Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dacia Duster forum oraz klub
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-06, 01:37   

Nie wiem czy to dlatego, że „jest nas trzech” a Wielki Brat patrzy… czy z innego powodu ale stopki są wolne od reklam. Fajnie.
Skoro to przestrzeń dla użytkownika, to niech użytkownik ją kreuje…
Swoją drogą „Hiszpan_JS”, ten numer z rozpoznawaniem i witaniem „patrzanta” fajny jest… raz nawet z niemałą konsternacją zacząłem Ci odpisywać myśląc, że się do mnie zwracasz… choć zupełnie nie miało to sensu. Szczęśliwie głupawej wymiany myśli udało się uniknąć... bo ogarnąłem się.
Co do reklam, to napisałem, że jestem za tym aby były (byle wyraźnie oddzielone i jednoznacznie opisane jako nie pochodzące od autora postu). Pozwolę sobie rozwinąć tą myśl.
Reklam nie lubię i nie czytam. Nadzieję mam, że ich ilość nie przekroczy poziomu dobrego smaku i nie zrujnuje atrakcyjności forum. Ale to problem Zarządzających.
Za obecnością reklam jestem z trzech powodów:
1. Poczucie przyzwoitości.
Nie chcę aby ktoś „odbierał dzieciom od ust” i finansował to, co ja sobie beztrosko dla własnej przyjemności i korzyści używam. Nie wiem czy w naszym wypadku jakieś dzieci są na rzeczy ale myślę, że wiecie o co chodzi.
Idealnie by było gdyby istnienie tego forum finansowane było przez dział marketingu Dacii a osoby je prowadzące były na przyzwoitych etatach lub lukratywnych zleceniach. Ale w życiu jest jak jest. Skoro nie ma pieniędzy od sponsora to muszą być z reklam.
2. Kwestia sprawiedliwości społecznej.
Uważam, że twórca lub nabywca dobra ma prawo do czerpania z niego korzyści.
3. Interesowność.
Reklamy oznaczają przychód. Część tego przychodu jest zwykle inwestowana. A to oznacza poprawę produktu. Forum może zyskać na atrakcyjności...

…dajmy na to, że z okazji jubileuszu 50- lecia wytrwałego pisania przez nas postów przyślą nam do domu forumowy kubeczek. No, kto nie marzy o takim kubeczku?

A może marzy Wam się coś innego?
 
     
zmstr


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 33
Wysłany: 2019-12-06, 08:55   

klazow napisał/a:
Idealnie by było gdyby istnienie tego forum finansowane było przez dział marketingu Dacii


Utopia :) Finansowanie finansowaniem, ale producentom/dealerom brak dobrej woli w jakimkolwiek stopniu. Od czterech lat prowadzę forum zrzeszające posiadaczy Rometa ADV. Na forum jest niecałe 1000 osób, ale tak realnie około setki udziela się na różnych zlotach, spotkaniach i wyjazdach w sumie. Jeździmy na wyprawy (chociażby Rumunia, Nordkapp, czy Maroko), organizujemy trzy duże zloty w ciągu roku, tworzymy filmy, blogi, gdzie marka jest promowana (a wiadomo jakie jest zdanie "prawdziwych i jedynych słusznych motocyklistów" o Romecie - takie jak "prawdziwych i jedynych słusznych posiadaczy aut" o Dacii) i cały ten Romet jako dealer, producent, ma nas głęboko w d... Ba, nawet raz pytając ich o głupie smycze i naklejki dla uczestników zlotu zostałem przez nich zbyty milczeniem. Więc takie fora jak moje, czy to tutaj, to taki rodzaj wolontariatu marketingowego, gdzie miłośnicy marki/modelu się zrzeszają. Nie dostaniemy nic? Co z tego? I tak będziemy się zrzeszać, więc po co dać kilka marnych groszy, czy gadżetów, by ktoś coś zrobił, skoro i tak to zrobi bez tego. Smutne, ale prawdziwe.
_________________
126p -> Lanos -> E36 -> Golf Mk3 -> Mondeo MkII -> Twingo I -> Fabia I -> Astra H -> Rav4 II -> T4 Multivan -> 106 -> W203 -> DACIA DUSTER!!! :)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-07, 20:33   

Chyba Subaru ma inaczej... ale to nic dla nas nie zmienia.
Nas obowiązuje smutna prawda, że "w życiu jest jak jest".A reklamy to część życia.

Ps.
Z ciekawości chciałem sprawdzić czy na forum Rometa ADV wpuściłeś reklamy. Ale tam bez hasła podglądać nie wolno :cry:
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-08, 11:58   

No to i ja się przyłączę do tematu reklam na forum.
Do samych reklam nic nie mam, ale fakt że jest to irytujące gdy widzę w treści swojego posta, pomiędzy tym co napisałem, że dzisiaj reklamowałem VOLVO, a np. pan klazow węgiel w workach :roll:
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-08, 14:58   

Smoczyca do węgla w workach nic nie ma... choć wybredna jest i tylko benzynę żłopie.
Ale o Volvo zazdrosna by była.

A na serio. Takie wbicie się w tekst jak dla mnie do przeżycia jest (choć pomysł kolegi "Deacon" bardziej mi się podoba).
W temacie "stopek" uwagę miałem. Szczęśliwie tego co uwieczniłem na zdjęciu powyżej już nie ma.
No i strona choinki nie przypomina.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-08, 15:07   

Ja jednak byłbym za tym, żeby reklamy oddzielały całe posty od siebie, a nie komponowały się w ich treść. Dla mnie to takie naruszenie przestrzeni "prywatnej" użytkownika jak władowanie się do jego stopki.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-15, 20:33   

Ja rozumię że reklamy to zysk ale to już chyba przesada:
:roll: Ktoś tu "szprecha po człowiekowemu"?
:mrgreen:
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2019-12-16, 12:30   

Nic takiego nie mam :) Korzystam z FireFoxa z dodatkiem uBlock Orgin :)
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-16, 12:57   

U mnie pojawiają się reklamy, ale raczej "normalne".
Jeśli są dedykowane to ktoś tu chyba mocno szpera w czeluściach internetów :lol:
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-12-16, 15:08   

Deacon napisał/a:
Nic takiego nie mam :) Korzystam z FireFoxa z dodatkiem uBlock Orgin :)

Tyż ni mom reklam :mrgreen: , Adblock plus działa 8-)
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-16, 17:58   

DusterFaster! napisał/a:
Jeśli są dedykowane to ktoś tu chyba mocno szpera w czeluściach internetów :lol:
Nie, nie są dedykowane. W czeluściach też raczej nie szperam :-D .
LESNICZYy napisał/a:
Adblock plus działa 8-)
Chyba trzeba będzie sobie coś takiego sprawić :-D .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10