Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dusterem poza asfalt - Lubelskie
Autor Wiadomość
JakubW

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 16 Cze 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-06-17, 08:12   Dusterem poza asfalt - Lubelskie

Dzień dobry wszystkim!

Czy są jacyś chętni z Lublina oraz bliższych i dalszych okolic na wspólny zjazd z asfaltu i pobawienie się swoim Dusterem w lekkim terenie? Od jakiegoś czasu (współ)posiadam Dustera 1.3 TCe 150 4x4 i czasem z kolegą sobie jeździmy to tu to tam szukając wrażeń offroadowych. Póki co najdalej z Lublina dotarliśmy do piaskowni koło Zamościa, ale teraz powoli przymierzamy się np do Roztocza...

Zwykle nasze wyjazdy są dwusamochodowe (mamy towarzyszącą terenówkę z wyciągarką, na wypadek gdybyśmy przecenili możliwości naszej Dacii). Ale oczywiście ciekawie by było zebrać się w nieco większej grupie i np zobaczyć jak sobie radzą inne wersje silnikowe...

Dlatego gdyby ktoś chciał dołączyć, to zapraszamy. Nawet jako widz, aby na początek zorientować się tylko jak to wygląda. Bo czasem kończy się tak:

 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 230
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-06-18, 15:59   

Hej!
Napisz coś więcej gdzie i kiedy się wybieracie. Może uda się zgrać terminy i zaglądniemy z córką i psem :-P
 
     
Traszka

Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-18, 17:23   

Czołem.

Chętnie dołączę do Was, pod warunkiem, że trasa będzie przejezdna dla mojej Kurzawy, nieposiadającej 4x4 :) Jestem z Lublina i jestem otwarty na propozycje.

Moja Kurzawa jest z ubiegłego roku, 1,5 dCi, napęd FWD. Jakiś miesiąc temu jeździłem po Roztoczu (okolice Zwierzyńca) w towarzystwie kolegi, która ma Disco II. Dacia dzielnie sobie radziła do czasu wjechania na piaszczystą wydmę. Niestety brak możliwości wyłączenia ESP sprawił, że nie miałem szans... Ale, jak wspomniałem, chętnie z Wami pośmigam.

Pozdro,
Jacek
 
     
JakubW

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 16 Cze 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-06-19, 12:31   

Dzięki za odzew!

Na początku chcę napisać, że nie jesteśmy żadną profesjonalną firmą specjalizującą się w 4x4 a jedynie grupą 3 kolegów którzy lubią czasem zjechać z asfaltu. Dopiero zaczynamy naszą przygodę z off roadem i choć mamy już jakieś niewielkie doświadczenie (np kilka razy się zakopaliśmy, więc umiemy się już odkopać :) ) to cały czas się uczymy...

Co do miejsc w których bywamy i które jako-tako znamy:

1. Piaskownia koło Zamościa - duży, urozmaicony, otwarty teren który jest ogólnodostępny. Z tego wynika taki problem, że jest tam tłoczno w weekendy a dookoła auta śmigają quady lub crossy. Nie jest to zbyt fajne, gdy przy każdym zakręcie czy górce zastanawiasz się, czy na kogoś nie wjedziesz... Dlatego najlepiej się tam wybrać z samego rana, o 6 lub 7. Wtedy przynajmniej do 9 ma się praktycznie cały teren dla siebie. Spokojnie można tam też wjechać autem FWD, choć oczywiście nie wszędzie się ono dostanie.

Nasze jazdy tam wyglądają np tak:
https://www.youtube.com/watch?v=-7kYkOgmDN8
lub tak:
https://www.youtube.com/watch?v=lB4jmjD_M34

2. Wąwozy i polne drogi nieopodal miejscowości Wysokie i Targowisko - okolice są bardzo piękne, lasy czarują (zwłaszcza na jesieni!), głębokie wąwozy, wymagające, strome podjazdy itp. Jak jest sucho przejezdne dla FWD, jak jest mokro nawet dobre 4x4 miewa problemy... W lasach można często natknąć się na inne ekipy 4x4, tak więc okolice chyba są znane także profesjonalistom. Mój kolega mieszka w pobliżu, zatem gdy pogoda sprzyja wyjazd często kończymy u niego grillem/ogniskiem (lub naprawą uszkodzeń - kolega ma mini warsztat :) ).

Przejazd w wąwozach:
https://www.youtube.com/watch?v=O14r_XCRbIU

I po polnych drogach w błotku:
https://www.youtube.com/watch?v=i8gN5lU2PQk

3. Cegielnia Wierzchowina - miejsce znane i lubiane, profesjonalny tor off road. Dwa razy zastanowiłbym się przed wjechaniem tam FWD, natomiast nasz Duster4x4 nawet dość dobrze dawał tam sobie radę i kilka razy naprawdę zadziwił:
https://www.youtube.com/watch?v=7mfNMI6rGpM
rzecz jasna omijaliśmy co trudniejsze fragmenty. Miejsce jest komercyjne, wjazd kosztuje 50PLN od auta ale za to ma się całe miejsce dla siebie na cały dzień. Bardzo dobre miejsce na przetestowanie napędu 4x4.

Znam i widziałem jeszcze kilka ciekawych miejsc na jazdy (debry koło Wojsławic, trakt Janowski) - ale nie wypowiem się, bo jeszcze tam nie wjechałem. Chętnie dowiem się czegoś więcej o tych okolicach Zwierzyńca i chętnie się tam wybiorę :) Jeśli macie inne propozycje, to też jestem chętny odkrywać nowe tereny.

Jest jeszcze taka myśl, aby się zebrać i przejechać razem jedną z tras Rajdu Nieustającego albo wybrać coś z przewodnika Skody.

Terminy? Do ustalenia, tak aby wszystkim pasowało. Można w weekendy, można po południu w dni robocze...
 
     
terminus


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2020-06-20, 06:51   

Kuszą mnie takie wycieczki, czasem się włóczę tylko z większą ostrożnością bo mam jedynie ośkę.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-20, 17:12   

JakubW,
Fajne filmiki.
W trakcie oglądania coś mnie tknęło, a po sprawdzeniu nabrałem pewności.
Twój Duster był bohaterem artykułu na francuskie.pl.
https://francuskie.pl/dacia-duster-kontra-mitsubishi-pajero-ktory-samochod-lepiej-poradzi-sobie-w-trudnych-warunkach-film/
Porządne strony odwiedzacie.

Co do propozycji wycieczki. Super inicjatywa. Z uwagą podpatrywać będę. Tylko, aby dołączyć, muszę wiedzieć z lekkim wyprzedzeniem, bo przez to gdzie mieszkam takie spotkanie musi być dla mnie punktem kulminacyjnym większej (wcześniej zaczętej) wycieczki po Polsce... a i urlopy sobie wziąć z małżonką musimy.
Raz już prawie się udało wyruszyć na wezwanie kolegi Żywca... ale :cry:
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-06-20, 17:47   

terminus napisał/a:
Kuszą mnie takie wycieczki, czasem się włóczę tylko z większą ostrożnością bo mam jedynie ośkę.

FWD też daje radę , sprawdzone w terenie :mrgreen: .
 
     
Traszka

Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-20, 23:04   

JakubW
Potwierdzam swoją chęć udziału w małej eskapadzie na Roztocze :) Co do trasy, mi osobiście najbardziej podobały się wąwozy z Twojego filmu, ale jeśli wybierzecie coś innego, to też będzie gitara. Po 25 czerwca jestem dostępny zarówno w weekendy, jak i na tygodniu. Tak więc planujcie, kombinujcie i dajcie znać kilka dni wcześniej.

Pozdro!
 
     
JakubW

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 16 Cze 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-06-22, 14:52   

Fajnie, że jest odzew. Myślę, że auta FWD jakoś powinny dać radę a nawet jak nie, to będziemy wyciągać nieszczęśników :)

W najbliższych dniach postaram się zbadać jak obecnie wyglądają miejsca które wymieniłem, niestety pogoda nie rozpieszcza, pada ciągle i boje się, że zamiast fajnego błota do poślizgania będzie tam zwykłe, głębokie bagno, zbyt trudne dla Dusterów... Chyba, żeby umówić się w piaskowni, tak powinno być troszkę lepiej. Zobaczymy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11