Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu Dacia, i czemu Duster to auto terenowe
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-04-03, 22:34   

Oczywiście, że uzależnia. Ja już się nie mogę doczekać wyprawy terenowej. Chociaż w dobie koronowirusa i przy walącej się gospodarce, to czarno to wszystko wygląda.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-04-04, 09:36   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Oczywiście, że uzależnia. Ja już się nie mogę doczekać wyprawy terenowej. Chociaż w dobie koronowirusa i przy walącej się gospodarce, to czarno to wszystko wygląda.

Wczoraj wprowadzili zakaz wjazdu do lasu z powodu tego świństwa .
Mnie oczywiście to nie dotyczy :mrgreen: .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-04-04, 23:04   

Przecież i tak jest zakaz wjazdu do lasu, pod karą mandatu. Czy się mylę?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-04-05, 09:11   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Przecież i tak jest zakaz wjazdu do lasu, pod karą mandatu. Czy się mylę?

Masz rację , chodziło mi o zakaz wchodzenia do lasu . Straż Leśna ma wlepiać mandaty , zwykle są dość pobłażliwi więc zobaczymy .
 
     
Zywiec


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 346
Wysłany: 2020-04-15, 11:54   

LESNICZYy napisał/a:
Straż Leśna ma wlepiać mandaty , zwykle są dość pobłażliwi więc zobaczymy .
Straż leśna jest pobłażliwa??… może, może nie spotkałem takich... za to są "mrukami" i niezbyt przyjemni w obyciu (przynajmniej ci których ja spotkałem) za to leśnicy... fenomenalni ludzi, a jeżdżę po lasach sporo i spotykam i takich i takich.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-04-15, 14:40   

Kiedyś w kieleckim wjechałem w takie iły spłukane z pola, że myślałem, że trzeba będzie pójść po pomoc. Prawie 100 m ujechałem tą drogą w nadziei, że zaraz błoto się skończy. Zawrócić nie było jak bo trzeb by było zjechać w pole a tam jeszcze gorzej. Cofałem pomału na spokojnie i wyjechałem.
_________________
Witek
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-07-01, 00:15   

Cytat:
(…) Rok 2020 jest dla nas przełomowy, gdyż przenosimy cykl z Rajdowego Pucharu Polski do Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (…)
Całość:
https://francuskie.pl/dacia-duster-motrio-cup-mistrzowskim-pucharem/
Wniosek:
Nasze uzgodnienie zostało obalone.
Terenówki mamy. :shock:

… nawet jeśli sami w to nie wierzymy. :-/
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-07-07, 00:20   

Zawsze w to (po cichu) wierzyłem ;-) . Tak jak Opel Tigra 90 koni może być autem sportowym, tak i Dacia terenówką.

PS
Nie wierzą w to głównie posiadacze 4x2. Z tego co zaobserwowałem na forum, to właściciele 4x4 są bardziej skłonni do "uterenowienia" swoich pociech.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-07-07, 15:50   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Zawsze w to (po cichu) wierzyłem ;-) . Tak jak Opel Tigra 90 koni może być autem sportowym, tak i Dacia terenówką.

Tigra nie jest autem sportowym a Duster nie jest terenowym :roll:

Kapitan Shinobi napisał/a:


Z tego co zaobserwowałem na forum, to właściciele 4x4 są bardziej skłonni do "uterenowienia" swoich pociech.

Ja jestem wyjątkiem od reguły :mrgreen: . Ogólnie 95-98 % SUVów nie opuszcza asfaltu obojętnie jaki mają napęd . Nawet większość terenówek nie opuszcza asfaltu :shock: :!:
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-07-07, 20:38   

LESNICZYy napisał/a:
Ogólnie 95-98 % SUVów nie opuszcza asfaltu obojętnie jaki mają napęd . Nawet większość terenówek nie opuszcza asfaltu :shock: :!:


Bo 95-98 % kierowców jest na asfalt przez Straż Leśną z powrotem zaganiana. Pozostali mają u nich chody.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-07-07, 21:19   

klazow napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
Ogólnie 95-98 % SUVów nie opuszcza asfaltu obojętnie jaki mają napęd . Nawet większość terenówek nie opuszcza asfaltu :shock: :!:


Bo 95-98 % kierowców jest na asfalt przez Straż Leśną z powrotem zaganiana. Pozostali mają u nich chody.

Nie , bo kupują auto do miasta :mrgreen: i nie mają potrzeby jazdy po błotku . Przecież to wymagające i do tego te dziury ...
 
     
Godefroy_1987

Marka: Dacia
Model: Duster 150KM, 4x4
Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 16
Wysłany: 2021-01-14, 20:09   

Podłączę tutaj pytanie, bo nie mam sensu nowy wątek - zauważyłem, że pomiędzy wersją 4x2 i 4s4 jest 1cm różnicy wysokości. I to 4x4 jest niższy przy tym samym prześwicie... Skąd zatem różnica?

A w temacie wątku - ja kupuje Dustera jako kompromis pomiędzy zwykłą palącą dużo, ciężką terenówką a autem na długie trasy. Potrzebuje czegoś uniwersalnego właśnie na długą trasę i do lasu do pracy (czasem do tego lasu muszę dojechać 500km). Padło na Dustera bo w z aut typu SUV w sensownej cenie w terenie radzi sobie najlepiej, dobre kąty natarcia, wolna jedynka i spalanie sensowne na trasie... Do tego brak zbędnych jak dla mnie bajerów, możliwość dokupienia osłon podwozia, jest prosto a tak lubię.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-01-14, 22:17   

Godefroy_1987 napisał/a:
(...) jest prosto a tak lubię.


W DD zastosowano stylizację przemawiającą jedynie do prawdziwych koneserów. Czyli do nas. :mrgreen:

O tym 1 cm do teraz nie wiedziałem.
Może 4x2 "koci grzbiet" robi aby animuszu po zjechaniu z asfaltu sobie dodać? ;-)
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-01-14, 22:41   

Coś w tym jest co piszesz. Mój z animuszem w zeszłym roku pokonywał bułgarskie i rumuńskie leśne nadmorskie drogi. :-D
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-01-14, 23:47   

LESNICZYy napisał/a:
Kapitan Shinobi napisał/a:
Zawsze w to (po cichu) wierzyłem ;-) . Tak jak Opel Tigra 90 koni może być autem sportowym, tak i Dacia terenówką.

Tigra nie jest autem sportowym a Duster nie jest terenowym :roll:

Kapitan Shinobi napisał/a:


Z tego co zaobserwowałem na forum, to właściciele 4x4 są bardziej skłonni do "uterenowienia" swoich pociech.

Ja jestem wyjątkiem od reguły :mrgreen: . Ogólnie 95-98 % SUVów nie opuszcza asfaltu obojętnie jaki mają napęd . Nawet większość terenówek nie opuszcza asfaltu :shock: :!:


AD 1.
A czym niby jest Tigra - rodzinnym kombi? Czy może luksusową limuzyną.
Przepraszam purystów, ale sportowe auto (nie wyścigowe!) nie musi mieć 300+ koni. Przykłady wozów sportowych o umiarkowanym poziomie mocy:
Ford Probe
Mazda MX-5
Matra Simca Bagheera.
Saab Sonnet III
Lotus Elise
Lotus Elan
Hyundai Coupe (i wcześniejszy model, Scuope)
Pontiac Fiero
itd...
O tym, czy auto jest sportowe, decyduje konstrukcja, w tym przypadku - 2 drzwiowe coupe (ewentualnie Roadster).
Tak jak DD jest tanim Suvem, tak Tigra była tanią sportówką, a np. Lancia Thema V8 - luksusową limuzyną.

AD 2.
Ile procent SUVów opuszcza asfalt, nie ma żadnego znaczenia. W Monako 99% aut sportowych nie przekracza dozwolonej prędkości, ale nie dlatego że te wszystkie Astony/Ferrrari/Bentleye/Porsche nie są sportowe (a są, i to nawet bardzo - silniki po 500+ koni), tylko ci bogacze kupili je do lansu, a nie po to by się ścigać, czy gnać po autostradach 300 km/h (w dodatku dochodzą jeszcze drakońskie kary, a nie tam jakieś mandaciki typu 100 Euro).

I tak, większość terenówek nie opuszcza asfaltu, bo też kupuje się je dla lansu. Niewielki % czasem musi pociągnąć przyczepę z jachtem, a wiadomo, że Toyota Land Cruiser V8 lepiej się do tego nada niż Murcielago.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11