Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda we wnętrzu za siedzeniem pasażera
Autor Wiadomość
remek_p

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Salon
Wysłany: 2014-09-01, 09:23   Woda we wnętrzu za siedzeniem pasażera

Witam!
Jestem od miesiąca posiadaczem Dustera rocznik 2014, kupionego w salonie. Wersja Laurete 1,6 4x2. W trakcie wyjazdu na urlop po przejechaniu ponad 600 km zauważyłem, że z tyłu za pasażerem jest cała mokra wykładzina, a spod samochodu na styku progu z plastikową osłoną progu woda aż leci ciurkiem. Po powrocie skontaktowałem się z serwisem. Oni sprawdzali cały dzień i nic nie stwierdzili. Powiedzieli, że pewnie okno nie było domknięte i deszczówka się nalała. A ja upierałem się ze to może coś być związane z klimatyzacją. Jeździłem przez ostatnie 2 tygodnie i wszystko było już suchutkie, aż do ostatniej soboty. Miałem wyjazd ponad 250 km i cały dzień jechałem z włączoną klimatyzacją. Efekt? Po powrocie w tym samym dniu stwierdziłem, że dywaniki z tyłu za pasażerem znowu są mokre, a jak się naciśnie to aż chlupie. Dodam, że rano sprawdzałem i wszystko było suchutkie. Inne dywaniki są suche, tylko w tym jednym miejscu jest mokre w zagłębieniu przy progu. Na razie nie kapie, tylko jest mokre. Pojechałem dziś do serwisu, mechanik oglądał i umówił na czwartek. Jak mówię, że to może coś być od klimy to mówi, że to niemożliwe, bo tam raczej nie idą żadne przewody od klimy. Miał ktoś już taki problem?
 
     
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2014-09-22, 21:34   

Miałem dokładnie to samo.... niestety. Woda była od klimy. Zbierała się właśnie za fotelem pasażera bo to podobno najniżej położone miejsce. Cała kwestia była związana z przekrzywionym parownikiem i z czymś jeszcze (nie pamiętam) :) musiałbym zerknąć w papiery.
Po przejechaniu 1000 km miałem jezioro w samochodzie. Wybebeszyli wszystko, wymienili co trzeba, osuszyli (wymienili włókninę na moją sugestię) i jest ok. A co u Ciebie w temacie?
 
     
remek_p

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Salon
Wysłany: 2014-09-25, 14:05   

U mnie też już jest naprawione. Cały tydzień stał w serwisie. Okazało się, że pęknięty jest jakiś trójnik od klimatyzacji znajdujący pod konsolą. Musieli całą rozbebeszyć, aby dostać się do miejsca przecieku. Po wymianie tego trójnika wszystko jest OK. Na szczęście. Szkoda tylko tych nerwów i dodatkowych uszkodzeń, bo przy wyciąganiu foteli porysowali plastikowe osłony we wnętrzu no i wykładzina podłogowa już nie przylega tak jak to było oryginalnie. Może jeszcze się to wszystko ułoży. Ważne że jest już sucho.
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2016-09-05, 17:40   

Ponowie temat . Po ostrej ulewie pojawiła się woda we wnętrzu samochodu tuż za siedzeniem pasażera . Kurcze patrzyłem szukałem i nic nie widzę skąd leci do środka .Czy ktoś ma jakieś sugestie , dodam że nie mam klimy .
_________________
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-06, 21:36   

SE-MEN napisał/a:
Po ostrej ulewie pojawiła się woda we wnętrzu samochodu tuż za siedzeniem pasażera .
Rozumiem, że badałeś organoleptycznie i stwierdziłeś, że to woda, a nie jakaś inna ciecz ;-) ?

SE-MEN napisał/a:
Kurcze patrzyłem szukałem i nic nie widzę skąd leci do środka .Czy ktoś ma jakieś sugestie , dodam że nie mam klimy .
Jeśli to deszczówka, to może dostawać się przez dach lub drzwi. Zacząłbym chyba od obadania uszczelek na dachu, uszczelek drzwi, no i miejsc mocowania relingów (tam sa przecież dziury w poszyciu dachu, co prawda nie przy słupku B, ale może później dalej ściekać). Jednak miejsca takich przecieków, które ujawniają się tylko po dużych ulewach, niestety zwykłe bywają niełatwe do ustalenia...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-07, 11:41   

Ostatni post w tamtym wątku liczy sobie już blisko 2 lata, a brzmi on następująco:
tomator napisał/a:
Byłem dzisiaj w serwisie, jednoznaczna przyczyna to nieszczelna podstawa anteny. Udało się wywołać wyciek. Podsufitka sucha, nie mam pomysłu w jaki sposób dochodzi do zalania, nie otrzymałem też takiej informacji. Części zamówione, kolejna wizyta. Czas pokażę czy problem był poprawnie zdiagnozowany.
I jak, co pokazał czas, czy problem został właściwie zdiagnozowny i przeciekało przy podstawie anteny?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2016-09-07, 17:59   

DD napisał/a:
Rozumiem, że badałeś organoleptycznie i stwierdziłeś, że to woda, a nie jakaś inna ciecz ?
tak sprawdzałem przecież musiałem wylać i osuszyć woda stoi tylko za siedzeniem pasażera wszędzie indziej tapicerka na podłodze jest sucha poza tym dołkiem przy prawych tylnych dzwiach
podejrzewam uszczelkę drzwi ale pewności nie mam problem pojawił się dopiero w tym roku (chyba;) )
_________________
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-11-21, 19:11   

Witam
Mam problem leje mi sie woda przez tylna lampe ktos moze przerabial temat i podpowie co i jak trza zrobic zeby bylo OKI ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-11-22, 04:37   

Jeśli leci na styku lampa-nadwozie kup w Castoramie uszczelkę samoprzylepną z profilem i z głowy,a pod śruby mocujące możesz dać gumę z podkładek do wkrętów do blach na dach.Jeszcze w roli uszczelnienia dobrze sprawdzał się taki glut gumowy czy jakiś dla dzieci,córce kiedyś podprowadziłem jak uszczelniałem pokrywkę w przedniej lampie.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-11-22, 16:03   

Dzieki tak trzeba bedzie zrobic bo odkrecilem i faktycznie leci mocowaniami :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
remek_p

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Salon
Wysłany: 2017-02-22, 10:19   Znowu woda za siedzeniem kierowcy i pasażera

Witam!
Od pewnego czasu zauważyłem, że mój Duster znów nabiera wody po opadach deszczu. Pojechałem do serwisu. Najpierw mocniej dociągnęli drzwi, ale to nic nie dało. W końcu po 2 dniach poszukiwań stwierdzili, że to leci po osłonie głośników w tylnych drzwiach i tamtędy przedostaje się do środka. Na zdjęciu widać, że ta strużka faktycznie jest pod głośnikiem. Uszczelnili jakimś kitem i powiedzieli, że powinno być dobrze, ale niestety nadal cieknie. Teraz dodatkowo przestał działać klakson jak są włączone światła. Bez włączonych świateł klakson działa, a raczej działał, bo wczoraj padł całkowicie. Miał ktoś z was podobny problem z przedostawaniem się wody do środka? Jutro znowu odstawiam samochód do serwisu.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-22, 15:37   

Źle uszczelnili i do wymiany plastyka (kit) między boczkiem drzwi, a blachą.
Najlepiej podkleić jakąś folię u góry drzwi i wpuścić ją dołem do wnętrza aby woda wylatywała otworami w dolnej części drzwi.

Pęknięty przewód w manetce od klaksonu.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-04-24, 19:37   

Imnie dzisiaj tez spotkalo zalanie za fotelem pasażera woda odstaje sie przez drzwi tylne :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
TomQ
TomQ

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 16
  Wysłany: 2018-07-20, 20:34   

witam wszystkich, odgrzewam i niestety aktualizuję temat... u mnie też na początku był problem z przeciekiem z głosnika ( z tyłu de facto nie mialem ) na szczęście naprawa zakończyła się zamontowaniem gratis głosników dzieki uprzejmości jednego z serwisantów.
Niestety teraz mam problem z przeciekiem z przodu pasażera mniej więcej na początku dołu drzwi od strony silnika. Chcę dobrać się do podszybia ale nie wiem jak je zdjąć? Chodzi mi o te "kapsle" na krańcach od lewej i prawej strony bo po całej długości są tylko zaczepy. To są spinki czy śrubki ? jak je ruszyć aby nie połamać? A może ktoś już miał przeciek w tym miejscu? raczej wykluczam klimę bo wtedy nie używana , sytuacja powtarza się przy obfitych długich opadach więc podejrzewam odpływy ..
http://fotoforum.gazeta.p...K7v6eAEUzyB.jpg
ok , te kapsle to podwójne spinki z kołkiem . Niestety po zdjęciu plastiku podszybia odpływ od pasażera zasłania zbiornik płynu do spryskiwaczy ale tyle ile widać wydaje się drożny.
Zostaje chyba próba na myjni typu "karczer" :roll:
 
     
Mirox

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 6
Wysłany: 2019-06-12, 07:33   

Witam. No niestety mam też problem z wodą pod dywaniekiem przedniego siedzenia pasażera. Ewidentnie leci woda z miejsca gdzie jest filt kabinowy. Niestety ilość wody jest różna raz leci raz nie, ale raczej leci kiedy działa klima. Pytanie czy ktoś już miał ten problem i co robić.Po wyjęciu filtra stwierdziłem, że chłodniczka znajdująca się zaraz za filtrem jest raz wilgotna innym razem sucha. Pewne, że to nie płyn chłodniczy tylko woda. Proszę o rady, jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę co robić.
_________________
Pozdrawiam Mirosław
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12