Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka airbag - kasowanie błędu
Autor Wiadomość
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2019-12-30, 22:18   kontrolka airbag - kasowanie błędu

tak znienacka zapaliła mi się kontrolka airbag i nie chce się wyłączyć, zauważyłem tez samodzielnie wyłączyła się blokada drzwi która uruchamia się przy 20km/h

aku ma 5 lat, jest w dobrym stanie, zonk nastpił na postoju po przejechaniu 70km

od czego zacząć diagnozę ? akumulator, bezpieczniki, kasowanie błędów, jakies wtyczki pod siedzeniem ?

miał ktoś podobny przypadek ?

auto duster 1,6 2014 od nowości u mnie, bezwypadkowe
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-30, 22:41   

Nie znam się, więc się wypowiem. Akumulator :idea: Ale równie dobrze może to być g... prawda :lol:
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-12-31, 14:58   

Witam serdecznie. Zacząć trzeba od odczytania błędów. Potem należy usunąć przyczynę błędu i dopiero wtedy powinno udać się trwale skasować.Skasowanie bez usunięcia przyczyny może dać krótkotrwały efekt. Pozdrawiam i życzę powodzenia w Nowym Roku.
_________________
Witek
 
     
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-01-06, 17:10   

akumulator mam ok, samochód bez przygód, pozostało jeszcze sprawdzić bezpiecznik. potem już sprawdzanie błędu. jakie mogą przyczyny z waszego doświadczenia ?
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-22, 18:10   

Cześć,
niestety mam doświadczenie z problemem święcącej się kontrolki airbag kierowcy. Walczę z tematem od około roku, albo i dłużej..
Mam Dustera z 2017, więc jeszcze na gwarancji i całe szczęście. Objawy podobne jak u Ciebie, znienacka zapalała się kontrolka airbag. Odbyłem kilka wizyt w ASO celem naprawy i o to rozwiązania po kolejnych wizytach.
1. Problemu nie stwierdzono, skasowano błąd, do widzenia.
2. Rzekomo poluzowana wtyczka pod siedzeniem kierowcy.
3. Wymieniono zwijacz w kolumnie kierowniczej.
4. Za niskie napięcie na akumulatorze. Proszę doładować lub wymienić.
5. Problemu nie stwierdzono, skasowano błąd, do widzenia.
6. Wymieniono w końcu poduszkę powietrzną kierowcy i auto mi oddali 13 stycznie i jak na razie problemu nie ma, ale to jeszcze nic nie oznacza.

Także jak widzisz trochę zdrowia mnie kosztowały te wizyty w ASO, albo może po tej 6 interwencji będzie już dobrze. Wszystkie akcje realizowane w ramach gwarancji w jednym i tym samym ASO.
Niskie napięcie jako przyczyna oczywiście szybko wyeliminowałem, bo sam akumulator miał ponad 12V po postoju, a na ładowaniu miał ponad 14. Poza tym kontrolka poduszki zapalała się w cały świat, bez żadnej reguły. Raz zaraz po dopaleniu, raz po przejechaniu 1 km, a kolejnym razem po zrobieniu 70 km na trasie... Po za tym nie jestem w stanie uwierzyć, że podstawowy układ bezpieczeństwa uzależniony jest od poziomu napięcia, jeżeli to nawet spadnie o 1V.
 
     
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-01-23, 00:16   

miałem kiedyś podobny problem z powracającą kontrolką airbaga w innym francuzie i przyczyną był niełączący przewód masy pod poduszką powietrzną kierowcy. Kiepskie złącze po prostu z czasem śniedzieje, nie łączy i wywala błąd. Możesz spróbować wypiąć poduszkę na kolumnie kierownicy (rozłącz aku najpierw i odczekaj pare minut dla bezpieczeństwa) i sprawdź (przeczyść) wszystkie styki/kostki. Może też być ukręcona tasiemka pod poduszką, jak zdejmiesz to zauważysz. Najlepiej by było odczytać błąd najpierw na kompie żeby zobaczyć która poduszka powoduje błąd ale jak nie masz takiej możliwości to wypięcie poduszki zajmuje 5 min.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2020-01-26, 19:20   

Sprawdził bym jeszcze wyłącznik airbag od strony pasażera.
Troche dziwne żeby ASO nie poradziło sobie z tym problemem może trzeba ich zmienić, ewentualnie podjechać do jakiegoś innego specjalisty.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-26, 20:57   

Darek napisał/a:
Sprawdził bym jeszcze wyłącznik airbag od strony pasażera.


W moim przypadku nie było tutaj żadnego powiązania. Chodziło konkretnie o poduszkę kierowcy. No też mnie to niepokoiło, że ASO tak się baruje z tym tematem i tak lekką ręką podchodzą do kwestii bezpieczeństwa. Postanowiłem, że jeżeli mimo wymienionego zwijacza i poduszki problem nadal wystąpi to zmieniam ASO.
 
     
kris konin

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 59
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-02-08, 19:25   

który bezpiecznik z foty jest od airbag

duster.jpg
panowie - który bezpiecznik jest od airbag ?
Plik ściągnięto 9815 raz(y) 14,56 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13