Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
serwis ASO
Autor Wiadomość
TomekL

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-09, 11:26   serwis ASO

Witam, posiadam daćkę 1.6sce 2019r. Pytanie, skończyła się gwarancja. Umawiać się na przegląd do aso czy szukać dobrego warsztatu na wymianę płynów, filtrów. Mój przebieg to prawie 40 tyś km, czy wymieniać też świece zapłonowe, czy czekać do 60 tyś?
_________________
TomekL
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2023-02-09, 14:35   

Polityka cenowa ASO (wszystkich marek) jest dla mnie niezrozumiała. Ja zrezygnowałem i już w zeszłym roku serwis olejowy zrobiłem u znajomego mechanika. Świec jeszcze nie wymieniałem i w tym roku nie planuje, chyba żeby coś się działo. Przebieg ponad 50 000.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-02-09, 17:40   

Niestety w ASO ceny mają kosmiczne - zwłaszcza robocizny. JA ostatnio robiłem (chyba ostatni?) przegląd po 4 latach. Materiały jeszcze nie były takie drogie w końcu to oryginały, ale trzy stówy za roboczogodzinę to kosmos. W ramach oszczędności sam kupiłem i wymieniłem filtry powietrza i kabinowy (3 minuty roboty i 250,00 złotych w kieszeni). Natomiast pozostałe rzeczy robiłem w ASO - koszt 1400,00 zeta. Za ASO przemawia to, że trzymają się procedur i wymieniają zgodnie z wymaganiami. W innych warsztatach może być różnie. Dla przykładu przy wymianie świec wymienia się także uszczelkę kolektora i podkładki uszczelek. Czy zrobią to w zwykłym warsztacie? No chyba, że jest na tyle sumienny, że tak.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2023-02-10, 06:57   

BLACHA_997 napisał/a:

Natomiast pozostałe rzeczy robiłem w ASO - koszt 1400,00 zeta. Za ASO przemawia to, że trzymają się procedur i wymieniają zgodnie z wymaganiami. W innych warsztatach może być różnie. Dla przykładu przy wymianie świec wymienia się także uszczelkę kolektora i podkładki uszczelek. Czy zrobią to w zwykłym warsztacie? No chyba, że jest na tyle sumienny, że tak.


Co oni robili za 1400 zeta
W bieżącym roku wychodzi mi ostatni przegląd gwarancyjny. Raczej z niego zrezygnuję.
Po trzech latach eksploatacji i tak muszę podjechać do SKP na przegląd techniczny, ponieważ ASO nie wykonuje takiej czynności (chyba że coś się zmieniło). Przy okazji przegladu zlecę dokładną diagnostykę całego zawieszenia, łącznie z geometrią. Pewnie i tak będzie taniej, niż obowiązujący jeszcze przegląd gwarancyjny wykonany przez ASO.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-02-10, 09:23   

Aso niby bardziej profesjonalnie, ale to chyba mit.
Po prostu mają umowy z markami na przeglądy gwarancyjne,, mają lepszy dostęp do części i dokumentacji i za to Ty płacisz.
A ogarnięty kumaty mechanik zrobi to często taniej i szybciej.
Ja na przykład do warsztatu jeżdżę tylko koła wyważać i opony zmieniać.
Na resztę napraw szkoda mi czasu, robię sam.
W sumie to działa mechanizm psychologiczny,
"jak więcej zapłacę to mam lepiej zrobione".
Ale to nieprawda.
Tak jak pokrywanie wszelkich kompleksów niższości ,
"że jak mam nowsze, większe, luksusowsze coś np. auto to jestem lepszy od innych."
Nie , to nieprawda, prawdą jest to tylko że wydałeś więcej pieniędzy niż sąsiad. :-)
 
     
TomekL

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-10, 09:51   

trzeci przegląd zrobiłem w aso, wykryli hałas podczas jazdy po nierównościach. wymienili końcówki i gumy. Zrobili to z własnej inicjatywy, ponieważ za kilka dni miałem 1 badanie techniczne. Więc po stwierdzeniu usterki i tak bym do nich wrócił. Na przeglądzie gość ustawił mi tylko światła {czyli w aso kilka dni wcześniej oświetlenia nie sprawdzali} Może jednak warto zrobić ten trzeci i ostatni przegląd gwarancyjny. Ogólnie jedyną usterką w moim aucie była na samym początku nierówna praca silnika i falowanie . po wgraniu nowego oprogramowania jest wszystko ok.
_________________
TomekL
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-02-10, 18:13   

Darek napisał/a:
Co oni robili za 1400 zeta


Zgodnie z rozpiską przeglądów, świece, płyn ham. i olej.
I raczej na pewno był to mój ostatni przegląd w ASO.

dovectra napisał/a:
...do warsztatu jeżdżę tylko koła wyważać i opony zmieniać.
Na resztę napraw szkoda mi czasu, robię sam....


W sumie mi też szkoda czasu - oddaję samochód na warsztat, a sam idę do kina bądź na dobrą kawuchę w galerii :lol: :lol:
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-02-11, 19:46   

Cytat:
Co oni robili za 1400 zeta

Jeszcze w tej cenie są ewentualne akcje serwisowe, które czasem się zdarzają
oraz część materiałów i dodatkowe czynności które kolega wymienił.

Przy własnych materiałach za taki "mniejszy" przegląd (przed 60 tys. km) moja ASO policzyła latem ub. roku 0,7 h = 240 zł i dodatkowo 34 zł za wymianę filtra kabinowego.
Do serwisu mam 100 km i straciłem na to "cały dzień", ale to już moja strata, że tak mieszkam.

Cytat:
Czy zrobią to w zwykłym warsztacie? No chyba, że jest na tyle sumienny, że tak.

Należy przyjąć, że to zrobią, o co poprosi klient. Jeśli nie jesteś zorientowany, to zrobią, co sami uważają.
Ile w zwykłym warsztacie wtedy zaoszczędzę? Może 90 zł?

Cytat:
Na resztę napraw szkoda mi czasu, robię sam.

No właśnie tak najlepiej!
O ile ktoś potrafi. O ile ma podnośnik warsztatowy, kanał, odpowiednie narzędzia.
Kolego dovectra ! co robisz ze zużytym olejem silnikowym i innymi płynami?

W ub. roku w starym Sportage'u naprawiałem przednie hamulce (czyszczenie zacisków, nowe gumki, sprężynki) trzymając samochód na małym podnośniku kolumnowym na podwórku, klęcząc na ziemi i miałem dosyć. A to dlatego, że najbliższy "zwykły mechanik" nie ma czasu, nie wie kiedy będzie czas miał.
Jakoś w ASO akurat miałem zrobione wszystko w puntualnie w uzgodnionym terminie.

Nie namawiam do korzystania z ASO, pozostałe rodzinne samochody niemal wcale już nie korzystają z ASO.
Jednak ciekawym doświadczeniem była poważna awaria, która wystąpiła 4 miesiące po zakończeniu gwarancji i której usunięcie kosztowało 65 tys. zł. I koszt taki nie był wprost związany z ceną usługi w ASO.
75 % kosztów poniósł producent, ale po skrupulatnym sprawdzeniu / udowodnieniu historii serwisowej. Miałem na wszystko faktury, na materiały ze swoich sklepów, za przeglądy z ASO.
 
     
KJay

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Napęd: 4x2
Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 40
Wysłany: 2023-02-12, 14:55   

Kup sam najlepsze filtry i olej na jakie cię stać. Filtr powietrza, kabinowy wymienisz sam w kilka minut, olej zawieź do lokalnego majstra, będziesz miał pewność, że wleje co przywiozłeś. Trzymaj rachunki do przyszłej sprzedaży, bo komplet rachunków to lepsza gwarancja solidnego serwisowania dla kupującego niż komplet pieczątek z aso.
Będziesz miał pewność, że masz rzeczywiście porządnie serwisowane auto a za zaoszczędzone pieniądze zalej Dustera pod korek i zabierz żonę na kolację!
 
     
accu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 29
Wysłany: 2023-02-12, 22:31   

TomekL napisał/a:
Na przeglądzie gość ustawił mi tylko światła {czyli w aso kilka dni wcześniej oświetlenia nie sprawdzali}

Z regulacją świateł na tych ich przyrządach to proponuję tak nie szaleć,nie wiem gdzie naprawdę można wyregulować prawidłowo światła,ale na pewno nie w stacji diagnostycznej.Ja musiałem wyregulować światła dwa razy w ciągu dwóch tygodni,a że wiem że w moim aucie powinny być na wysokości 80cm to sobie to zmierzyłem,85cm po pierwszej regulacji-88 po drugiej i że coś nie tak dobitnie uświadomili mnie kierowcy kiedy jechałem wieczorem do pracy.Każdy widział jak diagnosta ustawia przyrząd,nie robi tego w jakiś specjalny sposób po prostu podnosi go na wysokość reflektora to niestety generuje błąd który na drodze jest bardzo widoczny-jak w moim przypadku oślepia innych kierowców.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-02-13, 09:11   

[quote="BLACHA_997"]
Darek napisał/a:

co kto lubi.

W sumie mi też szkoda czasu - oddaję samochód na warsztat, a sam idę do kina bądź na dobrą kawuchę w galerii :lol: :lol:

co kto lubi.
Ja lubię wiedzieć co i jak działa.
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-02-13, 09:16   

Bogdan Misiek napisał/a:
moja ASO policzyła latem ub. roku 0,7 h = 240 zł i dodatkowo 34 zł za wymianę filtra kabinowego.
[O ile ktoś potrafi. O ile ma podnośnik warsztatowy, kanał, odpowiednie narzędzia.
Kolego dovectra ! co robisz ze zużytym olejem silnikowym i innymi płynami?

Wczoraj po wycieczce do lasu, wymieniłem olej silnikowy i filtry oraz olej w skrzyni biegów w loganie.
jakieś 1,5h na spokojnie z płukanką.
Tak mam kanał a podnośnik ten co w bagażniku wykorzystuję.
Auto to nie statek kosmiczny można sie domyśleć jak co działa,
a pozatym teraz internety są i tam opiszą co i jak.
Olej i inne płyny i opony na PSZOK.
 
     
apede

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 110
Skąd: miasto 9 zajezdni
Wysłany: 2023-02-13, 10:45   

Daję lajka :-)
Tak z ciekawości, jakie oleje?
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-02-13, 10:47   

Millers/purflux
 
     
apede

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 110
Skąd: miasto 9 zajezdni
Wysłany: 2023-02-13, 11:08   

A jaki to silnik i jaka klasa oleju? Do skrzyni 75W80?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10