Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tak wygląda Dacia Duster po liftingu
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2021-09-08, 20:07   

Cytrynola napisał/a:
mnie kusi podświetlenie przycisków w kierownicy, mnie tego brakuje.


Nie wiem, czy podświetlenie jest mi potrzebne, może bardzo delikatne, bo i tak to wszystko mocno świeci nocą.
Ja bym te przyciski nieco inaczej rozmieścił...Bardziej ergonomicznie, czyli na pustych obecnie miejscach, dalej od obwodu kierownicy. Obecnie zdarza mi się nacisnąć np. przycisk zmiany widoku wyświetlacza podczas kręcenia kierownicą, a obsługa tych przycisków wymaga cofnięcia dłoni - gdyby były "głębiej" w stosunku do obwodu kierownicy - a są tam miejsca, byłoby bardziej ergonomicznie, wygodniej. Takie mam wrażenie.
_________________
Piotrek
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2021-09-28, 14:01   

Ciekawe, czy regulacja nowych reflektorów nadal jest na archaicznych linkach ?
A może zrobili tak, jak w Seicento, hydrauliczne (?) :-P :lol: :lol: :-/
Wiecie coś ?
_________________
Pozdrówka.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-09-28, 15:24   

No właśnie!
Myślałem jak kupiłem i nie mogłem po ciemku wyłączyć tempomatu na kierownicy, że zapomnieli w fabryce włożyć żarówkę albo jakiś kabelek podłączyć.
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-09-28, 15:26   

piku napisał/a:
Cytrynola napisał/a:
mnie kusi podświetlenie przycisków w kierownicy, mnie tego brakuje.


Nie wiem, czy podświetlenie jest mi potrzebne, może bardzo delikatne, bo i tak to wszystko mocno świeci nocą.


Weź mi wytłumacz, jak Ty sobie radzisz bez podświetlania przestawiając w nocy tempomat. Ja mam we wnętrzu ciemno, nic mi kierownicy nie podświetla więc by trafić w jakiś guzik muszę oderwać wzrok od drogi. Z czasem można już się przyzwyczaić do obsługi na czuja, ale tempomatu nie używa się zbyt często, bo nasi kierowcy nie są przyzwyczajeni jechać ze stałą prędkością.
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-09-28, 15:31   

Zasadniczo staram się obmacywać kierownicę z niejakim wyprzedzeniem zachodzącej sytuacji.
Ale jak ktoś słabszy jest w obmacywaniu lub nie zdąży już , to można jeszcze lekko szturchnąć pedał stopu i się rozłączy tempomat.

(A! to jeszcze piku chyba ma się wypowiedzieć)
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-10-15, 09:53   

Że co, że inny wzorek świateł. Olać. Jedynie ta 6 biegowa skrzynia czasem by się przydała na autostradzie.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2021-10-15, 11:02   

Bogdan Misiek napisał/a:
Zasadniczo staram się obmacywać kierownicę z niejakim wyprzedzeniem zachodzącej sytuacji.
(A! to jeszcze piku chyba ma się wypowiedzieć)


Manipulatory na kierownicy Dustera II są podzielona na 7 pól (a dokładniej: 7 z lewej i 3 z prawej; ale można je podzielić na 7 pol z każdej strony). Może to moje indywidualne odczucie, a może jednak chodzi o ergonomię. Gdy normalnie trzymam kierownicę, łatwiej mi bez odrwania rąk/zmiany pozycji rąk na kierownicy nacisną kciukiem przyciski leżące dalej od środka kierownicy, niż te blisko obwodu. Tymczasem po prawej stronie te aktywne przyciski są właśnie przy obwodzie. O wiele bardziej intuicyjnie, także po ciemku, operować położonymi dalej od obwodu. Skoro już nie wszystkie działają (bo nie są potrzebne), niech aktywne będą te bardziej ergonomiczne. Oczywiście, nie mam nic przeciwko temu, żeby były leciutko podświetlone, ale wydaje mi się, ze ważniejsze jest, aby zachowano zasady ergonomii. Wtedy łatwiej działać intuicyjnie, a podświetlenie jest mniej potrzebne. Nie wiem, czy wystarczająco klarownie wyraziłem to, co miałem na myśli...
_________________
Piotrek
 
     
Cytrynola


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 135
Wysłany: 2021-10-15, 17:57   

Mam podobne odczucia, że aktualne ułożenie przycisków nie jest zbyt intuicyjne, ale zabawy w przerabianie jest zbyt dużo w stosunku do efektów.
Natomiast opcja, że można na tempomacie przyspieszyć i po zakończeniu tej operacji on sam przejmuje sterowanie jest bardzo wygodna. Szczególnie, gdy jadąc na tempomacie na autostradzie chcemy podczas wyprzedzania nieco przyspieszyć, by nie robić tego manewru w wersji "ciężarowej" czyli +2 km/h ;) W innych samochodach taka akcja włączała automatycznie pauza, podobnie jak przyhamowanie.

marta123 napisał/a:
Że co, że inny wzorek świateł. Olać. Jedynie ta 6 biegowa skrzynia czasem by się przydała na autostradzie.


6 biegowa skrzynia biegów to się przydaje niezależnie od wersji i liftingu. 6 bieg, który nawet nie pozwala na jakieś dynamiczne akcje jest lepszy od jego braku.
_________________
Witam wszystkich, muszę się przyznać, że DD jest żony, a ja tylko czasem z niej korzystam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11