kiedy najlepiej sprawdzić luzy zaworowe. Działanie w tym temacie podejmowane jest dopiero w momencie kiedy zaczyna się coś niepokojącego dziać. Wtedy wg cennika ASO koszt sprawdzenia zaworów 250 zł, a koszt regulacji zależy od tego co i ile jest do wymiany i powiedziała tylko, że koszty mogą być duże...
Czyli ogólnie wiadomo, że niewiele wiadomo.
Planuję jeszcze telefon do jakiegoś ASO Nissana. Może tam będą mieli jakieś info przy jakich przebiegach w tym silniku może być wymagana regulacja luzow na zaworach i przy jakim przebiegu lepiej to zawczasu sprawdzić zanim koszty naprawy zrobią się naprawdę spore.

Nie ma przewidzianego czasookresu dla sprawdzania zaworów, jedynie jak coś zaczyna się dziać. Nic wcześniej nie zaradzisz, koszty będą i tak duże bo regulacja polega na wymianie szklanek i kilka tysi na dziś to wychodzi w serwisie. Podobno jak nie jeździsz na gazie to nie trzeba się o to obawiać. Ale życie Ci to zweryfikuje.
 
     
Piotr

Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: 2019-11-06, 07:38   

Czyli jeśli dobrze rozumiem nie można sprawdzić luzu zaworowego bez wymiany szklanek i ewentualnie wyregulować w razie potrzeby tą ,która ma nieprawidłowy luz?
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-06, 08:40   

Piotr napisał/a:
Czyli jeśli dobrze rozumiem nie można sprawdzić luzu zaworowego bez wymiany szklanek i ewentualnie wyregulować w razie potrzeby tą ,która ma nieprawidłowy luz?

Sprawdzić możesz ale wyregulować nie, no chyba że ktoś coś wymyślił o czym nie wiem.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-06, 12:01   

Black Dusty napisał/a:
DusterFaster! napisał/a:
ASO Renault Grudziądz zaskoczyło mnie telefonem z samego rana.
Miła pani poinformowała, że w przypadku silnika H4M bez gazu nie ma ustalonych przebiegów kiedy najlepiej sprawdzić luzy zaworowe. Działanie w tym temacie podejmowane jest dopiero w momencie kiedy zaczyna się coś niepokojącego dziać. Wtedy wg cennika ASO koszt sprawdzenia zaworów 250 zł, a koszt regulacji zależy od tego co i ile jest do wymiany i powiedziała tylko, że koszty mogą być duże...
Czyli ogólnie wiadomo, że niewiele wiadomo.
Planuję jeszcze telefon do jakiegoś ASO Nissana. Może tam będą mieli jakieś info przy jakich przebiegach w tym silniku może być wymagana regulacja luzow na zaworach i przy jakim przebiegu lepiej to zawczasu sprawdzić zanim koszty naprawy zrobią się naprawdę spore.

Nie ma przewidzianego czasookresu dla sprawdzania zaworów, jedynie jak coś zaczyna się dziać. Nic wcześniej nie zaradzisz, koszty będą i tak duże bo regulacja polega na wymianie szklanek i kilka tysi na dziś to wychodzi w serwisie. Podobno jak nie jeździsz na gazie to nie trzeba się o to obawiać. Ale życie Ci to zweryfikuje.


Dzięki za odpowiedź. W zasadzie potwierdziłeś to co usłyszałem w ASO.
Ciężko znaleźć na ten temat informacje, więc można wnioskować że problem nie jest nagminny i nie ma sensu za zawczasu się martwić i wymyślać.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-06, 13:48   

DusterFaster! napisał/a:
Ciężko znaleźć na ten temat informacje, więc można wnioskować że problem nie jest nagminny i nie ma sensu za zawczasu się martwić i wymyślać.

To jest właśnie właściwe podejście :!: . Bawią mnie często wydumane obawy jakie snują niektórzy na podstawie plotek i wiadomości powstałych w głuchym telefonie a nie mających żadnych rzeczywistych podstaw. Martwienie się czymś na co nie ma się wpływu nie ma sensu i prowadzi tylko do siwych włosów, wrzodów żołądka, itp.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-06, 15:39   

U mnie obawy wynikają głównie z tego, że przy poprzednim samochodzie zaufałem mechanikom. Auto kupione za 15.000, włożone w naprawy 8.000 i po 5. latach sprzedane za 5.000 z silnikiem w stanie agonalnym i problemami z elektryką. Np. pierwszy raz zdarzyło mi się żeby w samochodzie przy naciskaniu klaksonu podglaśniało się radio :roll: A to był tylko jeden z wielu problemów.
Dlatego teraz staram się dokształcać w temacie DD, bo moja wiedza jest niestety znikoma. Tylko, że właśnie w sieci jest pełno bzdurnych informacji, a osobie która się nie zna ciężko wyłuskać to co istotne. Później kończy się to ucieszonymi zarobkiem "mechanikami", którzy w d... mają auto tylko licząc zyski od frajerów.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-11-06, 15:45   Re: Zawory

JS napisał/a:
powiedziano z kolei, że regulacji nie przewiduje się na pewno do 100.000 km (na tyle mam ES), a potem wg potrzeb.

Miałem Suzuki Jimny i też mechanik mi powiedział że do 100 kkkm nie ma co regulować luzu zaworowego (szklanki) . Kilka tysięcy przed osiągnięciem tego przebiegu głowica zdechła . Ten fajtułapa nawet nie chciał mi naprawić tej głowicy , bo po co , lepiej wymienić klocki i tłumik ...
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-06, 16:47   

DusterFaster! napisał/a:
przy naciskaniu klaksonu podglaśniało się radio

Bo widzisz za niewielkie pieniądze kupiłeś samochód z kierownicą wielofunkcyjną. ;-)
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-06, 16:53   

:No jakby klakson jeszcze jednoczesnie trąbił to możnaby to tak nazwać :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11