Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Buczenie przy prędkościach 80-100km
Autor Wiadomość
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2020-05-12, 23:22   

kur10 napisał/a:
We wtorek 19 maja jestem umówiony u Zdunka w Gdańsku w związku z "wyjącą skrzynią biegów". Zbyt wiele się nie spodziewam, bo gdy zapytałem czy mieli już podobne zgłoszenia usłyszałem, że moje jest pierwsze. Może muszą tak mówić? Tego nie wiem. U mnie jest to najlepiej słyszalne na 5 i 6 biegu. Opony według mnie odpadają , bo jeździłem miesiąc na kołach letnich potem 3 miesiące na kołach zimowych, teraz znów na letnich i ten irytujący dźwięk ciągle mi towarzyszy. Jestem po tzw. wymianie oleju po dotarciu i przestałem już myśleć, że ten dźwięk sam zniknie. Dam znać co powiedzieli w serwisie.


Jak widzę jest Was już conajmniej dwóch do Zdunka w Gdańsku. Mój Duster czeka w ASO w Bydgoszczy na nową skrzynię. Ma to trwać około 2 tygodni. Jak znam życie pewnie dłużej :/ Ale byle było ok, poczekam.
Napisz co Ci powiedzieli.
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2020-05-13, 08:20   

kur10 napisał/a:
We wtorek 19 maja jestem umówiony u Zdunka w Gdańsku w związku z "wyjącą skrzynią biegów". Zbyt wiele się nie spodziewam, bo gdy zapytałem czy mieli już podobne zgłoszenia usłyszałem, że moje jest pierwsze. Może muszą tak mówić? Tego nie wiem. U mnie jest to najlepiej słyszalne na 5 i 6 biegu. Opony według mnie odpadają , bo jeździłem miesiąc na kołach letnich potem 3 miesiące na kołach zimowych, teraz znów na letnich i ten irytujący dźwięk ciągle mi towarzyszy. Jestem po tzw. wymianie oleju po dotarciu i przestałem już myśleć, że ten dźwięk sam zniknie. Dam znać co powiedzieli w serwisie.

Szczyt bezczelności, ja zgłosiłem wyjącą skrzynię (u Zdunka w Gdańsku) miesiąc po zakupie, w grudniu. Oczywiście stwierdzono że to pierwszy przypadek, ale sprawa jest ponoć znana i producent pracuje nad rozwiązaniem i zostanę poinformowany jak problem rozwiążą, minęło już pół roku i oczywiście cisza. Sprawę zgłosiłem też w centrali w Warszawie, ale też olali. Napisz proszę, co zrobili. Dla informacji, możesz powołać się na moje zgłoszenie, mój nr rej GD320UN
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-05-13, 08:31   

Long Man napisał/a:
zgłosiłem wyjącą skrzynię (u Zdunka w Gdańsku) miesiąc po zakupie, w grudniu. Oczywiście stwierdzono że to pierwszy przypadek, ale sprawa jest ponoć znana i producent pracuje nad rozwiązaniem i zostanę poinformowany jak problem rozwiążą, minęło już pół roku i oczywiście cisza. Sprawę zgłosiłem też w centrali w Warszawie, ale też olali.


Jednak Koledze Marrafowi uznali i mają wymienić skrzynię biegów. Trzeba się dopominać stanowczo... Zapewne zdają sobie sprawę, że to dość częsty problem i starają się uniknąć kosztów...
_________________
Piotrek
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-05-15, 13:16   

@marraf czy to takie buczenie -wycie było u ciebie - tu na filmiku auto ma 200 km....

https://www.youtube.com/watch?v=RxLhMQjjcRg
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2020-05-15, 13:49   

Na niemieckim forum Dacianer ludzie piszą, że ASO wymienia wyjące skrzynie....ale to inny rynek i tam klient bardziej wybredny.
 
     
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2020-05-15, 14:01   

panmiroslawh napisał/a:
@marraf czy to takie buczenie -wycie było u ciebie - tu na filmiku auto ma 200 km....

https://www.youtube.com/watch?v=RxLhMQjjcRg


Na tyle na ile udało mi się to wychwycić to chyba tak. U mnie trudno było tego „na żywo” nie usłyszeć. Szczególnie na 5 i 6 biegu. Żona ma ucho do wszelkich usterek (nie wiem czy to dobrze czy źle 😉) słyszała już jak wyjechaliśmy z salonu po odbiorze auta.
 
     
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2020-05-15, 14:04   

pawelcio napisał/a:
Na niemieckim forum Dacianer ludzie piszą, że ASO wymienia wyjące skrzynie....ale to inny rynek i tam klient bardziej wybredny.


Nowa skrzynia do mojego już podobno jest w transporcie. Także kwestia podejścia ASO. To w Bydgoszczy jest nowe wiec pewnie im zależy (mam nadzieję).
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-05-15, 15:47   

Telefon tego nie rejestruje tak jak jest to słyszalne mo pomimo radia u mnie tez słychać .

Dzieję za odpowiedz.
 
     
Lukass186

Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2020
Posty: 48
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2020-05-17, 11:00   

Wycie skrzyni to pikuś w porównaniu z tym co u mnie jest i opisywałem w wątku poniżej. Sporo właścicieli meganek i scenicow ma problem w 1.3 Tce z dzwonieniem i rzężeniem.

http://www.dusterklub.pl/...cce29be3eb9eb7c

Chyba znowu będę musiał zajrzeć do ASO...
_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
     
adamw

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 5
Wysłany: 2020-05-17, 13:44   

Mam podobny problem z dźwiękami ze skrzyni biegów. Tyle, że ja bym je porównał do dzwonienia, drżenia, rzężenia. Sprawę zgłosiłem natychmiast po zakupie, jeszcze rok temu do ASO. Oddałem auto do naprawy 2 krotnie z tego powodu, podobno wymienili skrzynię biegów. Obecnie mam przejechane 37 tys. i dźwięki są jak były za nowości. Za każdym razem w ASO czy też w centrali w Wawie odpowiadają, że sprawę rozpracowują francuscy specjaliści...
Wziąłem adwokata, jesteśmy na etapie wysyłania pism. Ciekawy jestem czy sprawa nie kwalifikuje się na pozew zbiorowy.
Dodam, że jestem wściekły bo gdy kupowałem auto planowałem je zagazować z racji robionych przebiegów. Niestety cały czas czekam, żeby potem nie zarzucono mi że coś uszkodziłem.
Drodzy forumowicze ja nie wierzę już w to, że oni coś z tym zrobią, wydaje mi sie że biorą nas na przetrzymanie, a ostatecznie po gwarancji powiedzą że ten typ tak ma.
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-05-18, 20:54   

adamw, spróbuj zarejestrować to na przykład telefonem. moglibyśmy to jakoś porównać.
 
     
kur10

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: 2020-05-19, 19:01   

Long Man napisał/a:
kur10 napisał/a:
We wtorek 19 maja jestem umówiony u Zdunka w Gdańsku w związku z "wyjącą skrzynią biegów". Zbyt wiele się nie spodziewam, bo gdy zapytałem czy mieli już podobne zgłoszenia usłyszałem, że moje jest pierwsze. Może muszą tak mówić? Tego nie wiem. U mnie jest to najlepiej słyszalne na 5 i 6 biegu. Opony według mnie odpadają , bo jeździłem miesiąc na kołach letnich potem 3 miesiące na kołach zimowych, teraz znów na letnich i ten irytujący dźwięk ciągle mi towarzyszy. Jestem po tzw. wymianie oleju po dotarciu i przestałem już myśleć, że ten dźwięk sam zniknie. Dam znać co powiedzieli w serwisie.

Szczyt bezczelności, ja zgłosiłem wyjącą skrzynię (u Zdunka w Gdańsku) miesiąc po zakupie, w grudniu. Oczywiście stwierdzono że to pierwszy przypadek, ale sprawa jest ponoć znana i producent pracuje nad rozwiązaniem i zostanę poinformowany jak problem rozwiążą, minęło już pół roku i oczywiście cisza. Sprawę zgłosiłem też w centrali w Warszawie, ale też olali. Napisz proszę, co zrobili. Dla informacji, możesz powołać się na moje zgłoszenie, mój nr rej GD320UN
No i byłem u Zdunka. Tak jak przewidywałem moja wersja skrzyni tak działa. Jazdę próbną odbyło dwóch panów z serwisu. Pan który przyjmował i oddawał Dustera powiedział, że słychać "ten dźwięk" szczególnie na najwyższych biegach ale tak właśnie jest i jeśli nic innego ze skrzynią się nie dzieje to oni nie mają podstaw, żeby z nią coś robić. Dowiedziałem się również, że jestem pierwszym klientem, który się zgłosił z tego typu wersją auta z tym problemem. Na moje pytanie czy ktoś z inną wersją się zgłosił otrzymałem odpowiedź twierdzącą. No cóż? Będę obserwował(słuchał) dalej i pewnie za jakiś czas znowu się tam albo do innego serwisu umówię.
_________________
Pozdrawiam
 
     
gredy

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Kwi 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-05-20, 00:13   

adamw napisał/a:
Mam podobny problem z dźwiękami ze skrzyni biegów. Tyle, że ja bym je porównał do dzwonienia, drżenia, rzężenia.


Mam to samo, słychać to przy obciążeniu silnika np. przy hamowaniu silnikiem. Nie zgłaszałem im tego jeszcze bo obecnie walczę z Renault i pajacami z ASO o usunięcie bicia kierownicy przy prędkościach powyżej 110 km/h ale to rzężenie też im zgłoszę i jak nic nie zrobią to skieruje sprawę do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta i prawnika bo mam dość. W zasadzie widzę, że trochę osób ma te same problemy więc można by to załatwić pozwem zbiorowym.
Generalnie żałuje, że kupiłem Dacie bo samochody są niedopracowane a sieć ASO jest tragiczna, jeżeli coś nie jest złamane, nie odpadnie i trzeba coś zdiagnozować to u nich zawsze jest TTTM, taka klasa samochodu lub Twoja wina. Jeszcze gorsze jest podejście importera czyli Renault. Korzystałem do tej pory z sieci ASO 6 różnych koncernów (Fiat, Ford, Opel, Kia, Honda, Toyota) i Dacia/Renault jest zdecydowanie i absolutnie najgorsze. Na drugim biegunie jest Toyota której ASO to poziom niedostępny dla całej reszty na rynku.
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2020-05-20, 09:16   

kur10 napisał/a:
Long Man napisał/a:
kur10 napisał/a:
We wtorek 19 maja jestem umówiony u Zdunka w Gdańsku w związku z "wyjącą skrzynią biegów". Zbyt wiele się nie spodziewam, bo gdy zapytałem czy mieli już podobne zgłoszenia usłyszałem, że moje jest pierwsze. Może muszą tak mówić? Tego nie wiem. U mnie jest to najlepiej słyszalne na 5 i 6 biegu. Opony według mnie odpadają , bo jeździłem miesiąc na kołach letnich potem 3 miesiące na kołach zimowych, teraz znów na letnich i ten irytujący dźwięk ciągle mi towarzyszy. Jestem po tzw. wymianie oleju po dotarciu i przestałem już myśleć, że ten dźwięk sam zniknie. Dam znać co powiedzieli w serwisie.

Szczyt bezczelności, ja zgłosiłem wyjącą skrzynię (u Zdunka w Gdańsku) miesiąc po zakupie, w grudniu. Oczywiście stwierdzono że to pierwszy przypadek, ale sprawa jest ponoć znana i producent pracuje nad rozwiązaniem i zostanę poinformowany jak problem rozwiążą, minęło już pół roku i oczywiście cisza. Sprawę zgłosiłem też w centrali w Warszawie, ale też olali. Napisz proszę, co zrobili. Dla informacji, możesz powołać się na moje zgłoszenie, mój nr rej GD320UN
No i byłem u Zdunka. Tak jak przewidywałem moja wersja skrzyni tak działa. Jazdę próbną odbyło dwóch panów z serwisu. Pan który przyjmował i oddawał Dustera powiedział, że słychać "ten dźwięk" szczególnie na najwyższych biegach ale tak właśnie jest i jeśli nic innego ze skrzynią się nie dzieje to oni nie mają podstaw, żeby z nią coś robić. Dowiedziałem się również, że jestem pierwszym klientem, który się zgłosił z tego typu wersją auta z tym problemem. Na moje pytanie czy ktoś z inną wersją się zgłosił otrzymałem odpowiedź twierdzącą. No cóż? Będę obserwował(słuchał) dalej i pewnie za jakiś czas znowu się tam albo do innego serwisu umówię.

Tego się obawiałem, Zdunek ma to w d....e, zobaczymy jak się skończy sprawa wymiany skrzyni u kolegi w Bydgoszczy
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-05-26, 15:04   

Czy mogę szanownych kolegów prosić aby obejrzeli jak to wygląda u mnie i spróbowali to porównać do swoich samochodów ?

Ciężko to zarejestrować ponieważ dźwięk "wycia, gwizd, buczenie" jest na nagraniu znacznie cichszy i mniej dokuczliwy...

https://www.youtube.com/watch?v=zqC1LBxXNGU

będę wdzięczny za odpowiedz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11