Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawiew
Autor Wiadomość
AndrzejHel

Marka: dacia
Model: douster
Dołączył: 17 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-11-27, 20:53   Nawiew

Od jakiegoś tygodnia przy włączonej klimie jest zauważalny głośny przedni nawiew. do tej pory to zastanawiałem się czy on w ogóle działał. Był bezgłośny.

Czy ktoś miał takie doświadczenie. Proszę o Pomoc.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-11-27, 21:58   

Miałem podobny przypadek, ale to było niezależne od klimy. W wentylator wpadł suchy liść i robił chałas jakby łożysko się rozleciało. Od naszych dalekowschodnich przyjaciół kupiłem takie "coś". Zamontowałem na wlot powietrza i od tamtej pory spokój :lol: (oczywiście najpierw trzeba było wyciągnąć tego liścia)
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
AndrzejHel

Marka: dacia
Model: douster
Dołączył: 17 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-11-27, 23:19   

A jak do tego się zabrać by sprawdzić??
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-11-28, 07:43   

Jest dostęp przez otwór filtra kabinowego (dziadowski :-) ) albo górą pod podszybiem (dostęp też dziadowski :lol: ). Jak już namierzysz intruza to odkurzacz z dosztukowanym ciękim wężykiem i wyciągasz drania :mrgreen: .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-11-30, 22:38   

AndrzejHel napisał/a:
A jak do tego się zabrać by sprawdzić??


Z tym liściem to jest tak, że jest charakterystyczny odgłos uderzania o łopatki dmuchawy i synchroniczny z obrotami (tak jak gdyby wsunąć kartkę sztywnego papieru do wentylatora pokojowego).
Ja mam taki sposób (dla leniwych), że wielokrotnie włączam na maxa i wyłączam dmuchawę i po jakimś czasie przepcha tego "liścia".
Ale jeśli włączenie klimatyzacji powoduje hałas i jest on inny niż jw. to raczej problem do naprawy.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-01, 11:14   

W Lanosie co jakiś czas miałem liście w nadmuchu. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie prowadziło do tego, że się usadawiały w pozycji nietłukącej… a potem wysychały i przelatywały w kawałkach. Było co sprzątać. Wiem „żyć nie umierać…”
W Dusterze jeszcze tego „szczęścia” nie miałem. U żony w Capturze przez cztery lata też nic (chyba, że się nie pochwaliła). Myślałem, że filtr kabinowy przed tym chroni. Czyżbym się łudził?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-12-01, 13:17   

klazow napisał/a:
Myślałem, że filtr kabinowy przed tym chroni. Czyżbym się łudził?

Filtr kabinowy ochroni Cię żeby te zmielone liście nie wpadły do kabiny bo jest zwykle zamontowany pomiędzy wentylatorem a nawiewami w kabinie, natomiast jeżeli wlot powietrza jest kiepsko skonstruowany, nie zabezpieczony to liście czy coś podobnego mogą wpaść do wentylatora.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-01, 17:08   

Dzięki.

A ciągnąc temat dalej...

Black Dusty napisał/a:
...jeżeli wlot powietrza jest kiepsko skonstruowany...


1.Mamy tak?

2. "Hiszpan_JS" czy "takie coś" od Logana to obraz poglądowy, cz też pasuje do Dustera?

3. Czy ktoś jeszcze się przed tym zabezpieczył? Jeśli tak to będę wdzięczny za podpowiedź jak tego dokonać (łopatologicznie proszę).
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-01, 19:58   

Black Dusty napisał/a:
...jeżeli wlot powietrza jest kiepsko skonstruowany
Wlot powietrza nie ma żadnego zabezpieczenia. Po prostu dziura przez którą przeszedłby średnio wyrośnięty kot :-D
klazow napisał/a:
...czy "takie coś" od Logana to obraz poglądowy, cz też pasuje do Dustera?
To jest dokładnie to co kupiłem. Pasuje "plug & play".
klazow napisał/a:
(łopatologicznie proszę).
Nie wiem czy potrafię " łopatologicznie", ale spróbuje ;-) :
Najpierw odkręcasz wycieraczki. Następnie otwierasz maskę, zciągasz gumową uszczelkę z przedniej grodzi, potem wyciągasz plastikowe podszybie. Gumowe nakładki z obu boków są mocowane na plastikowych zatrzaskach wklejonych w gumę (uważaj żeby nie wyrwać). Sam plastik jest mocowany jedną śrubą na środku i dwoma kołkami wciskanymi po bokach. Kiedy wyciągniesz podszybie, na środku zobaczysz wlot powietrza i patrząc głębiej wentylator nadmuchu :shock: .
Sienkiewicz to ja nie jestem, ale może coś z tego zrozumiesz :oops: .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Paw3los

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 23
Wysłany: 2019-12-03, 08:40   

Hiszpan_JS, Ciekawy wpis w stopce :)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-03, 10:46   

Hiszpan_JS - śledzę ten wątek z myślą, czy aby w kolejnym sezonie nie zabezpieczyć sobie owego wlotu powietrza czymś takim jak to Ty zastosowałeś. Znalazłem jednak dwie podobne osłony. Pierwsza to ta, którą Ty zastosowałeś (taka ze ściętym narożnikiem) - niby od Logana i z tego co piszesz pasująca do Nowego Dustera.
Druga natomiast to taka:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191203013924&SearchText=filtr+siateczkowy+Duster
która nie posiada ściętego narożnika, a zgodnie z opisem jest dedykowana do Dustera (jednak opis rocznika 2010-2019 trochę mnie niepokoi bo sądzę, że konstrukcje wlotów mogą być różne)
Stąd mój dylemat - która będzie bardziej pasować? Daj znać, bo nie chce mi się "bez zbędnej potrzeby" otwierać podszybia i sprawdzać jak jest w rzeczywistości. Będę wdzięczny.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-03, 14:59   

Duster z 2019 ma na wlocie powietrza właśnie taki skos ;-)

Paw3los napisał/a:
Hiszpan_JS, Ciekawy wpis w stopce :)

Cieszę się że Ci się podoba :-D
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-03, 15:41   

Ok. Thx.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-03, 21:03   

Hiszpan_JS napisał/a:

...Sienkiewicz to ja nie jestem, ale może coś z tego zrozumiesz :oops: .


Nawet ja zrozumiałem a to znaczy, że zbyt skromny jesteś.
Dzięki.

Jedno (świeże) jeszcze przemyślenie mam.
Oczywistym jest, że skoro osłony nie zdemontowałeś po jakichś dwóch dniach lecz nam ją polecasz, to nie ogranicza ona w zauważalny sposób przepływu powietrza ... tylko czy w razie jakiegoś problemu np. z wentylatorem dla "panów od gwarancji" nie będzie to dobry powód aby wskazać na właściciela auta jako winnego usterki... ?
Tak czy inaczej mam czas do przemyśleń (bo w tym roku liście się skończyły). Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że zdobędę "Twoją" osłonę i będę czekać na wrednego liścia. Jeśli się napatoczy, to zrobię to co Ty. W takim wypadku ilość akcji "walka z nawiewem" i tak wyniesie 1.



BLACHA_997 napisał/a:
...jest dedykowana do Dustera (jednak opis rocznika 2010-2019 trochę mnie niepokoi...


Obstawiam, że Duster, którego namierzyłeś, to Renault Duster, czyli wciąż DD1.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-04, 05:38   

Na pewno trochę ogranicza przepływ, ale w normalnym użytkowaniu jest to niezauważalne. Ja jestem zadowolony :-> . Co do problemów z gwarancją, przecież w żaden sposób nie ingerujesz w budowę i zasadę działania nawiewu. Osłona jest mocowana na dwa magnesy, wiec w razie jakichkolwiek kłopotów ściągasz ją i nie pozostaje żaden ślad.
PS.
Nie czekaj na "wrednego liścia" :-D . Wyciągnięcie go z nawiewu jest bardzo upierdliwe. Jeżeli masz zamiar kupić osłonę to łatwiej i szybciej będzie założyć ją przed.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10