Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni biegów
Autor Wiadomość
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 16:11   

Dzięki za odpowiedź. Zrobię jak powiedziałeś. Widać że byłeś w jakimś solidnym serwisie.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-12, 20:12   

Tak jak napisałem w innym temacie. To raczej nie skrzynia a plastiki w komorze silnika rezonują.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-06-02, 20:13   

Moja ostatnia wizyta w ASO i kolejna diagnoza. Teraz okazuje się ze sprzeglo. Brzmi logicznie Zobaczymy?
 
     
adamw

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 5
Wysłany: 2020-06-04, 00:13   sprzęgło

Robercie, kiedy będą naparwiać Ci sprzęgło?
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-06-05, 13:39   

przecinak napisał/a:
robercik napisał/a:
Przecinak o jakim nagraniu audio mówisz? Jeżeli chodzi o szum i dźwięki ze skrzyni jak je nagrać? Czym zarejestrować? Jak "zachęciłeś" ASO do zmiany oleju w skrzyni biegów? U mnie tylko parskają śmiechem lub sapią. Mechanicy oczywiście :-D "tak ma być" To jest odpowiedź

Robercik ty nie masz nic nagrywać tylko odsłuchać audio z serwisem które serwis tobie odtworzy i porówna z dźwiękiem z twojego auta. To procedura serwisowa która jest opisana dla tej usterki. Byłem umówiony na kolejną naprawę i pozostawienie auta na ok tydzień.W dniu przyjęcia auta serwisant zaproponował że sprawdzi jeszcze informacje w systemie Renault czy nie ma informacji o tej usterce. W trakcie wpisywania przeprowadzał krótką ankietę z pytaniami z systemu np: czy silnik zimny ,czy podczas jazdy, czy podczas przyspieszania, itp itd.Następnie wyświetliły się różne przypadki występujące z DDII i jednym z nich był opis pasujący objawami. Pliki audio odsłuchałem z serwisem potwierdziłem podpisałem papier poszedłem na herbatkę do kącika dla klienta a Duster pojechał na warsztat pod komputer celem wysłania info do Renault. Cała impreza trwała 30 min auto nie zostało na naprawę i nie zostanie bo w Renault jest napisane że rozwiązanie usterki dopiero będzie.......kiedyś.
A co do oleju to ja na nic nikogo nie namawiałem tylko powiedziałem że mają wymienić na oryginał "Elfa" wziąłem f-vat zapłaciłem i mam. Pozdrawiam



Czy mógłbyś posłuchać dźwięku z filmu i porównać to z dzwiekiem z twojego auta?

https://www.youtube.com/watch?v=zqC1LBxXNGU
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2020-06-06, 10:44   

[/quote]


Czy mógłbyś posłuchać dźwięku z filmu i porównać to z dzwiekiem z twojego auta?

https://www.youtube.com/w...LBxXNGU[/quote]


Bardzo podobne tylko u ciebie jest ciszej mój ma teraz 39000km i hałasuje jak stary UAZ
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-06-08, 16:17   

kolega przecinak ma w swoim wozie zwyczajne wycie kół zębatych w mechnizmie różnicowym. Nie ma czym się przejmować, będzie chodzić i chodzić. Buczenie u mnie połączone jest z lekkim drganiem. Występuje przy określonych obrotach i obciążeniu.
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2020-06-08, 23:51   

robercik napisał/a:
kolega przecinak ma w swoim wozie zwyczajne wycie kół zębatych w mechnizmie różnicowym. Nie ma czym się przejmować, będzie chodzić i chodzić. Buczenie u mnie połączone jest z lekkim drganiem. Występuje przy określonych obrotach i obciążeniu.


Nie wiem czy to mechanizm czy zęby ,ktoś już pisał że łożyska mu wymienili komuś innemu zęby 5,6 bieg i wszystkim nic nie pomogło. Renault pracuje nad rozwiązaniem już prawie drugi rok i ciągle nie naprawiło, ostatnio wyje mi też coś ok 70 km/h brzmi jak łożysko w kole nie długo mam przegląd to zgłoszę.A tak w ogóle to przy ok 34000 km miałem rozebrany na gwarancji cały silnik bo stukał, wymienioną połowę części, zapłaciłem kilka tyś złotych bo stwierdzono moją winę. A po poskładaniu okazało się że usterka jest dalej.Więc jeśli chodzi o skrzynię to już nie widzę szansy na naprawę "taka to gwarancja"
 
     
panmiroslawh


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2020-06-10, 10:15   

przecinak, Fatalna sprawa mam nadzieje ze reklamowałeś i pieniądze zwrócili?

robercik, może będzie chodzić i chodzić ale sam dźwięk jest irytujący bardzo.
Telefon nie rejestruje go tak bardzo jak ma to miejsce na żywo.
Może jak by silnik był głośniejszy ale przy moim 1.0 bardzo cichym silniku to słyszę albo to wycie - buczenie albo szum powietrza i o ile szum powietrza jest akceptowalny to to wycie czyje prawie "w zębach" ;)
 
     
dbcs
dbcs

Marka: Dacia
Model: DUSTER I 2014 / Duster II 2019
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 37
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2020-08-11, 21:33   

Cześć
Ja oddaję DRAKULKĘ (1,6 SCE 2019 4x4) do serwisu w Lublinie - bardzo głośne skrzypienie pedału sprzęgła. Ale także zauważyłem lekkie "pogwizdywanie" dochodzące ze skrzyni biegów przy prędkości od ok 70km (ok. 2000 obrotów). Mają rozbierać skrzynie i wymienić wysprzęglik (tak zasugerowali) - zobaczymy czy coś jeszcze zdiagnozują . Po weekendzie (po 16.08) mam odebrać samochód - dam znać czy coś się zmieniło.
Mam też DD1 (4x4 , rok 2014)- ok. 103 tyś km - i takich cudów brak. Będę się przygotowywał do wymiany rozrządu. DD1 chodzi do tej pory rewelacyjnie, tylko wlewam paliwko i zmieniam płyny ustrojowe i filtry zgodnie z serwisówką. Dlatego zdecydowałem się na zakup DD2 z silnikiem 1,6 Sce - a tu niespodzianka :(
pozdrawiam
_________________
DAN
 
     
dbcs
dbcs

Marka: Dacia
Model: DUSTER I 2014 / Duster II 2019
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 37
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2020-08-17, 08:49   

Cześć
Odebrałem Drakulkę - wszytko jest ok. Lekkie pogwizdywanie - jest b. cichutkie. Z tego co wiem to wymienili olej i oczywiście wysprzęglik. Zostawiam temat lekkiego pogwizdywania- teraz jest b. cicho.
Szerokości
_________________
DAN
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-10-20, 06:39   

adamw Wymienili mi wczoraj sprzęgło. NIc nie dało. Byczy jak buczało
 
     
PeterGreen
petergreen

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 41
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 13
Wysłany: 2020-11-30, 20:20   

Witam,
Od dwóch tygodni słyszę odgłos wycia skrzyni. ASO: ta skrzynia przenosi duże obciążenia, musi wyć.
Przebieg: 200 km.
 
     
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-12-03, 21:42   

Ostatnio udało mi się nagrać wycie w moim aucie, jest słyszalne momentami. Trudno wychwycić ten dźwięk telefonem.

https://youtu.be/uViSFx5BNWY
 
     
TomDas

Marka: Duster
Model: II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lis 2020
Posty: 9
Skąd: Lodz
Wysłany: 2020-12-04, 08:24   

Słychać wyraźnie....u mnie też pogwizduje ale trochę ciszej....narazie nic z tym nie robiłem. Narazie nic z tym nie robiłem. Chyba powszechny problem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10