Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Funkcja replikacji telefonu komórkowego w nowej Daci Duster
Autor Wiadomość
George79

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-10-22, 20:20   Funkcja replikacji telefonu komórkowego w nowej Daci Duster

Witajcie wszyscy szanowni klubowicze,

z góry przepraszam za niefachowe określenia ale jestem tu po raz pierwszy jako nowy użytkownik Daci Duster i jeszcze się uczę.

Chciałem zapytać czy ktoś z Was wie jak podłączyć telefon komórkowy z systemem audi w Daci Duster w taki sposób aby można było na ekranie samochodu widzieć np. yanosika.

Z informacji jakie udało mi się pozyskać wynika, że należy w telefonie zainstalować aplikację android auto i następnie połączyć kablem z urządzeniem w samochodzie.

Zainstalowałem wersję 7 android auto i po podłączeniu kablem kompletnie nic nie widać na ekranie samochodu.

Próbowałem na dwóch telefonach:
1. huawei p20 lite
2. sony xperia xa1

Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
_________________
Jurek
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-10-23, 10:48   

Przydatne tematy, poczytaj:
http://www.daciaklub.pl/f...nosik&start=700
http://www.daciaklub.pl/f...ghlight=yanosik
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-10-23, 21:26   

Najlepiej najpierw sparuj telefon po bluetooth.
Potem odblokuj telefon i odblokowany podłącz kablem USB.
Niestety nadal (pomimo takiej opcji) telefon nie chce się połączyć z MediaNav bez odblokowania. Mam Android 11 obecnie i najnowszą aktualizację Android Auto (stabilna) i nadal przy każdym połączeniu z MediaNav trzeba mieć przez chwilę odblokowany telefon (aż "załapie", potem już można ekran zablokować/wygasić).

PS Ja używam Android 11 i oficjalnie dostępnej wersji 6.9 AA (ze sklepu Google Play).
PS2 Tutaj są jakieś informacje o problemach: https://www.dobreprogramy...96540152674912a póki co nierozwiązane.
PS3 Może pomoże instalacja innej wersji np. 6.9, 6.8 ... https://www.tabletowo.pl/...a-aktualizacja/
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
M-K

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Dołączył: 28 Sie 2021
Posty: 44
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-10-24, 09:33   

George79 napisał/a:
Chciałem zapytać czy ktoś z Was wie jak podłączyć telefon komórkowy z systemem audi w Daci Duster w taki sposób aby można było na ekranie samochodu widzieć np. yanosika.

Wydaje mi się że to niestety jest niemożliwe, ale jak tylko znajdziesz sposób - daj znać. Chciałbym na ekranie dostać widok Naviexpress. Mi po połączeniu kablem nie udaje się uzyskać takiego widoku
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-10-24, 09:38   

Jeżeli chodzi o yanosika i wiele aplikacji zgodnych z android auto, to jest to jak najbardziej możliwe, bo to jest funkcja MNE.

Jako takiej replikacji ekranu telefonu (kopia tego co wyświetla tel.), oficjalnie nie ma na MNE.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
M-K

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Dołączył: 28 Sie 2021
Posty: 44
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-10-24, 09:45   

Czy możesz w takim razie bardziej przystępnie wyjaśnić o co kaman? Tak dla słabszych umysłowo?
Jak mogę uzyskać obraz z Naviexperta na ekranie daczki ?
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-10-24, 10:08   

Jeżeli chodzi o NaviExpert to musisz poczekać aż producent tej aplikacji udostępni wersję na Android Auto (AA), a system multimedialny Dacii musi mieć obsługę AA. Producent zapowiedział w 2020, że uruchomi tą opcję, ale ciągle nie podał daty. Działają już AutoMapa, Tomtom AmiGo czy właśnie Yanosik.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
M-K

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Dołączył: 28 Sie 2021
Posty: 44
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-10-24, 10:24   

hmm czyli jednak czegoś nie kumam
ok zainstaluje yanosika i w efekcie będę miał go na ekranie daczki ?
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-10-24, 15:22   

Warunki konieczne do działania niektórych aplikacji w trybie wyświetlania na ekranie multimediów w Dacia:

    1. System multimedialny z Android Auto (Apple Car Play nie testowałem - nie mam takiego tel.).
    2. Telefon z Androidem i Android Auto (Android 10 i 11 ma już wbudowany AA, dla Androida 9 i poniżej należy pobrać i zainstalować aplikację np. z tego miejsca: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&hl=pl&gl=US lub z tego https://www.dobreprogramy...8624478931073).
    3. Oryginalny kabel USB do telefonu lub inny dobrej jakości (umożliwiający ładowanie i przesył danych) - co nie oznacza, że drogi.
    4. Aplikację, która wspiera Android Auto (jest ich znacznie, znacznie mniej niż wszystkich aplikacji na Androida). Standardowo działają: Mapy Google, SMS i Telefon (inaczej niż przez połączenie bluetooth - można powiedzieć asystentowi Google - "zadzwoń do Jana Kowalskiego" i dzwoni). Inne aplikacje (nie wszystkie): Yanosik, Automapa, TomTom AmiGo, VLC, Spotify, RMFon.pl, Podcasty Google, Waze ...


Przepis na połączenie:

    1. Sparować telefon po Bluetooth.
    2. Odblokowany telefon połączyć oryginalnym kablem z MNE - zaakceptować połączenie/udostępnienie danych. Każde połączenie u mnie musi być inicjowane na odblokowanym ekranie i po chwili gdy się połączy można już zablokować ekran.
    3. W prawym dolnym rogu MNE pojawia się przycisk z ikonką i napisem AndroidAuto - przechodząc do niego mamy dostęp do aplikacji zgodnych z AA. Powrót do menu MNE po kliknięciu ikonki Dacia na ekranie Android Auto (tym głównym z ikonkami aplikacji AA).
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11