Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie kupie olej??
Autor Wiadomość
wedrowniczek
+Niewiadów N126e

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-18, 13:46   Gdzie kupie olej??

Czesc. Mam wersje diesel z DPF. Autko nowe i przyszedl czas na uzupelnienie oleju i.. zaczal sie problem. Okazuje sie,ze na stacjach w Trojmiescie, ktore objechalem - nie ma olejow zgodnych z norma RN0720. Czy wy tez kupujecie olej tylko w necie?? :-O To moj pierwszy diesel i takich problemow sie nie spodziewalem..
_________________
pzdr, Grzegorz
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-06-18, 14:14   

kupuj tu :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
wedrowniczek
+Niewiadów N126e

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-21, 11:46   

dzieki, znalazlem tez na allegro, ale czy rzeczywiscie z tymi olejami do DPFow sa az takie problemy? nigdy mnie to nie interesowalo, bo mailem staruszka-benzyniaka, ale teraz po objechaniu kilkudziesieciu - by nie sklamac - stacji benzynowych, zaczalem sie obawiac o np. wkacyjny wyjazd w lesnia glusze, gdzie jest tylko 1 po pgrowska stacja benzynowa, wiec widze,ze 2x5l bedzie standardowym balastem w bagazniku.. :-/ dzieki
_________________
pzdr, Grzegorz
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-06-21, 11:51   

Problem z olejem? Ubaw Ci go? Ja osobiście nie wożę w samochodzie zbędnego balastu w postaci bańki z olejem.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-06-22, 07:16   Re: Gdzie kupie olej??

wedrowniczek napisał/a:
Autko nowe i przyszedl czas na uzupelnienie oleju


Po jakim dystansie musiałeś uzupełnić olej? Jestem ciekaw, bo u mnie ten problem jeszcze nie wystąpił. Natomiast gdy rozglądałem się za olejem przed wymianą po 20 tys. km. Nie było problemu - są te oleje 5W30 do dpf, choć może nie z normą RN0720 - ciekawe czy to ma znaczenie? W końcu wymieniłem na motrio (w serwisie mówiono, że to shell jest producentem).
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-06-26, 12:48   Re: Gdzie kupie olej??

piku napisał/a:
gdy rozglądałem się za olejem przed wymianą po 20 tys. km. Nie było problemu - są te oleje 5W30 do dpf, choć może nie z normą RN0720 - ciekawe czy to ma znaczenie?

Do 1.5dCi z DPF powinien byc wlasnie RN0720 (niskopopiolowy - ACEA C4), gdybys mial 1.5dCi jeszcze bez DFP, to wtedy oleje z norma RN0710, ktore sa powszechnie dostepne (np. w Hipermarketach). A poza tym, kiedy masz jeszcze wozik na gwarancji i jezdzisz na przeglady, to "wypadaloby" dawac im na wymiane olej zgodny z zaleceniami producenta.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-06-26, 15:54   

Kolego DD,
trochę masz rację. Ale: olej o takich samych parametrach, np. Lotos, raz oznaczany jest "do Forda", innym razem "do Mercedesa", innym razem "do Renault" (i to stoi na półce obok siebie) i wtedy obok ACEA (API, która jest podobno najrzetelniejszą normą nie występuje, lub rzadko u nas występuje) jest odpowiednia norma danej marki. Przy oleju do Renault jest to norma np. RN 0720. Zatem sądzę, że te normy "marek" to zwykła ściema. Drogie oleje (Valvoline, Motul) nie stosują raczej norm "marek", tylko podają ACEA i API. A norma 0720 nie jest najwyższą możliwą, zatem nie są to jakieś szczególne wymagania. Dlatego z całą powagą ;-) piszę, że można kupić do dCI inne dobre oleje, nawet lepsze niż te z normą RN 0720.
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10