Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Multivew camera czyjnik parkowania przod
Autor Wiadomość
Bartseb

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 18
Wysłany: 2019-11-17, 19:46   Multivew camera czyjnik parkowania przod

Witam
Mam voucher do wykorzystania i zastanawiam sie nad
Multivew camera lub czyjnik parkowania przod.
Cena z montazem porownywalna. Co polecacie?
Czy w kamerze przod mamy linie pomocnicze jak w kamerze cofania tyl? Czy mamy fizyczny przycisk dedykowany?
Generalnie chodzi o pomoc w parkowaniu przodem?
Macie jakies sugestie?
 
     
Bartseb

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 18
Wysłany: 2019-11-18, 19:41   

Niestety do camer nalezy wymienić lusterka
 
     
Dracid

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 33
Wysłany: 2019-11-19, 10:27   

Jakim cudem trzeba wymieniać lusterka do montażu kamery przedniej? Ona jest dostępna w akcesoriach i nie ma żadnego związku z lusterkami.
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2019-11-19, 11:32   

Multiview to 4 kamery - przód, tył i dwie boczne - w obudowie lusterek.
 
     
Dracid

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 33
Wysłany: 2019-11-19, 12:03   

Mój błąd, nie doczytałem i wyszło mi, że kolega chce kamerę na przód.

Edit: a nie, jednak dobrze coś kojarzyłem.

Nie ma takich akcesoriów jak kamera multiview z widokiem dookoła samochodu.

Jest kamera na przód nazwana - nie wiedzieć czemu - "Multiview kamera 180° przód (niekompatybilna z orurowaniem przednim)". Nie ma jej w katalogu, za to jest w cenniku. Co ona ma wspólnego z multiview (które mnie sie jednoznacznie kojarzy z kamerami dookoła pojazdu), to chyba tylko tworzący cennik wiedział.

Kolego, możesz kupić tę kamerę i nie musisz zmieniać lusterek. Kamera jest montowana pod grillem z przodu i jest osobny pilot do niej klejony na desce rozdzielczej.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-11-19, 12:59   

Dracid napisał/a:
Kolego, możesz kupić tę kamerę i nie musisz zmieniać lusterek. Kamera jest montowana pod grillem z przodu i jest osobny pilot do niej klejony na desce rozdzielczej.


Dokładnie tak, kamer w lusterkach jeżeli nie zamówiłeś z fabryki to w salonie już nie dokupisz. Jeżeli chodzi o pomoc przy parkowaniu to tak jak piszą koledzy raz lepsze jest to a innym razem to drugie zależnie od sytuacji i dlatego najlepiej mieć obie opcje. Musisz przemyśleć a lepiej przetestować oba rozwiązania i wybrać sam, bo każdy je postrzega trochę inaczej.
 
     
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-14, 21:06   

Ja wyszedłem z założenia, że jeśli chodzi o elektronikę to powinna pomagać, a nie wygłupiać użytkownika. Kamera pokaże Ci czy auto przed tobą ma hak i będziesz znał odległość, natomiast jeśli zajdzie błotem czy śniegiem, nic nie zobaczysz. Jeśli chodzi o czujniki to łatwo się do nich przyzwyczaić i później trudno bez nich żyć :) Każdy kierowca powinien mniej wiecej znać gabaryt auta. Jeśli postawisz na czujniki, to w momencie ich nieprawidłowego działania może być problem z parkowaniem na czuja. Kamera w Dusterze ma znaczki około 50cm przed/za autem, widzimy także linię zderzaków, co sprawia że parkowanie to formalność.

Z dodatków, który w moim przypadku był kwestią do przemyśleń, był czujnik martwego pola po prawej i lewej stronie. To takie pomarańczowe światełko, które zapala się gdy w martwym polu lusterka znajduje się inne auto. W moim drugim aucie oprucz sygnalizacji świetlnej na lusterkach, pojawia się informacja (w HeadupDisplay) na przedniej szybie i w konsoli liczników, a przy włączeniu migacza można usłyszeć ostrzegający sygnał dźwiękowy. W Dusterze czujnik działa jak chce. Czasem się zaświeci gdy auta nie ma, czasem nie zaświeci mimo jego obecności. Światełka są w takich miejscach, że mi osobiście ciężko je zauważyć. Brak sygnału dopełnia goryczy, bo gdy już włączę migacz na zmianę pasa, lampki nie widzę lub się nie świeci, to brak alarmu utwierdza mnie, że mogę wykonać manewr. Piszę o tym nie dlatego żeby się zareklamować, tylko żeby zwrócić uwagę, że w momencie zamawiania auta dany wybór może się wydawać oczywistą kożyścią, a po jakimś czasie (nie)kożystania bedzie tylko kolejnym punktem na liście opcji w ofercie sprzedaży. Dobrze to przemyśl puki masz czas.

PS: Zachęcam do mojego podsumowania użytkowania po roku i 20 tys kilometrow.
 
     
Dyzio
Pozdrawiam

Marka: Dacia
Model: Duster II 1.3
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lis 2019
Posty: 13
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-05-12, 20:19   

Witam serdecznie,mam Dustera z końca 2019,od kilku miesięcy mam zamontowaną przednią kamerę i czujniki z przodu,obie funkcje wykorzystuje przy wjeździe i wyjeździe z garażu,mam 10 cm luzu na całości,do tej pory zdarzyło mi się raz zarysować lusterko przy wjeździe na progu garażu (5 cm ) garaż był przeznaczony na Fiata 126P
Teraz do rzeczy,kamera jest z możliwością różnych konfiguracji,ma pasy odległościowe trochę do góry,na końcu garażu narysowałem punkt centralny,na który ustawiam się przed wjazdem na próg garażu,w kamerze jest opcja chyba ,, rybie oko ,, widzi na lewo i prawo co daje mi najazd na wprost.
Czujniki jak czujniki, w moim przypadku też spełniają swoją rolę,szczególnie przy parkowaniu na styk.
Podam fajne filmy dotyczące czujników i kamery przedniej.
Kamera dookólna jest dostępna tylko przy zamawianiu samochodu,w dodatkach tylko przednia,kamerę można wyłączyć,działa do określonej prędkości,potem się wyłącza automatycznie.
https://www.youtube.com/watch?v=mwf-9wiBzAg
https://www.youtube.com/watch?v=ddn102BJq_c
https://www.youtube.com/w...o9UEtfas&t=488s

Myślę że zainteresowanym to pomoże w podjęciu modyfikacji,jeszcze jeden film dot. kamery cofania
https://www.youtube.com/watch?v=L7HGulZzJXU

Jeszcze jedna sprawa,przełączniki kamery i czujników, mam zamontowane w pobliżu gniazda zapalniczki,oczywiście przedniego.

Miłego oglądania
Pozdrawiam
Dyzio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10