Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imitacja kloszy na klapie bagażnika
Autor Wiadomość
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2020-04-23, 17:27   Imitacja kloszy na klapie bagażnika

Moi drodzy,

może nie jest to pora i czas na takie problemy, ale czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z - nie wiem jak to określić - imiatacją lamp tylnej klapy bagażnika DD? Może wiecie jaka może być cena takiej przyjemności? Gdzie można coś takiego kupić?



Jak dla mnie wygląda to bardzo przyjemnie. Nie wiem gdzie coś takiego można dostać? Na stronach firy HEKO nie widzę czegoś takiego w ofercie. Zdaję też sobie sprawę z tego, że musiałbym zasłonić symbol 4WD, ale co tam. Nie jest to tak istotne.


Oczywiście tył odpowiednika DD, a mianowicie Terrano jest tutaj ideałem.


Życzę wszystkim dużo zdrowia i tzw. 36i6.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2020-04-23, 22:24   

Ja mam :)





Kupiłem tutaj:
https://www.otomoto.pl/of...-ID6BPyDy.html?

Widzę, że cena poszła ostro w górę bo ja dałem... 250zł za komplet z wysyłką!!
Chyba, że koleś sprzedaje je już jako gotowe bo w ogłoszeniu, z którego ja kupiłem było napisane, że są to same "gołe" klosze i trzeba sobie je wykończyć a tutaj nic nie ma na ten temat.
Co nie zmienia faktu, że materiały potrzebne do wykończenia wyniosły mnie mniej niż 100zl.

To po kolei :)
Nie jest to oryginalne akcesorium Dacii chociaż na rynek Indyjski Renault Duster miało takie klosze w oryginale.
Ktoś po prostu ma formę i sobie to klepie.
Klosz jest czerwony przeźroczysty wykonany hmm, powiedzmy, że nie za bardzo dokładnie. Od strony zewnętrznej jest w sumie spoko ale od strony przylegającej do klapy widać niedoskonałości odlewu czyli jakieś wtrącenia, smugi itp. Krawędzie też nie są dobrze wykończone. Z racji, że przez 4 lata pracowałem w firmie, która robi lampy do różnych marek to mam na tym punkcie zboczenie :)
Żeby uzyskać efekt jak u mnie należy sobie klosz wykończyć. Krawędzie trzeba sobie wyrównać nożykiem i wygładzić papierem ściernym.
Co włożymy pod klosz to już nasza inwencja. Ja kupiłem srebrną folię samoprzylepną odblaskową. Wyciąłem z niej trapez i przykleiłem na tą wypukłą część klapy. Te czarne paski zrobiłem z folii carbon camaleon. Klosz od wewnętrznej strony po krawędziach przyciemniłem czarnym sprayem do lamp, żeby odcień zgadzał się mniej więcej z lampami. W końcu klosz przyklejony jest do klapy specjalną taśmą 3M do listew samochodowych. Trzyma jak atom :)
Foto robione jest z lampą błyskową, dlatego klosze tak "świecą". Normalnie jak świecą na nie światła samochodowe efekt jest o połowę słabszy i odblaski świecą tak jak te w zderzaku.

Jak masz jakieś pytanie jeszcze to pytaj :)
Ostatnio zmieniony przez Deacon 2020-04-23, 22:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2020-04-23, 22:41   

Klosz z bliska. Folia ma wzór plastra miodu.


Tu widać jak jest przyklejony.


Ogólnie z bliska jak ktoś się choć trochę zna to znajdzie jakieś niedoskonałości. Normalnie jak auto jest w ruchu to wygląda to wg mnie świetnie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11