DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbior 18 Legalnych Tras Off Road w Województwie Dolnośląskim
Autor Wiadomość
Mroczy_dynks

Marka: Mitsu
Model: Pajero
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 21
Wysłany: 2020-05-08, 21:04   Zbior 18 Legalnych Tras Off Road w Województwie Dolnośląskim

Dolnośląskie:

1.Przełajowy Leśny Tor Off Road w Dzikowcu niedaleko Kłodzka, tor przygotowany przez stowarzyszenie promocji Dzikowca. Tor jest dostępny publicznie aczkolwiek wymagane jest zgłoszenie przyjazdu telefonicznie do P. Seweryna tel.:725268556 Tor w czasie imprez dostępny jest bezpłatnie. Na co dzień trzeba opłacić 50zł na poczet jego utrzymania lub opłacić roczną składkę na utrzymanie toru.
Tor dla aut podniesionych gdyż łatwo się powiesić, po deszczu dobre AT lub MT. Są wykroty, są koleiny, są bajora, jest kilka podjazdów oraz kilka dziur do przekraczania. Odbywają się tam mistrzostwa przeprawowe. Więcej o torze http://www.4x4event.pl/ra...oad-w-dzikowcu/
Dojazd prosty od A4 (20minut)
Trudność 4-9/10
Rozmiar Miejscówki 11/10
Frajda 10/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/wcfKP8pZXXjv7Hvq5


2. Tor Off-road Olszyna. Istna Bajka, miejsce na cały letni weekend. 50 HEKTARÓW dla terenówek i drugie tyle dla moto i quad. Z Torem jest zinterioryzowany mini camp z wodą więc jak masz namiot to balujesz aż kiełbasa i musztarda się nie skończy.
Tor ogromny, podzielony na sektory, moto/quad/auto ma świetne odcinki leśne z przewyższeniami do wspinaczki i trialu. Jest kilka świetnych miejsc gdzie można się kopać i topić.
Wadą toru jest tylko położenie pośrodku niczego. Można spokojnie bawić się w klasie extreme jak i przyjechać turystykiem i spędzić miło cały dzień.
Trudność 5-8.5/10
Rozmiar Miejscówki 9/10
Frajda 9/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/J7oAw1U71kBVQDtG7

3. Tor Off-road w Obornikach Śląskich. Leśny tor używany zarówno przez posiadaczy dachów nad głową jak i tych w kaskach. Nie za duży ale można pobawić się i pojeździć spokojnie z godzinę. Miejsce podobno fajne do nauki jazdy w terenie.
Trudność 3-5(po deszczu)/10
Rozmiar Miejscówki 3/10
Frajda 6/10
Lokalizacja :https://goo.gl/maps/AEuRYKTsqAhhvDDw5

4.Poligon Cienin/Długołęka pod Wrocławiem. Tu się chyba nie ma co rozpisywać, każdy Wrocławianin powinien znać. Miejsce ogromne z wieloma trasami od łatwych po takie gdzie krzaki drą lakier bo jest ciasno i w przechyle. Są brody, są podjazdy są trawersy. Jest co robić cały dzień.
Podobno pojawił się tam mały zryty przez zmoty odcinek trialowy.
Trudność 6-10/10
Rozmiar Miejscówki 10/10
Frajda 10/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/AEuRYKTsqAhhvDDw5

5.Bystrzyca Las przy kopalni piasku, teren mały ale wrażenie jak jazda po wydmach na Bałtykiem.
Można się tam bawić jeśli się posiada cokolwiek. Wiecej nie wiem nie byłem.
Trudność 3-5/10
Rozmiar Miejscówki 3/10
Frajda ??/10
Lokalizacja :https://goo.gl/maps/hMsAkbyykqatyvnv5

6.Jelenia Góra Łomnica Tor Off-road za Strzelnicą + leśne dukty między Jelenią a Łomnicą.
Kilka obiektów ciągnących przez lasek. Używane przez okoliczne szkoły „offroadu” do zabawy i kilka firm realizujących tam „prezentowe” jazdy w terenie po 399 za godzinę
Trudność 5-6/10
Rozmiar Miejscówki 7/10
Frajda 5-6/10
Lokalizacja:https://goo.gl/maps/jwpKBaQuSjGgAq136
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/VtsVjXDonQkHZWUR7
Lokalizacja : https://goo.gl/maps/UxFRWcWSoKxyUrxK9

7.Tor Terenowy + hopki Enduro w Mysłakowicach. Teren ładny na Pagóku, są wykroty po deszczach są błotniste podjazdy. Sa dukty z koleinami wypełniającymi się deszczem z których trudno wymanewrować auto. Teren raczej prosty. Rozmiar nie za duży. Można wpaść po trasie albo pojechać na 2 godzinki.
Trudność 4/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 5/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/dVHgX3YAKhXAVKYj9

8.Wyrobisko po starej kopalni Piasku w Jaworzynie Śląskiej. Miejsce urokliwe nie za duże ale można cały dzień spędzić wspinając się oraz robiąc trawersy lub latać po starych drogach wyrobiskowych. Świetne miejsce do małego trialu. Jest pyliście błota nie ma prawie sam piach. Można orać zmotą pod górę ale można i śmiało pojechać Dusterem 4x4 się pobawić.
O bliskości skansenu kolejowego nie wspominam bo warto jechać dla samego oglądania Lokomotyw.
Trudność 6-7/10
Rozmiar Miejscówki 7/10
Frajda 8/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/BVrYSshZBKXG4h9k9

9. Mały Tor Terenowy w Prochowicach, tor mały ale świetny połączony z kilkoma leśnymi dróżkami które podobno uroczo się błocą, są miejsca gdzie można zakopać się zmotą wg przesłanego mi opisu. Za namiar dziękuje „Grzybolowi” z Nowej Soli.
Trudność 6/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 7/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/RRgZjnSGeWYwMkYG6

10. Stary Poligon Wojskowy Lipce w Legnicy. Miejsce po garnizonie, duże zróżnicowane, jest błocko, są trawersy, są koleiny, są leśne dróżki niektóre podobno z betonowych płyt a inne poryte już przez Zmoty. Miejsce świetne zarówno dla początkującego jak i wprawionego już pasjonata terenówek. Teren podobno najwięcej frajdy dostarcza po ulewach gdyż tworzą się głębokie rozlewiska. Dojazd bezpośrednio z DK94
Trudność 6-7/10
Rozmiar Miejscówki 9/10
Frajda 6-7/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/4JJHsr8zainrvUip7

11.Teren starego zbiornika osadowego KGHM w Lubinie. Miejsce gigantyczne, niebotyczne hektary leśnych zapiaszczonych i zabłoconych duktów. Są podobno miejsca gdzie można się przeprawiać. Na terenie jest kilka bagien do przekraczania.
Za namiar dziękuje Maćkowi z forum Mitsumaniaki.
Wjazd podobno z DK3
Trudność 6-8/10
Rozmiar Miejscówki 12/10
Frajda 8/10
Lokalizacja:https://goo.gl/maps/czsV3Up16rgm18sz7

12. Tor Offroad w Wąsoszu. Dość duży ciekawy tor z niezbyt dużą różnicą poziomów. Na terenie starego wyrobiska po kopalni piasku, jest świetny do zabawy autem bez modyfikacji. Chociaż podobno są i miejsca gdzie trzeba mieć lepsze opony.
Trudność 5-6/10
Rozmiar Miejscówki 8/10
Frajda 6/10
Lokalizacja:https://goo.gl/maps/fhC4SzQDgNovYhho6

13. Teren starego wyrobiska po kopalni piasku w Osłowicach. Miejsce zapewniające godziny frajdy, są podjazdy piaszczyste jak i żwirowe, są trawersy, są nierówne wykroty, są ciasne zjazdy i wjazdy. Jedno z ciekawszych miejsc w okolicy Lubina i Rawicza.
Trudność 5-9/10
Rozmiar Miejscówki 9/10
Frajda 10/10
Lokalizacja:https://goo.gl/maps/guPGGNEYMfLnn8X2A14. Wałbrzych, Hałda Wiesław. Gigantyczna hałda, przeorana z każdej strony, świetne miejsce do zabawy jak i nauki jazdy terenowej. Szaleją tam na wszelkich rodzajach sprzętu. Po deszczach ślisko i łatwo oblepia opony. Miejscami głębokie koleiny i łatwo powiesić auto z małym prześwitem. Hałda jest wysoka ma świetne podjazdy które potrafią być wymagające. Są też miejsca gdzie można trawesować bokiem na granicy przewrócenia auta ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Trudność 7-15(po desczu)/10
Rozmiar Miejsca: 11/10
Frajda 11/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/mZrEpaUH72jas4pv5


15. Teren starej kopalni piasku w Nowogrodźcu. Ogromna miejscówka gdzie można się poczuć jak nad morzem wspinając na wydmy. Wymagane dobre gumy minimum AT i porządna łopata, piasek kopny. Wyciągarką można tam najwyżej się pochwalić że się ma. Są tam miejsca gdzie można się wspinać oraz miejsca gdzie można pokonywać doły i dolki.
Bardzo fajny dojazd autostradą A4.
Trudność 7-8/10
Rozmiar Miejsca 10/10
Frajda 8/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/LmBfiqA1ghUnRZZn6

16. Rakowice, górka po wyrobisku starej kopalni kruszyw. Miejsce nie za duże ale jak punkt wyżek piaszczyste i wymagające, wymagane dobre gumy i łopata. Wyciągarki nie ma o co zaczepić... Są podjazdy zjazdy, trawersy, dołki. Zaraz obok klub plażowy i kąpielisko więc po zabawie można sobie nazbierać chrustu i w miejscu wyznaczonym odpalić ognicho i upiec kiełbaskę na koniec dnia. Miałem tam okazję pierwszy raz w życiu korzystać z namiotu dachowego, i ja miło wspominam, mam nadzieję że właścicielka namiotu także ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Trudność : 7/10
Rozmiar Miejsca: 5/10
Frajda 7,5-9/10
Lokalizacja : https://goo.gl/maps/nSqMGTy81Sop7aUe9


17. Perełki tej Listy, Pstrąże oraz Stara Oleszna. Miejsca po starym Radzieckim Poligonie. Tu jest wszystko! Serio wszystko, jeśli ktoś by mnie zapytał gdzie deszcz pada od dołu to wskazałbym to miejsce bez wahania. Świetne miejsce na dziki camp z namiotem i autem 4x4. Miejsce ma jakieś miliardy dróżek, pełno dołków, podjazdów, zjazdów, ruin. Dodatkowo w Starej Oleśnicy stare wyrobisko po kopalni gdzie można się jeszcze bawić w piasku. Cud i Bajka. Świetne miejsce do turystycznego przedzierania się duktami i dukacikami przez las. Świetne miejsce do zabawy, na poligonie uczono czołgistów więc jest co robić
Trudność 5-9/10
Rozmiar Miejsca 175/10
Frajda 12/10
Lokalizacja Poligon :https://goo.gl/maps/FFJyPBcVmYohtUCS6
Lokalizacja Wyrobisko : https://goo.gl/maps/2W3wd7BCFWZfpwTw8

18. Borów, teren starego wyrobiska. Kolejna dziura z górkami i podjazdami po jakimś zakładzie wydobywczym. Nie za duże, ale można sobie pojeździć w błocku i po wspinać się troszkę. Są jakieś doły i tyle w temacie. Więcej mi nie przekazano.
Trudność 4/10
Rozmiar Miejsca 4/10
Frajda 3-5/10
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/CDnexBjrmmm57HTA6
_________________
Legalny offroad www.wykop.pl/tag/mapy4x4/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10