Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
70mai Smart Dash Cam Pro hardware kit problem
Autor Wiadomość
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2021-01-03, 19:41   70mai Smart Dash Cam Pro hardware kit problem

Witam,

Do Dustera 2018 lpg zakupiłem kamerke 70mai Smart Dash Cam Pro oraz okablowanie hardware kit:

https://www.wideorejestra...ardwire-kit-acc

Dzieki temu kamerka pobiera prad z akumulatora i nagrywa caly czas. Kiedy napiecie na aku spadnie ponizej 11.4/22.8V wtedy kamerka sie wylaczy i ponownie włączy kiedy przekręce kluczyk.

Czerwony kable podpinam pod bezpieczniki zegary albo klakson (sprawdzałem oba przypadki)
Acc zólty kable pod bezpiecznik zapłon
a Czarny to masa czyli śruba.

I teraz po wyjęciu kluczyka, równo po 3 minutach słychac cyknięcie w bezpiecznikach obstawiam ze jakieś obwody sie wylaczaja i kameka sie wyłącza :(
Wyciągam kabelek USB i podłączam jeszcze raz i działa. Obstawiam że albo coś źle podłączam albo po tych 3 minutach jest jakiś spadek napięcia na chwilę i brak zasilania wyłącza kamerke. Napięcie może wraca ale już kabel kamerki nie załącza.

Jak to można naprawić ? Czy faktycznie to cyknięcie po 3 minutach ma jakiś wpływ ?
Dodam tylko, że mam też Chiśką nawigację z Androidem i ona się wyłącza po 5 minutach od wyjęcia kluczyka ze stacyjki.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-03, 19:53   

Bo to tak nie działa. KIT ACC jest dla zapewnienia stałego zasilania trybu parkingowego a nie stałego nagrywania. Jeżeli chcesz stałe nagrywanie to musisz się podpiąć kamerką pod stałe zasilanie.
 
     
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2021-01-03, 20:00   

Black Dusty napisał/a:
Bo to tak nie działa. KIT ACC jest dla zapewnienia stałego zasilania trybu parkingowego a nie stałego nagrywania. Jeżeli chcesz stałe nagrywanie to musisz się podpiąć kamerką pod stałe zasilanie.


Dlatego jest podpięte pod klakson jednym kablem i ma działać cały czas. Tryb parkingowego nagrywania zadziała tylko wtedy jak jest uderzenie i będzie nagrywało przez około 1 minute. Te kable mają spowodować, że nagrywanie jest 24h
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-03, 20:07   

Skoro tak uważasz to dlaczego nie działa?
 
     
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2021-01-03, 20:11   

Black Dusty napisał/a:
Skoro tak uważasz to dlaczego nie działa?


No właśnie tego nie wiem i chce się dowiedzieć.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-03, 20:20   

Nigdy nie będzie działało stale jak masz podpięte pod zapłon bo to on włącza i wyłącza nagrywanie, tak to działa w wszystkich rejestratorach i wszystkich adapterach zasilania.
 
     
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2021-01-03, 20:29   

Black Dusty napisał/a:
Nigdy nie będzie działało stale jak masz podpięte pod zapłon bo to on włącza i wyłącza nagrywanie, tak to działa w wszystkich rejestratorach i wszystkich adapterach zasilania.


"Battery+ (czerwony) - podłączany do obwodu zasilania stałego, które podaje napięcie także po wyłączeniu zapłonu."

Jak sprawdzam Próbnikiem napięcia kable czerwony to prąd cały czas jest jak nie ma kluczyka w stacyjce.

"W przypadku, gdy przewód ACC (żółty)jest nieaktywny (zapłon wyłączony), adapter podaje zasilanie do kamery w sposób ciągły aż do momentu, w którym napięcie wejściowe spadnie do ustawionego poziomu odcięcia. Odcięcie zasilania następuje w ciągu ok. 90 sekund od momentu osiągnięcia lub przekroczenia wartości progowej napięcia wejściowego. Przywrócenie zasilania na wyjściu następuje po podaniu zasilania do przewodu ACC (uruchomienie zapłonu). "

To mam tego kabla żółtego nie podłączać aby nagrywało cały czas ?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-03, 20:37   

Możesz tak zrobić ale wtedy kamerka musi być uruchamiana ręcznie. Po co Ci ciągłe nagrywanie? jeżeli ma to być forma monitoringu to wybrałeś niewłaściwy model, bo do tego lepsze są te z aktywnym trybem parkingowym.
 
     
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2021-01-03, 20:44   

Black Dusty napisał/a:
Możesz tak zrobić ale wtedy kamerka musi być uruchamiana ręcznie. Po co Ci ciągłe nagrywanie?


Mam pewien problem z autem na osiedlu i musi być nagrywanie ciągłe. Karta 128 GB pozwala na 15 ciągłego nagrywania więc to mi pomoże.

Czyli po wyłączeniu kluczyka muszę odczekać te 3 minuty i ponownie podpiąć USB do kamerki, żeby ją załączyć na stałe ?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-03, 20:56   

Jak odepniesz się od zapłonu to nie powinna się wyłączyć do czasu ręcznego wyłączenia czyli będzie działać do czasu spadku napięcia na aku, jak zostawisz podłączone do zapłonu to po automatycznym wyłączeniu musisz ponownie ją uruchomić ręcznie. Weź sprawdź te warianty i będziesz wtedy coś wiedział jak to działa. To co ma napięcie po wyłączenie zapłonu nie koniecznie musi je mieć stale bo pewne obwody są wyłączane dopiero po pewnym czasie, tak że to też zweryfikuj.
 
     
JaroSz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-12-28, 19:16   

Podobny problem u mnie.
Kamera samochodowa Vantrue N4, zależało mi na stałym zagrywaniu w trybie tzw LowBitrate.
Ktoś wie pod jaki bezpiecznik podpiąć się celem zapewniania stałego plusa?
EDIT:
Jakby ktoś jeszcze szukał to stały + jest na klaksonie, światłach pozycyjnych/dziennych i migaczach/kierunkowskazach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10