Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria elektroniki silnika
Autor Wiadomość
annamaria

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2014
Dołączyła: 15 Paź 2022
Posty: 1
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2022-10-17, 12:10   Awaria elektroniki silnika

≥Na wstępie chciałam przywitać się z wszystkimi użytkownikami forum🙂

Od kilku miesięcy jestem posiadaczka dustera 2014 1.6 z fabrycznym LPG i niestety moja Daćka zastrajkowała.

Auto jeździło normalnie, bez problemowo, około dwa razy zapalił się na chwilę check engine, ale zaraz gasł, aż pewnego dnia auto przestało odpalać, rozrusznik kręcił, wywaliło kontrolkę awaria elektroniki silnika, akumulatora i oleju. Auto od tego czasu odpaliło jeden raz i udało się zczytać błędy U0100, U0001(87), B1411(11), C1050(04), czytalam opisy błędów, auto na lawecie pojechało do warsztatu, a właściwie dwóch, gdzie rozłożyli ręce i powiedzieli, że nie potrafią znaleźć przyczyny, auto jak nie jezdzilo, tak od 3 miesięcy nie jezdzi. Sprawdzone zostały: z oczywistych olej i akumulator, pompa paliwa, czujnik położenia wału i są ok. Sprawdzaliśmy czy nie ma pogryzionych kabli, nic nie widać.Nie ma iskry na żadnej świecy. Czy ktoś z Państwa ma może pomysł gdzie szukać awarii? Moze ktos z Państwa posiada schemat elektryki dustera? Z gory bardzo dziękuję za pomoc.

FB_IMG_1665597264312.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 42,53 KB

 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2022-10-17, 13:40   

Według mojej skromnej wiedzy, błąd U0100 to brak połączenia pomiędzy modułem sterowania silnika a czujnikami. Kolejne błędy to pochodna braku połączenia. W kolejności: brak odczytu temperatury, brak odczytu przepływu powietrza i brak odczytu sygnałów ABS. Proponuję zacząć od sprawdzenia wiązki idącej do komputera.

Jednocześnie zaznaczam że to tylko takie moje dumanie nie koniecznie na temat i mogę się tragicznie mylić ;-) :-)
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-10-17, 17:57   

Tyrystory w module ogolnym spalone

A od lpg łapie błędy i stoi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12