Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Owiewki
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2012-12-22, 17:36   Owiewki

Witam.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad montażem owiewek w Dusterze przedstawiam foto.

Owiewki firmy HEKO w przyzwoitej cenie dostępne na allegro, o wiele taniej niż w ASO

Wykonane i dopasowane bardzo dobrze.

Co do montażu według sugerowanej instrukcji można się najeść strachu czy owiewka nie pęknie, lecz wykąbinowałem mniej stresowy sposób jej włożenia;D

Podklejane były tylko w 2-3 miejscach taśmą dwustronną, dodatkowo gęściej podkolejałem taśmę.

Przy montażu miałem problem tylko z szybą przy kierowcy, owiewka ją blokowała, lecz po 2 godzinach wszystko się ułożyło i jest ok, nie ma problemu przy elektrycznych szybach.

Kupiłem ze względu na to że mi się podobały oraz istnieje możliwość uchylenia szyby w deszczowe dni












 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-03-10, 20:26   

Ja mam klimę i owiewki uważam za zbędne. W czasie jazdy uchylenie szyby zwiększa hałas i tak w Dusterze dość duży z racji kształtu nadwozia.
Poza tym w górnej części zdeformują się uszczelki i będą gwizdy.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-11, 18:58   

Andrzej Zajczuk napisał/a:
W czasie jazdy uchylenie szyby zwiększa hałas i tak w Dusterze dość duży z racji kształtu nadwozia

to fakt :mrgreen: , Miałem kiedyś tylko w jednym aucie (polonez) i tam się sprawdzały doskonale. W DD nie montowałem i nie planuję
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-03-12, 08:43   

Zamięściłem zdjęcia dla zainteresowanych aby widzieli jak się przedstawia DD z zamontowanymi owiewkami.
Tak jak napisałem zakupiłem je ze względów estetycznych, podobają mi się , ładnie się prezentują i ze względu na możliwośc uchylenia szyby w deszczowy dzień, klime mam ale niekiedy wole 'troche' świeżego powietrza.

Andrzej Zajczuk napisał/a:
Poza tym w górnej części zdeformują się uszczelki i będą gwizdy.


żadne uszczelki się nie zdeformowały i poprzez montaż owiewek nie ma żadnych gwizdów...
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-12, 10:33   

a jak sie ma sprawa rysowania szyb ???
Ostatnio zmieniony przez BoloSr 2013-03-12, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2013-03-12, 20:20   

ja zamontowałem takie owiewki w swoim samochodzie i jak na razie jestem bardzo zadowolony :-) acz jest jeden minusik owiewka z prawej strony trochę mi przysłania lusterko tylko ciut ale.. ale..
_________________
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-03-13, 21:24   

bolosr napisał/a:

a jak sie ma sprawa rysowania szyb ???

nie zauważyłem zarysować, może coś delikatnego (trzeba by się było dopatrzec dokładnie) na samym końcu szyby ale to jest chyba od pierwszego wsunięcia szyby jak się owiewki "dopasowywały"

SE-MEN napisał/a:
ja zamontowałem takie owiewki w swoim samochodzie i jak na razie jestem bardzo zadowolony :-) acz jest jeden minusik owiewka z prawej strony trochę mi przysłania lusterko tylko ciut ale.. ale..


zgadza się ale minimalnie przysłania, kwestia przyzwyczajenia i jak się lusterko sobie ustawi
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2018-05-06, 13:53   

Czekam na dostawę kompletu owiewek z Ukrainy. Klejone do drzwi z wycięciem nie zasłaniającym lusterko. Jak dotrą i zamontuję to pochwalę się zdjęciami.
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-11-30, 21:47   

Podobają mi się owiewki HEKO i chce je kupić ale powstrzymuje mnie myśl o rozszczelnionych oknach, hałasie podczas jazdy z wyższą prędkością, porysowane szyby i nie domykające się okna. Mam się czego bać bo już podchodzę któryś raz do kupna i rezygnuje bo nie chce kupić bubla. Pomocy ;) jakie są wasze doświadczenia? :)
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-12-01, 11:04   

Od początku (2011r.) mam założone te owiewki w swoim Dusterze [nie mam klimy :( ] i jestem z nich bardzo zadowolony. Rewelacyjnie się je montuje, nie odklejają się ani też nie wysuwają, mają specjalne metalowe zapinki, które z jednej strony mocno utrzymują je na swoim miejscu, a z drugiej pozwalają szybie bezproblemowo zamykać się do końca. Wykonanie jest bardzo dobre. Nie zauważyłem też, aby montaż owiewek spowodował jakieś nieszczelności szyby, a mam pierwszą, jeszcze nie do końca wykończoną technicznie wersję Dustera. Fakt może powodują szumy przy wyższych prędkościach, ale przy sposobie wyciszenia "Jedynki" to raczej nie problem, a pozwalają na uchylenie szyby nawet gdy pada deszcz, albo niwelują ryzyko ochlapania przez inny pojazd przy uchylonej szybie. Kiedyś uszkodziłem jedną z owiewek i nie było problemu z jej dokupieniem u producenta - nie trzeba kupować kompletu. Jeśli się zdecydujesz kupuj bezpośrednio u producenta bo wychodzi trochę taniej.
Teraz czekam na Nowego Dustera (odbiór 01-02 2019), który będzie miał już klimę więc raczej zrezygnuję już z owiewek.
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-12-02, 21:02   

Mój DD1 ma klimę i chodzi mi jedynie o wygląd bo dość fajnie to wygląda ale skoro klime mam to moze nie warto ;) skoro polecasz to być może się skuszę ale na wiosnę zeby bylo cieplej i się wszytko lepiej układąło a nie przy mrozie ;) chce Dusie robić pod siebie bo szybko nie pożegnam się z tym autem a zmiana hoho daleka przyszłość ;)
 
     
Andrzejsko
andsko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2023
Wiek: 70
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 25
Wysłany: 2019-01-01, 18:51   

witam
mam heko i owiewka pasażera zasłaniała lusterko
delikatnie ja obciąłem i po tym zabiegu jest o k
ja jestem zadowolony
pozdr as
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11