Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chip tuning 1.5 blue dci
Autor Wiadomość
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 360
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-11-13, 16:27   

My byliśmy na stronie vtechu, I na innych stronach. Wiem, że do naszych dci są programy. Jest w ofercie wysyłkowej procesor typu wpinanego boxu....

Problem w tym, że w temacie zadaliśmy pytanie do osób, które już kupiły.
Jest to pytanie o rzetelność tej firmy. O to czy już ktoś zrobił przebieg na takim urządzeniu, może innym. Jakie były skutki, jakie obserwacje w praktyce.
 
     
gert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 27
Wysłany: 2019-12-14, 22:45   

Jako laik znam przeszłość silników 1.5 dCi, ich wad konstrukcyjnych, tego,że już sobie z nimi poradzono i na temat tuningu/ podniesienia mocy/ patrzę sceptycznie. Auto sprawdza sie w 200% w warunkach na jakie zostało zaprojektowne i przeliczone. Trzeba pamiętać, że jest to auto budżetowe i oszczędności widać na każdym kroku. Podnosząc moc, podnosimy parametry pracy nie tylko samego silnika ale także skrzyni, tylnego mostu, napedu haldex(jeśli jest), hamulców... Miałem informacje o bezinwazyjnym podniesieniu mocy do 140 koni, pytanie na jak długo...?
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-12-15, 10:54   

gert napisał/a:
Podnosząc moc, podnosimy parametry pracy nie tylko samego silnika ale także skrzyni, tylnego mostu, napedu haldex(jeśli jest), hamulców... Miałem informacje o bezinwazyjnym podniesieniu mocy do 140 koni, pytanie na jak długo...?
Duster nie ma Haldexa. Napęd w Dusterze jest realizowany poprzez sprzęgła elektromagnetyczne, natomiast Haldex jest systemem hydraulicznym. Natomiast co do podniesienia mocy, myślę że nie jest to takie niebezpieczne. Przecież Renault Duster 2.0 ma właśnie ok. 140KM i pracuje z taką samą skrzynią biegów i takim samym dyfrem i nie słyszałem żeby napęd w Dusterze 2.0 rozlatywał się po 20 tys. km.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 360
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2026-01-25, 22:44   

Odniosę się do większości powyższych postów razem.

Przed kilkunastoma miesiącami mój Duster miał zmodyfikowane oprogramowanie sterowaniea silnikiem. Robił to tuner pracujący pod nazwą "Allcar Tuning" w Nowym Tomyślu.
- Zostały zachowane urządzenia wymagane przez "ekologię". Kultura pracy silnika jest bez zarzutu. DPF wypalał się ostatnio w grudniu (w ub. miesiącu), wcześniej nie pamiętam kiedy, więc chyba nie dymi. Na hamowni ma 302 Nm i 124 KM.
Zmieniło się to, że reaguje ochoczo na lekkie naciśnięcie pedału przyspieszenia (wcześniej trzeba było tak "cisnąć na gaz").
Ciekawa zmiana to praca tempomatu. Przed strojeniem tempomat na każdy mały spadek prędkości reagował intensywnym wzrostem zasilania. I takie fluktuacje były co chwilę (4,5 -> 6,5 L/hkm). W efekcie natychmiast rosło średnie spalanie, więc dawniej nie korzystałem z tempomatu. Teraz idzie dość równomiernie np. w granicach 5,0 , a tempomat dodaje gazu, jak robi się naprawdę pod górę.
Czy podwyższenie parametrów wpłynie na trwałość jednostki napędowej? No wpłynie, ale przede wszystkim, gdy się z tego korzysta. Jeśli Dustera nie modyfikuje się do rajdów, to można jeździć przez większość czasu delikatnie i zachowawczo, a zapas mocy zachować na sytuacje konieczne.
Nadto dalej działa przycisk eco, więc w określonym czasie czy sytuacji można na tym jechać. Przy tym mam wrażenie, że eco jest teraz jak dawniejszy tryb normalny, a obecny normalny to superchip. Czyli jak wysyłasz w podróż żonę, to jej włączasz eco. :mrgreen:
Ogólne spalanie zostało mniej więcej, jak było.
Niestety dla tej opowieści przejechałem od sierpnia 2024 r. tylko 12 kkm, więc informacji ile to setek tysięcy mil Duster wytrzymał na tym chipie nie będzie.

Jeśli ktoś czyta to forum dość uważnie i może zapamiętałał, że miałem dwie poważniejsze awarie (wymiana silnika i kłopotliwa naprawa ukł. napędowego), to nadmieniam, że te wystąpiły lub zaczęły się przed tuningiem elektroniki chipa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10