Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Taka sytuacja.
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-09-20, 00:02   Taka sytuacja.

Opis zdarzenia.
Podchodzi do mnie facet na parkingu pod marketem i zagaduje o auto. No jak się sprawuje, jaki silnik itp.
Z rozmowy wynikało, że ma Chevroleta (ale koreańskiego typu Cruze, żadne tam Camaro 5,7 V8), w którym coś tam padło, czy tam zepsuli na serwisie, i akurat szuka auta.
Chwilę pogadaliśmy i do widzenia.

I teraz naszła mnie rozkmina.

Czy ten gościu nie robił czasem wywiadu środowiskowego? Ma zamówienie na DD II z danym silnikiem i szuka łatwego kąska w okolicy?
Czy po prostu facetowi podoba się DD (tak, są i tacy, wiem ;-) ) i tak przelotnie zapytał bo akurat byłem przy aucie.

Było to ze dwa dni temu, póki co, auto stoi pod blokiem, ale jakiś nie swój się zrobiłem. Tylko w zasadzie, jeśli namierzał auto, to i tak po zawodach, jak jest zawodowcem, to je zwinie, nawet gdybym go spławił typu "panie nie mam czasu, jadę po dziecko" itp.

Z trzeciej strony, DD to nie Audi czy tam Toyota, więc nie bryluje w rankingach kradzionych wozów. Spotkaliście się z podobnym przypadkiem, że ktoś zupełnie obcy wykazał zainteresowanie Daćką?

PS. Odpukać, gdyby auto zwinęli to myślicie, że ma sens kupować ten sam model (zżyłem się z moją Dusterką i szkoda by było rezygnować z tak uroczej znajomości)?
Znałem kiedyś gościa, któremu zwinęli Peugeota 206 (nowego czy tam prawie nowego). kupił to samo auto i znów je zwinęli. Stąd moje rozterki. Jakbym przeszedł np., na Vitarę, to może by się "utrzymała w grze" dłużej.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-09-20, 17:14   

Częściej z uczciwej ciekawości ludzie zagadują.
O inne samochody nasze zagadywali i żaden wtedy nie zginął.
I chyba osoba związana z przestępcami nie powinna się tak pokazywać.
Pozdrawiam.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-09-20, 23:16   

Daćką tylko mniej lub bardziej znajomi się interesowali. Jeden nawet miał przejażdżkę. Najmniej znajomy był ochroniarz, który zamiast mnie pogonić z miejsca gdzie przystanąłem o Dustera się rozpytywał... ponoć pracodawca im takiego miał kupić. O Lanosa kiedyś ktoś zupełnie obcy mnie zagadał...

Za to ja napastowałem :-D
Raz razem z żoną "przesłuchaliśmy" spotkane przypadkiem miłe małżeństwo o ich Fiata Doblo. Kiedy indziej pogadałem chwilę z właścicielem Subaru XV. Trochę był z początku wypłoszony bo wracając do auta widział mnie jak się w nie wpatruję...

Co do ewentualnej kradzieży... oczywiście, że zabezpieczyć się można tylko do pewnego stopnia...
Z drugiej strony dużo gorsze rzeczy też mogą nas spotkać i też na 100% zapobiegać im się nie da.
 
     
Tur

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 67
Wysłany: 2021-09-21, 00:09   

Tak osoby z ulicy to jeszcze nie, ale z pracy i znajomi "z widzenia" jak najbardziej. Jedynym autem o które non-stop wszyscy zagadywali był mój Polonez, którym woziłem się jeszcze 2 lata temu
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2021-09-21, 19:06   

O Dustery co chwilę ktoś mnie pyta,zwłaszcza pod Lidlem. Podobnie jest z naszą T5. Troszkę przerobiona pod siebie,a dużo osób widząc wnętrze pyta jaka to wersja.
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 230
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-09-22, 09:20   

Mnie też czasem pytają chyba raczej z czystej ciekawości. Nie sądzę, żeby złodziej przyszedł z Tobą pogadać, bo chce ukraść CI auto. Zbyt duże ryzyko.
Ale na wszelki wypadek moja Daćka jest dobrze ubezpieczona, łącznie z rzeczami pozostawionymi w środku. Ale gdyby ktoś planował ją ukraść to proszę dać mi znać wezmę te rzeczy, z którymi jestem sentymentalnie związany (niska wartość). :-P
 
     
leoon321`
:)


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 12 Sie 2021
Posty: 20
Skąd: KUJ-POM
Wysłany: 2021-09-24, 09:45   

Da spokoju zawsze można kupić GPS-a czy jakieś zabezpieczanie
U nas było popularne tajny przycisk który po 10s odcinał paliwo i parę samochodów to uratowało...
_________________
:)
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-09-28, 15:54   

Można powiedzieć tak - dobrze wyposażona wersja Dustera przykuwa uwagę. Bo z jednej strony ludzie patrzą, że to jakaś biedna marka, a drugiej strony widzą wyposażenie, te chromy, felgi alu. I tu następuje rozjazd tego czego się spodziewali, a tego co widzą.
Ja mogę powiedzieć tylko anegdotycznie, że pierwszymi osobami, które mnie pytały o auto byli ludzie na furmance jadący po gnój do stadniny ;) Ja czekałem na córkę w samochodzie, a oni - w sensie ojciec i dorosły syn byli nawet bardzo zainteresowani, że to taki ładny samochód.
Żona natomiast ma kontakt w pracy z ludźmi i wielu pytało widząc stojącego Dustera przed drzwiami. Byli i tacy, którzy poczuli się na tyle zachęceni, że kupili. Np. weterynarz jest bardzo zadowolony, bo i ładne auto i wszędzie dojedzie.
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-09-28, 20:55   

Dziękuję za pokrzepienie serc.

Nadmienię, że póki co Dusterka jeszcze stoi ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11