Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Auta marzeń
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-06, 00:02   Auta marzeń

Hej Dusterowcy - porcja przemyśleń świeżaka na dziś:

Jakie jest wasze auto marzeń (przy czym nie czekam na odpowiedzi typu G63 AMG, Porsche 911 Turbo S, Audi S8 ;-) ). Raczej skupmy się na samochodach za "rozsądną" cenę.

W moim przypadku Dacia to takie "małżeństwo z rozsądku", z racji ograniczeń budżetowych.
Odkąd znudziły mi się auta sportowe (a może wyrosłem?), wróciłem do Suvów. Parę lat temu "chorowałem" na ASX'a, ale raz że Mitsu strasznie mieszało w ofercie, a dwa że ASX jaki bym chciał to podpadał pod 100 tysięcy. Koniec końców z każdym kolejnym liftem ASX (wg mnie) "brzydł", a obecny to już całkowita karykatura pierwotnej wersji.

Po ASX'ie wzięło mnie na Subaru Forestera (a najlepiej ten turbo 240 koni ;-) ).
Chociaż teraz i tak go wycofali, a "leśniczy" jest obecnie hybrydą (dla mnie - nie do przyjęcia).
No i Mazda CX-5. Chyba by padło na nią (przy założeniu nieograniczonego budżetu).
W ogóle obecne Mazdy są przepiękne - a zwłaszcza 6 limuzyna. ;-)

PS z takich marzeń typu "bez ograniczeń", to coś z Lambo - Countach Anniversary, Diablo VT, Murcielago, Aventador, cokolwiek z bykiem na masce (w tej kolejności).
Aha - no traktorem to ja jeździć nie umiem, więc nie do końca cokolwiek.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-01-06, 05:10   Re: Auta marzeń

Kapitan Shinobi napisał/a:
...z takich marzeń typu "bez ograniczeń"
ISUZU D-MAX – Arctic Truck. Piękny jest :-) . A z bardziej "przyziemnych" modeli to...downsizing, eco, hybryda lub elektryk - to nie moja "bajka".
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
nxn68

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 55
Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 20
Skąd: France
Wysłany: 2020-01-06, 18:09   

Ford Raptor w takim kolorze. Ostatecznie szaraczek też może być.

8235.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 218,51 KB

58727452_323791368270968_4079772637378291825_n_1400x (1).jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 186,84 KB

 
     
zmstr


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-01-07, 11:07   

Mnie się marzy Renault 25 w fabrycznym stanie. Najpiękniejsze wnętrze w historii motoryzacji chyba :) Poza tym pojeździłem trochę Dodgem Ramem i Fordem F350, więc któryś z tych potworów również marzy mi się we własnej stajni
_________________
126p -> Lanos -> E36 -> Golf Mk3 -> Mondeo MkII -> Twingo I -> Fabia I -> Astra H -> Rav4 II -> T4 Multivan -> 106 -> W203 -> DACIA DUSTER!!! :)
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-01-07, 16:05   

Z przyziemnych to chętnie bym takiego przytulił. Oczywiście 4x4 i 2.0 16V 140KM.

Oroch4-1024x683.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 67,97 KB

maxresdefault.jpg
Albo model 2020.
Plik ściągnięto 37 raz(y) 145,77 KB

 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 158
Wysłany: 2020-01-07, 21:39   

Jeep Wrangler Rubicon




Albo Toyota FJ Cruiser

 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-07, 23:30   

Nie no, Renault Pick Up? Toż to aberracja ;-) .
Co do Toyoty Cruiser FJ, to bardzo niedoceniane auto, a przynajmniej tak czytałem. W szczególności jeśli chodzi o terenowe aspekty.

PS. Wniosek jest na razie taki - Dusterowcy lubują się w dużych (i bardzo dużych) terenówkach ;-) .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-08, 22:43   

Fajnie tak trochę o marzeniach pogadać…
Najpierw o tych realnych napiszę. Takich pragmatyzmem dotkniętych…
Marzyło mi się, że będę mieć samochód, z którym się polubię. Jak go wśród innych z daleka zobaczę, to zadowolenie poczuję, z przyjemnością do niego będę wsiadać, z radością jechać i stwierdzać, iż w pełni mi wystarczy. Bo ja w samochodzie widzę „duszę”. Oczywiście w przenośni :-P . Gdzieś z tyłu głowy mam zachwyt nad tym, jak wspaniałym osiągnięciem ludzkiej techniki auta są i jak wiele do życia wnoszą. Wszystkie! Nie tylko te co najwięcej mogą. I wśród tej wielości wspaniałych możliwości taki dla siebie samochodzik wyłuskać chciałem… By samemu też cieszyć się tym co on daje.
W przeszłości wielu kandydatów i kandydatek rozważałem (przez chwilę KIA Sportage wydawała się pewniakiem) ale na koniec nastawiłem się na Subaru XV. W roku 2016 na zakup tego „wybrańca” definitywnie się ukierunkowałem. I to miał być mój samochód marzeń. Zakup planowałem dopiero pod koniec 2020 (ach ten pragmatyzm).
No cóż z planami to tak jest, że nie zawsze wychodzą. Rok 2018 sprawił, że jednak „subarytą” nie jestem. Po pierwsze w połowie roku Subaru „wykastrowało” ofertę. W XV zniknął silnik 2,0. Nie ma też skrzyni manualnej. To co zostało zupełnie mi nie odpowiada. Po drugie tak mi się poukładało, że budżet na mój samochód marzeń się skurczył. Również za sprawą decyzji o przyspieszeniu zakupu o rok (daniny ekologicznej się przestraszyłem).
Koniec końców (po licznych przemyśleniach i „randkach” z różnymi autami) padło na Dustera. Co przeważyło? Trudno powiedzieć … zwyczajnie zaiskrzyło. Tak jak z CX-5 i Kadjara wysiadłem z rozczarowaniem, tak Duster przypadł mi do serca. I tak do niego wracałem, wracałem aż kupiłem. Na teraz nie zamieniłbym go na żadnego z wcześniejszych kontrkandydatów (wliczając tych znacząco droższych). Serio. Co z tego, że zainteresowałem się nim na zasadzie „małżeństwa z rozsądku” skoro przyszło „prawdziwe uczucie”.
Reasumując: skoro Duster spełnił moje marzenia, to jest moim samochodem marzeń. I niech spadają na drzewo wszystkie zmanierowane ważniaki twierdzące, że Daciami jeżdżą ludzie nielubiący samochodów.

A co do tych drugich niepraktycznych marzeń… Cóż założyciel tematu prosił nie przytaczać. Ale skoro sam koniec końców przytoczył (a inni poszli jego śladem), to i ja sobie pofantazjuję: Dodge Ram koniecznie V8 oraz zachowany w idealnym stanie pierwszy Citroen DS (bogini).
Choć z drugiej strony… być może mając te dwa (znane tylko z widzenia) cudeńka i tak wolałbym jeździć Dusterem?
Czemu nie? W końcu wszystkie Dustery są doskonałe :mrgreen: .

Ps.
A wiecie, że kiedyś z zachwytem patrzyłem na Dacię 1310 i bardzo nieśmiało marzyłem, że kiedyś, jak już dorosnę, to taki samochód kupię sobie.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-08, 23:10   

Za bajtla, to mój samochód marzeń to była Łada Niva. Surowa stylistycznie, ale na swój sposób urocza (zwłaszcza te migacze ;-) ). W sumie, to Dacia Duster to taki dzisiejszy odpowiednik Nivy.
Jakie czasy taka budżet-terenówka ;-) .

PS. Ja tylko raczyłem zaznaczyć, że nie czekam na odpowiedzi typu Aston Martin, a raczej właśnie np. Subaru XV, a z drugiej strony pomarzyć i pogawędzić zawsze można.
Swego czasu też miałem krótki epizod fascynacji XV, ale do czasu aż go wystawili gdzieś na pokazówkę (chyba w multipleksie jakimś). Po obejrzeniu z bliska, auto dosłownie zniknęło w moich oczach. Coż, czasami coś lepiej wychodzi na zdjęciach niż w rzeczywistości, czasem - odwrotnie. A pogadać o autach zawsze możemy, bez względu co tam wyskrobałem w pierwszym poście ;-) .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-08, 23:20   

Kapitan Shinobi napisał/a:
A pogadać o autach zawsze możemy...


W 100% zgadzam się :mrgreen:
 
     
toka93

Marka: Fiat
Model: Croma
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 81
Wysłany: 2020-01-09, 19:05   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Za bajtla, to mój samochód marzeń to była Łada Niva. Surowa stylistycznie, ale na swój sposób urocza (zwłaszcza te migacze ;-) ). W sumie, to Dacia Duster to taki dzisiejszy odpowiednik Nivy.
Jakie czasy taka budżet-terenówka ;-) .

PS. Ja tylko raczyłem zaznaczyć, że nie czekam na odpowiedzi typu Aston Martin, a raczej właśnie np. Subaru XV, a z drugiej strony pomarzyć i pogawędzić zawsze można.
Swego czasu też miałem krótki epizod fascynacji XV, ale do czasu aż go wystawili gdzieś na pokazówkę (chyba w multipleksie jakimś). Po obejrzeniu z bliska, auto dosłownie zniknęło w moich oczach. Coż, czasami coś lepiej wychodzi na zdjęciach niż w rzeczywistości, czasem - odwrotnie. A pogadać o autach zawsze możemy, bez względu co tam wyskrobałem w pierwszym poście ;-) .


Ładę dalej można kupić i to z Europy Zachodniej. Jeździłem tym, ale to auto jest tak surowe w środku i "biedne", że nawet dobre właściwości terenowe mnie nie przekonają że to dobre auto. Pojeździ to z 3-4 lata i tak pognite, że strach pod górkę wjeżdżać. Jak szef przywiózł swoją Ładę z Francji z rocznika 2009 to myślałem, że jest z lat 80 bo tak mniej więcej wyglądała pod względem blacharskim.
_________________
Potrzebujesz coś do Daci?
Pisz śmiało! :)
Części Dacia nowe i używane
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-09, 22:38   

Bo też Niva nie była w żaden sposób modernizowana. Jest w zasadzie taka sama, jaka była 20 czy tam 30 lat temu. Oczywiste jest też, że nie przekona Cię zdolnościami terenowymi, bo ile człowiek jeździ w teren? Auto musi być (a przynajmniej dla mnie powinno) uniwersalne, z tej prostej przyczyny, że pełni dla mnie funkcję rodzinnego kombi. Łada Niva, nawet gdyby nowa sprowadzona kosztowała dajmy na to 20 tysięcy, tej funkcji nie spełni. Wyposażenia zero, na asfalcie jeździ jak UAZ czy inny "gazik" itd.
A nie każdego stać na "hodowanie" typowego offroadowego dżipa/patrola/samuraja/itp jako drugiego auta w rodzinie, tylko hobbystycznie. Dacia przy całej swej "taniości" oferuje bardzo szeroki wachlarz możliwości. Raz jedzie po mieście (gdzie jako mały SUV sprawdza się nieźle), raz na wyjazd wakacyjny z rodziną, a raz po błocie => LOCK, faja i do przodu ;-)
 
     
nxn68

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 55
Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 20
Skąd: France
Wysłany: 2020-01-10, 21:32   

Dziś zaczynam :mrgreen:

37106006_1681575845274971_6779322374534725632_o.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 87,34 KB

 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-10, 22:35   

Kufel piwa (taki standard, 0,5l), wypełniony 1 groszówkami to ok. 16 zł. Co prawda nie widzę tam miedziaków tylko sreberka, więc będziesz miał nieco łatwiej - życzę powodzenia ;-) .
Tylko się nie zdziw, jak zanim dozbierasz, Ford zdąży zrobić z niego elektryczną hulajnogę. Widziałeś co zrobili pod nazwą Mustang Mach-e czy jakoś tak?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-10, 23:42   

nxn68

Szacun!!!

My tylko bujamy w obłokach, a Ty do roboty się wziąłeś.

Nie zniechęcaj się wyliczeniami powyżej. Koncypuję, że EUR odkładasz. Jakieś cztery razy szybciej Ci pójdzie :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12