Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piszczenie w okolicach 50km/h
Autor Wiadomość
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 306
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-02-03, 13:33   

Cytat:
Nie jest to pisk hamulców bo ich nie używam a pojawia się kiedy zaczynam wolno ściągać nogę z gazu i trzymać stałą prędkość np 50km/h.

- Nie trzeba koniecznie używać hamulca. Drobne zanieczyszczenia w bębnie lub "słabo odskakujący" (ledwie dotykający) klocek od tarczy hamulcowej też tak piszczy. Wtedy występuje to nieciągle, bo zahamujesz, zaciski się rozruszają, zanieczyszczenia niekiedy wypadną czy zmienią ułożenie.
- Przy takiej jeździe jw. jest akurat ciszej i lepiej to słychać. Dźwięk też może być bardziej wzbudzany przy jakiejś prędkości. Można czasem wywołać taki krótszy pisk, jeśli popchniesz samochód po jezdni (tak ze zgaszonym silnikiem, będąc na zewnątrz aby słyszeć).
- Łożyska kół, skrzyni to takie inne huczenia bardzej robią. Turbina wydaje niekiedy dźwięki w wysokich tonacjach, ale zmienne i przy akceleracji. Klima i wentylator to i tak przy tej pogodzie raczej nie pracują. Dmuchawa kabiny raczej tak nie piszczy, a jak wydaje dźwięk, to słyszysz skąd wychodzi.
- W sprawnym fiacie Brawo mam tak, że jak jest mróz, resztki z opadów na samochodzie, to jak sie rozpędzę, to gwiżdże jak by kto dmuchał w skówkę od długopisu. Ale w tym roku nie gwizdał. Chyba nie należy się przejmować tylko pojeździć.
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-09, 06:41   

sprawa dalej w toku. na weekend nagrałem jeszcze jeden film lokalizując piszczenie link
napisałem wczoraj maila do serwisu przesyłając film. oddzwonili po paru godzinach i powiedzieli że dzisiaj zajmą się sprawą.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-02-10, 21:26   

Hamulce do sprawdzenia. Coś wpada w wibracje i generuje pisk, tak jak pisał Bogdan.
Sprawdź dla pewności, czy pisk powraca, gdy lekko hamujesz i jednocześnie telepiesz kierownicą.

Teraz są też warunki do innego testu. Sprawdzenie, która to oś piszczy.
Tylnia oś - w czasie jazdy zaciągnij delikatnie i opuść hamulec ręczny.

Przednia oś - znajdź nieodśnieżoną ulicę z ubitym śniegiem. Zatrzymaj auto, zaciągnij ręczny, zacznij buksować przednimi kołami i "rozpędź" prędkościomierz do 60km/h. :-)
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-11, 10:57   

Dziś od rana samochód na serwisie. Po obejrzeniu filmu stwierdzili że go zabierają. Zobaczymy co powiedzą jak oddadzą
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 306
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: 2021-02-12, 19:40   

W końcu i ja się doczekałem dodatkowego dźwięku. Dziś rano temp. -12 C, lekko oszroniony pojazd - jednostajne piszczenie (o podobnej wysokości) pojawiało się przy prędkości 75 -95 km/h i tylko zależało od osiągnięcia tego tempa, i od niczego więcej.
Przy powrocie z pracy (-1 do -4 C) jeśli już, to ewentualnie bardzo cicho piszczało.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-02-12, 20:47   

@Jakub
I co oddali? :-)
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-13, 15:39   

Bogdan Misiek napisał/a:
W końcu i ja się doczekałem dodatkowego dźwięku. Dziś rano temp. -12 C, lekko oszroniony pojazd - jednostajne piszczenie (o podobnej wysokości) pojawiało się przy prędkości 75 -95 km/h i tylko zależało od osiągnięcia tego tempa, i od niczego więcej.
Przy powrocie z pracy (-1 do -4 C) jeśli już, to ewentualnie bardzo cicho piszczało.

no prosze, ciekawę jak to sie rozwinie u Ciebie ?
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-13, 15:42   

mikeleft napisał/a:
@Jakub
I co oddali? :-)

Nie... długa historia ale przynajmniej serwis zachował się OK. Mam zastępczy na kilka dni. Okazało się że usłyszeli piski i potwierdzają je ale nie mogą ich zlokalizować.
Jeśli nie zlokalizują to mam tak jeździć przez 1-3 miesiące. Jeśli będzie to nadal występować to zabierają auto na warsztat na dłużej i w tym czasie dostaję zastępczy samochód. Jeśli serwis sobie z tym nie poradzi mam pisać do DACIA o wadę ukrytą, mam nadzieję że do tego nie dojdzie
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-16, 06:42   

mikeleft napisał/a:
@Jakub
I co oddali? :-)

Wczoraj oddali!
powiedzieli że zabrudzenie układu hamulcowego. Czy powiedzieli prawdę to wyjdzie w praniu podczas jazdy, jak zacznie piszczeć to wracam z reklamacją naprawy. Tak na marginesie musiałem zapłacić za usługę serwisową
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-02-16, 21:43   

Hehe, ja za kontrolę zbieżności po 1500km też płaciłem. Gwarancja na zbieżność nie trwała 5 lat, tylko 500km. Niestety Janusz handlu z ASO zapomniał przekazać mi ograniczenia gwarancji. :-P

To ile zapłaciłeś za przepłukanie tarcz i klocków zmywaczem?
 
     
Jakub


Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 44
Skąd: opolskie
Wysłany: 2021-02-17, 07:38   

mikeleft napisał/a:
To ile zapłaciłeś za przepłukanie tarcz i klocków zmywaczem?

282 zł
 
     
arnold

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 73
Wysłany: 2021-02-18, 14:24   

Dobrą metodą jest przyklejenie klocka smarem miedzianym (lub specjalną taśmą) do zacisku.
Każdy klocek ma warstwę która powoduje że powinien przylegać do zacisku. Od strony tłoczka często są zatrzaski. Jest to "baranek" jak w starych Fomarach, lub warstwa z której zdejmuje się zabezpieczenie w postaci zrywanej folii.
Są też kleje:
ATE PASTA MONTAŻOWA DO KLOCKÓW HAMULCOWYCH 75ML
INDEKS : 03.9902-1002.2

Smar miedziany też pomaga szczególnie gdy klocek jest gorszej jakości, lub kleje nie działają jak powinny, albo warstwa adhezyjna została przetarta na wylot w wyniku pracy hamulców.

Mi w Loganie popiskiwały hamulce to nałożyłem trochę smaru ceramicznego na elementy prowadzące klocek w jarzmie, żeby aso nie widziało. Bez demontażu zacisku. Hamulce w Daciach są marki ATE to dobry producent, ale hamulce to kapryśny element każdego pojazdu.

Dość łopatologicznie jest to wytłumaczone.
https://www.youtube.com/watch?v=LXiqnsP0RaU
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11