Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czarny rumun
Autor Wiadomość
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-25, 21:15   czarny rumun

Będę co pewien czas pisał o czarnym dusterze jaki nabyłem. Powiem na początek tyle że wszyscy odradzali. Uznany zostałem za niepoczytalnego psychicznie że w ogóle kupiłem. Jeszcze nowy. :mrgreen: A ponieważ zawsze chodzę swoimi drogami to kupiłem. Mam nadzieję na co najmniej pięć lat względnego spokoju.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-25, 21:20   

Na początek bo tak bardziej naturalnie. Co mi się nie podoba.
Spalanie Jeżdzę delikatnie dużo trasek krótkich, prawie sam a tu 7,3l na sto. Moim zdaniem za dużo
Dzwięki z komory silnika i skrzyni biegów. Nie wiem czy tak powinno być ale mącą spokój
W następnym wpisie co mi się podoba
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-26, 20:19   

Kolejne kilometry rumunem. Czasami szorowanie spodem na koleinach. Czasami coś przywali w budę.
Może teraz plusy
Duży bagażnik. Samochód z zewnątrz mały a w środku całkiem spory
Silnik 1,3 tce. Niby z kosiarki ale fajny moment obrotowy który czuć w praktyce, ciągnie od dołu czyli gdzieś od 1800obrotów do końca prawie.
Dzielność terenowa i prześwit.
Zawieszenie bardzo wygodne, sprężyste i spory skok. Ma to swoje minusy bo wrażliwość na podmuchy wiatru i wychyły na zakrętach.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-01, 20:14   

Kolejny plusy i minusy
Plusy : ergonomia w tym samochodzie. Bardzo bi się podoba rozmieszczenie przycisków i dźwigienek. Widać wszystko i jest w zasięgu ręki. Brawo
Minusy. Myślałem że moja lodówka wydaje dziwne dźwięki. Skrzynia biegów z Dustera to jednak mistrzostwo. Dyga, rzęzi, coś tam gruchota. Nie wiem co o tym myśleć. Dobrze że mam fabryczne radio
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-07, 11:37   

Ale z tą lodówką... to tak trochę pół żartem napisałeś? Prawda?
Bo jak nie to kolejny Twój wpis o egzekwowaniu gwarancji być musi :-x

Ps.
Kiedy napiszesz jak Twoja Rumunka, która jest "Rumunem w wersji prestiż" daje radę wśród drzew?
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 08:33   

z lodówką to na serio. Tak się składa że mam dwie lodówki Bosch. Obie wydają czasami dziwne dźwięki. Ktoś nazwał to w komentarzu kakowfonią. Prawdopodobnie chodzi o system no frost, który tak dziwnie pracuje. W jednej z lodówek dodatkowe odgłosy pochodzą z agregatu do lodu. Tak czy siak kto tego nie zna jest zaskoczony. Ogólnie odgłos ten przypomina ryczenie krowy. Oczywiście jest duszo cichszy.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-12-08, 09:43   

Może to odgłosy z klimatyzacji - ta krowa? Masz automatyczną klimę, stale włączoną?

Odgłosy generowane przez skrzynie biegów, opisywane czasem przez innych kolegów, świadczyłyby o nierównej jakości.

U mnie wszystko chodzi właściwie bezgłośnie prócz silnika diesla, który cichnie po rozgrzaniu i rozpędzeniu do prędkości podróżnej (tylko szum opon i wiatru).
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 10:21   

Bogdan. Trochę odbiegłem od tematu. Pisałem o odgłosach z lodówek bosch w ostatnim wpisie. Zazdroszczę Ci. Miałeś szczęscie i trafiłeś na dobry samochód. A może Reno montuje do silników wysokoprężnych mocnejsze skrzynie?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-08, 11:18   

Do wszystkich zapisów dotyczących odgłosów podchodzę ze zrozumieniem ale i rezerwą.
Z jednej strony są dla mnie cenne, bo w dużej mierze jestem na tym forum aby poznać podejście innych do ich samochodzików. Horyzonty sobie poszerzyć pragnę. Jak przy okazji czegoś się nauczę (lub oduczę) to git. Dlatego z uwagą wnikam w to co czytam.
A druga strona? Postrzeganie odgłosów jest bardzo subiektywne. Czasem opis bardziej oddaje emocje piszącego niż faktyczny problem. Może tak być, że ja po przeczytaniu wyobrażam sobie, że czytam o sytuacji krytycznej, w której auto na granicy rozpadnięcia jest a chodzi o odgłos, który też mam i nie zauważam . Albo zauważam, że jest ciszej niż w poprzednim aucie.
Oczywiście może też być, że ktoś pisze o dźwiękach, na które trzeba reagować i lepiej abym sobie to wziął do serca.
Wymianę myśli w tym obszarze z Tobą uważam za szczególnie cenną. Pisałeś, że pracujesz w lesie więc pewnie do ciszy przywykłeś i każdy odgłos wychwytujesz. Ja na chleb zarabiam w przemyśle ciężkim. Nawyk ignorowania i niezauważania odgłosów pracy wielu urządzeń wyrobiony mam. Ale jak coś zabrzmi inaczej niż zwykle to zaraz usłyszę. Tak więc zapewniamy sobie inny punkt widzenia (czy raczej słyszenia).
Wracając do skrzyni. Nie wiem czy u mnie jest całkiem bezgłośna. Może czasem jakiś „normalny” dźwięk wyda. Ale na przesłuchaniu zeznał bym jak „Bogdan Misiek”. Że „właściwie chodzi bezgłośnie”.

Ps.
Z tą lodówką zabiłeś mi ćwieka. System No Frost też mam. Musiałem jednak żony spytać czy się odzywa. Potwierdziła. :-D
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-08, 11:21   

Bogdan Misiek napisał/a:


Odgłosy generowane przez skrzynie biegów, opisywane czasem przez innych kolegów, świadczyłyby o nierównej jakości.



Albo jakość jest ta sama a postrzeganie różne :-?
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 16:00   

Słuchaj Klazow Pewnie jest tak jak mówisz ale.... To mój trzeci samochód z napędami Żaden takich dzwięków nie wydzielał. Jak wydzielał to kończyło się to wizytą i wydatkiem. Jestem może i niepotrzebnie przewrażliwiony. Odgłos który wydziela się z mojej skrzyni biegów a nazywam go rzężeniem, nęajbardziej przypomina tarcie. Coś o coś. Stąd mój niepokój. Ostatnio zauważyłem że po użyciu tylnego napędu dźwięk ten się lekko zmienia. Jeźdżę ciągle na przodzie i gdy dołączę na chwilę tył to tak jakby wszystko cichło. Była na tym forum teoria że to tarcie gdzieś w okolicy wałka zdawczego. Może to to?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-08, 17:46   

Szkoda, że Podlasie tak daleko od Legnicy jest. Mini zjazd byśmy sobie zrobili i zobaczyli czy TTTM czy jednak coś u Ciebie do zrobienia jest. Może też tak być, że to co piszesz odkryję u siebie jak z docieraniem silnika przestanę się pieścić.

Ps.
U mnie cały czas 4x4 jest w trybie "auto"
Ostatnio zmieniony przez klazow 2019-12-08, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 18:52   

Masz rację. A przetestować sprzęt zawsze trzeba. Ja mam nadzieję że to jakoś się dobrze skończy. Myślę że problem jest gdzieś na wyjściu ze skrzyni biegów. Z samochodu jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o moje potrzeby to strzał w dziesiątkę. Podoba mi się też wizualnie. Skrzynia mi spokoju nie daje. Masz rację trzeba żebym przejechał się innym samochodem i bezpośredno pogadał z innym użytkowanikiem DD2. Ogólnie mam tzw rękę do samochodów. Wszystkie które użytkowałem długo jeżdżą. Ostatnio widziałem sprzedany przeze mnie samochód 10 lat temu.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-08, 18:57   

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli problem będzie się nasilał, to przed końcem gwarancji jednoznacznym się stanie... bo do jej końca daleko masz.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-12, 20:54   

No i rumun po pierwszych odwiedzinach w aso. Zyskał hak i mocno był testowany na okoliczność buczenia pod maską. Hak fajny dostałem przejsciówkę za darmo a bucznie jak było tak jest. Zachęca mnie to do łamania przepisów. Powyżej 100 słychać tylko wycie skrzyni biegów a buczenia lub jak inny piszą rzężenia już nie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11