Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiązka przewodów do radia i głośników
Autor Wiadomość
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-24, 17:03   Wiązka przewodów do radia i głośników

Witam

Może ktoś z Was wie, czy w Dusterze Access 2019 pomimo tego, że nie posiada on radia jest fabrycznie zamontowana wiązka przewodów do radia, anteny i głośników ?
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.
 
     
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-24, 19:57   

Bardzo Ci dziękuję Marku.

Pracownicy salonu niechętnie informują klientów o ukrytym wyposażeniu.

Zaproponowali mi głośniki wraz z wiązką przewodów za jedyne 850 zł oczywiście bez kosztów

montażu.
 
     
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-26, 18:14   

Przy okazji wygłuszę. Głośniki będę montował tylko z przodu.
Dzięki za info.
Pozdrawiam
 
     
Misiekk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 63
Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-12-21, 07:08   

Witam
Podłącze się pod temat otóż wymieniłem oryginalne radio na takie chińskie cudo z androidem przy oryginale były podpięte 2 kable antenowe jeden z białą wtyczką drugi z brązową w chińczyku mam jedno wejście z adapterem, radio grało po podłączeniu jednego jak i drugiego kabla tylko cały czas się zastanawiam czy w dusterze jest wzmacniacz antenowy i jak jest zasilany czy nie aby którymś z tych kabli.
Dodam że oryginalne radio gubiło fale, chińczyk ma podobnie. Może ktoś ma wiedzę na temat wzmacniacza czy jest gdzie się znajduje i jak jest zasilany.
 
     
xmicx

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 29 Mar 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-04-01, 09:05   

Witam
Również posiadam Accessa bez radia oczywiście i chyba dobrze bo tego fabrycznego z poprzedniego Dustera nie wspominam zbyt dobrze ;-)
Ktoś z Was się orientuje:

1. Czy każde radio o rozmiarze 2 din będzie pasowało?
2. Czy trzeba dokupić/wymienić ramkę wokół radia?
3. Czy da się jakoś bezinwazyjnie zdemontować fabryczną ramkę? A może nie trzeba tego robić?

Próbowałem na siłę zdemontować ramkę, ale nie udało mi się jej wychatrać. Pewnie trzeba jakoś sprytnie podważyć żeby nie popękać :-) Nie znalazłem żadnych materiałów na ten temat, nawet anglojęzycznych. Czyżby "nikt nie posiadał Accesów"? :-D
 
     
Hall2000
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-03, 15:56   

Złącza fakra oznaczone są kolorami.
Białe - FM/LW, brązowe - DAB, niebieski - GPS.
W przypadku "gubienia" fal może pomóc zmiana aktywnej części anteny, na taką o większej sprawności... czyli długości (bez skojarzeń). Zastosowanie samego wzmacniacza nic nie da, skoro nie bardzo będzie co wzmacniać...

Do DD będzie pasować każde radio, czy to 1DIN czy 2DIN. Wymagane będą jedynie odpowiednie adaptery do montażu, tak mechanicznego jak i elektrycznego. Miejsca z tyłu jest sporo... :mrgreen:

Ramkę należy najpierw podważyć na którymkolwiek z naroży, od spodu, tam są duże, długie zatrzaski.
Kolejne, krótkie są w 1/3 i 2/3 długości ramki. Całość schodzi bez trudu, choć z wyraźnym oporem.

Ja do montaż kupiłem zestaw dedykowanych plastikowych szpachelek / łapek za kilka PLN, są na tyle kiepskie, że się gną i nie rysują plastików auta, ale na tyle mocne, że umożliwiają demontaż. Istotne będzie też to, aby działać, gdy temperatura plastikowych elementów w aucie będzie zdecydowanie na plus... choćby tzw. pokojowa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10