Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż wideorejestratora z kamerką tylną
Autor Wiadomość
Tur

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 67
  Wysłany: 2021-04-07, 23:19   Montaż wideorejestratora z kamerką tylną

Cześć :-)
Kupiłem, jeszcze do poprzedniego auta, wideorejestrator z dodatkową tylną kamerką, którą podłączam kablem do głównego rejestratora.
Co do poprowadzenia kabla zasilającego z gniazdka, to znalazłem fajny film instruktażowy:
montaż wideorejesratora

Natomiast u mnie jest jeszcze ta tylna kamerka i mam pytanie, czy da się jakoś ładnie i w miarę łatwo poprowadzić kabel do tylnej kamerki, tak aby nie było go widać?

Pozdrowienia :-)
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2021-04-08, 13:22   Re: Montaż wideorejestratora z kamerką tylną

Tur napisał/a:
Cześć :-)
Kupiłem, jeszcze do poprzedniego auta, wideorejestrator z dodatkową tylną kamerką, którą podłączam kablem do głównego rejestratora.
Co do poprowadzenia kabla zasilającego z gniazdka, to znalazłem fajny film instruktażowy:
montaż wideorejesratora

Natomiast u mnie jest jeszcze ta tylna kamerka i mam pytanie, czy da się jakoś ładnie i w miarę łatwo poprowadzić kabel do tylnej kamerki, tak aby nie było go widać?

Pozdrowienia :-)


Cześć,

Jak najbardziej się da, sam montowałem parę dni temu wideorejestrator na przód i tył.

Kabel (z tyłu) bardzo ładnie wchodzi w podsufitkę, później spokojnie zmieścisz go od góry pod uszczelkami oraz w tylnym, środkowym i przednim słupku słupku; dalej pod uszczelką (po wylocie z przedniego słupka) przy drzwiach kierowcy i jesteś w domu (jeśli chcesz się wpiąć pod bezpieczniki). Jeśli do gniazda ładowarki, idziesz drugą stroną (będzie wygodniej).

Pozdrawiam
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-04-08, 13:32   

Kiedyś jak szukałam wskazówek dla montażysty moich kamer do ponoć przydatne były znaleziska:
Poradnik na stronie>
http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/

tu nie otworzy się konkretna strona tylko trzeba ręcznie wpisać w okienko „ Reference” numer 8201714222 i nacisnąć szukaj. Tam znajdziesz instrukcję z montażu kamery oryginalnej z którego to część wskazówek montażowych może Ci się przydać. Dodatkowo masz poniżej filmik z montażu tylnych sensorów i tu też podobnie kilkadziesiąt sekund będzie przydatne (demontaż boczków).

https://www.youtube.com/watch?v=6MX4LDVl5mI

Mam też dużo fotografii z montażu moich kamer i jeżeli będziesz chciał to mogę coś konkretnego wrzucić, ale gorzej będzie z samymi opisami bo to tylko dokumentacja wykonawcza, a nie instruktaż i mi one wiele nie mówią.
Generalnie z tego co pamiętam to rozważana była opcja poprowadzenia przewodów do tyłu „po suficie”, ale nie znalazłam nigdzie opisu kabelków anteny i trochę się bałam przepychania „w ciemno” to zrobiono to zgodnie z instrukcją fabryczną – łatwiej by było prowadzić kabelki nad drzwiami, ale ponoć ze względu na zamontowane tam kurtyny powietrzne ten wariant odpadł (ale nie wiem może i tak można) i kabelki były prowadzone dołem. U mnie trochę narzekano na przejście słupka pomiędzy drzwiami. Może jedno czy dwa zdjęcia ze swojego archiwum jednak dodam.

kabel kamery -tył.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 153,22 KB

kamera rejestratora- tył.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 150,38 KB

_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-04-12, 10:47   

Co do wideorejestratorów, ale bez opcji kamery cofania to ja zakładałem do kilku aut Garminy mini dash cam. Jedna na przód, a druga na tył. Ładnie integrują się w dedykowanej aplikacji (aplikacja ma opcję synchronizacji do 4 kamer na auto).
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-04-12, 12:56   

Czyli klikając w podgląd tylnej kamery masz de facto kamerę cofania bez konieczności bebeszenia samochodu - niezłe.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-04-13, 15:56   

Tak, a jakby dołożyć radio z androidem to podgląd na ekranie radia robi jeszcze lepszą robotę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12