Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?
Autor Wiadomość
galuszkiewicz

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 2022-10-10, 12:40   Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Witam,

Autko Dacia Duster 2 (2018)

W zeszłym roku miałem pewien problem z wycieraczkami tak że się zatrzymywały w przypadkowych momentach i potem same ruszały dalej po jakimś czasie plus jeszcze parę innych "efektów".
Zawiozłem auto to serwisu i tam stwierdzili że komputer zarejestrował zwarcia w obwodzie do silnika wycieraczek i że coś tam nawet widzieli jakieś ślady po wodzie czy coś.
Wtedy postanowiłem z tym nic nie robić, bo chcieli cały silniczek wymieniać za kupę kasy.

Od wiosny i przez całe lato problem zniknął kompletnie, ale po ostatnim wrześniu który był wilgotny i deszczowy problem znowu wrócił, więc wygląda na to że w serwisie mogli mieć rację z tą wilgocią.

Nurtuje mnie tylko jakim cudem silnik wycieraczek może zamoknąć skoro znajduje się głęboko pod maską? Jak to jest możliwe?

A może jakieś złącze się poluzowało i dostaje się do niego wilgoć (z kondensacji) i robi zwarcia?

Pozdrawiam,
Piotr
 
     
galuszkiewicz

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 8
Wysłany: 2023-01-30, 14:46   

No ja bym chciał tam zajrzeć, ale z tego co widzę to trzeba zdjąć wycieraczki, to tego to sie nie podejmę :-)
Na razie poczekam - wygląda na to że to się dzieje tylko na jesień, więc na razie zostawiam, a jak się pogorszy czy coś, to dam do warsztatu (przynajmniej dokładnie będę mógł wytłumaczyć co jest nie tak).
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-01-31, 09:57   

Z moich obserwacji, jakość elektryki (przewody i kostki) w renault/dacii względem citroena jest słaba.
Przewody cienkie łamliwe, mało żył w przewodzie. izolacja taka sobie, kostki z cienkich słabych materiałów, łamią się , rozpadają, trudno ich nie uszkodzić.
Widać że to budżetowa marka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10