Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła do jazdy dziennej LED
Autor Wiadomość
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-16, 11:45   Światła do jazdy dziennej LED

Czyli kto co ma zamnotowane i jak?
Zastanawiam się nad instalacją takiego zestawu i proszę mnie przekonać :mrgreen:
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-05-16, 12:05   

Odpowiem Ci tutaj, zamiast w watku termometrzanym. Przekonywać Cię nie zamierzam, bo to indywidualna sprawa, ale powiem tylko jedno: dość mocno redukujesz prawdopodobieństwo punktacji i uszczuplenia portfela za jazdę bez świateł. Mi taki argument w zupełności wystarcza. O takich detalach, jak częstotliwość wymiany żarówek czy nawet o ileś tam niższe spalanie nie mówię.

A moje światełka to "straszliwe" (czyt. owiane złą sławą) Philipsy. Wytargowane wraz z montażem przy zakupie samochodu. Siłą rzeczy montaż wykonany został przez ASO. Odpalają się po włączeniu "akcesoriów", a gasną kilkanaście sekund po zgaszeniu silnika. To, że wyłączają się również przy odpalaniu "dużych" świateł jest jakby oczywiste... ;-)
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-16, 13:22   

Dlaczego phillipsy sa owiane zla slawa? :roll:
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-05-16, 13:44   

Poczytaj na ich temat chociażby na ogólnym daćkowym. Nie mają dobrej opinii i podobno psują się na potęgę już w chwili przekraczania bram fabrycznych. ;-) W poprzednim aucie miałem równie "awaryjną" i równie znienawidzoną "chińszczyznę" za półtorej stówki, która tylko u mnie wytrzymała dwa lata, a obecny właściciel nadal jej używa. Celowo wspominam o złej prasie, żeby potem nie było, że jakiś szajs wciskam. A prawda jest taka, że jak ktoś nie ma smykałki do zabaw z techniką to i czołg rozpier... Jeśli postępujesz zgodnie ze sztuką tudzież instrukcją - nagle okazuje się, że samego Belzebuba da się okiełznać. Co do mojej asekuracji - za stary wróbel internetowy jestem, żeby sobie dupska nie zabezpieczyć, więc odpowiadam na pytania i sygnalizuję potencjalne mielizny. Nawet to "superprzyjazne" miejsce ogólnodaćkowe potrafiło pokazać pazurki, czego miałem okazje doświadczyć na własnej powłoce cielesnej, więc nauczony doświadczeniem... ;-) A co do światełek - jest ich na rynku tyle, że naprawdę nie ma zbytniego sensu kierować się opiniami. Przyjmij za pewnik starą prawdę, że jakość musi kosztować (oczywiście bez przegięć), odrzuć skrajne oferty, weź poprawkę na to, że każde urzadzenie ma prawo się zepsuć i kupuj. :-)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-16, 18:52   

Był problem z wadliwą partią Philips DayLight 4, psuły się na potęgę, występowały problemy z automatem włączania/wyłączania świateł, lampy powodowały zakłucenia przy radiu, siało...

Co do montażu proszę trzymaj link do oryginalnego pliku pdf z instrukcją montażu Philips DayLight 4
Dokładnie jest opisane gdzie jaki kabelek i w jakiej kolejności wpiąć.

http://www.sendspace.pl/f...88810309fcb41d6
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-16, 21:09   

nie posiadam i montażu nie planuję. Z kilku względów: 1/ nie jestem zwolennikiem montażu do auta dodatkowego wyposażenia,jeśli to które w nim jest mi wystarcza, 2/ LEDy to raczej moda i chęć uatrakcyjnienia wyglądu auta niż rzeczywista korzyść. Dawno dowiedziono,że różnice w spalaniu są tak niewielkie,że pozostają na granicy błędu statystycznego. Argument,że LEDy pozwalają oszczędzić żarówki też jest naciągany. Normalna, niewysilona żarówka wytrzymuje, powiedzmy ok roku, potem kupujemy następną i łatwo ją wymieniamy. LED wbrew opiniom nie jest wieczny.Osobiście znam przypadki uszkodzenia pojedynczej diody lub całej lampy. Te zaś sprzedawane są w kompletach, więc nawet gdyby jakimś cudem udałoby się dokupić jedną, to jej koszt przekracza kilka kompletów żarówek. Przyzwoicie świecący LED musi swoje kosztować. Większość używanych na drogach to czysta kpina - jakieś paciorki nadające się na choinkę - dziwię się,że miśki nie sprawdzają homologacji. "Normalne" oświetlenie moim zdaniem czyni auto bardziej widocznym. I na koniec - jeżdżąc moim DD 4x4 szczególnie zimą często pakuję się zaspy. Wątpię alby zamontowane nisko LEDy to przetrwały
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-05-16, 21:57   

Moim skromnym zdaniem, do pomyślenia o dodatkowym oświetleniu sprowokuje Cię pierwszy mandat otrzymany za jazdę bez świateł. W końcu każdemu zdarza się zapomnieć, a automaty też się psują. Nie żebym Ci tego życzył. Po prostu wskazuję jedną z korzyści. O łatwej wymianie żarówek w wielu samochodach też można zapomnieć, więc mamy kolejny argument "za" światłami do jazdy dziennej.

To, w jakiej technologii wykonano światła do jazdy dziennej totalnie mi zwisa. Jak dla mnie mogą to być nawet świeczki w obudowach. Jeśli spełniają swoją rolę i wyglądają estetycznie - to mi wystarcza. Z zaspami się nie stykam, bo większośc czasu spedzam na asfalcie, a martwił się będę jak mi się zdarzy bliski kontakt ze śniegiem. Natomiast obiema rękami podpisuję się pod tym, że wiele świateł widzianych na drogach to pozbawiona homologacji supermarketowa chińszczyzna po 50 PLN, która kompletnie nie spełnia swojego zadania i przynosi więcej szkody niz pożytku.

Tak jak wspomniał poprzednik - LED potrafi dobrze świecić, ale wtedy musi kosztować. Dlatego wcześniej wspomniałem o odrzuceniu skrajnych ofert, bo np. 500 PLN za komplet to przegięcie. A jeśli ktoś jest ciekawy, jak potrafią świecić takie "kreseczki" jak moje - zapraszam na demonstrację. Myślę, że po prezentacji (zwłaszcza po zmroku) przynajmniej kilka osób będzie szukać szczęk na ziemi. ;-)

Reasumując: generalizowanie, że "ledy" są do dupy, albo że stanowią element wiejskiego tuningu jest poważnym nadużyciem. Dobrze wykonane i poprawnie zamontowane doskonale spełniają swoją rolę.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-17, 08:30   

Misiek napisał/a:
Moim skromnym zdaniem, do pomyślenia o dodatkowym oświetleniu sprowokuje Cię pierwszy mandat otrzymany za jazdę bez świateł. W końcu każdemu zdarza się zapomnieć, a automaty też się psują. Nie żebym Ci tego życzył. Po prostu wskazuję jedną z korzyści. O łatwej wymianie żarówek w wielu samochodach też można zapomnieć, więc mamy kolejny argument "za" światłami do jazdy dziennej.



Tylko wiesz, że automat w ledach tez moze sie zepsuc i nie odpalić.
A jak masz automat do załączania swiateł mijania to zawsze na desce będziesz widział kontrolkę wskazującą na działanie świateł.
Ale widzę też zaletę LEDów otóż nie świeci się podświetlenie deski cały czas co w sumie mnie drażni :mrgreen:
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-05-17, 10:41   

Oczywiście, że może. Przecież to tylko głupia elektronika. Zwróć tylko uwagę na pewien "drobiazg": nie wszystkie światła do jazdy dziennej wyposażone są w automatykę. Wiele z nich po prostu odpowiednio wpina się w układ elektryczny auta i to załatwia sprawę oraz bardzo poważnie redukuje ryzyko awarii. Jednak tak jak mówiłem: nie zamierzam nikogo przekonywac na siłę. Sam lubię, używam, uważam że zdają egzamin i jestem zadowolony. Chcesz to zakładaj - nie chcesz, to pamiętaj o włączaniu "krótkich", amen.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-05-17, 11:16   

Dar1962 napisał/a:
nie posiadam i montażu nie planuję. Z kilku względów:

ja tak samo

Dar1962 napisał/a:
1/ nie jestem zwolennikiem montażu do auta dodatkowego wyposażenia,jeśli to które w nim jest mi wystarcza,

ja tak samo

Dar1962 napisał/a:
2/ LEDy to raczej moda i chęć uatrakcyjnienia wyglądu auta niż rzeczywista korzyść. [...]

mam podobne zdanie

Dar1962 napisał/a:
Większość używanych na drogach to czysta kpina - jakieś paciorki nadające się na choinkę - dziwię się,że miśki nie sprawdzają homologacji. "Normalne" oświetlenie moim zdaniem czyni auto bardziej widocznym.

Tak samo uwazam, ze fabryczne swiatla mijania sa duzo lepiej widoczne niz wiekszosc tych dokladanych ledowych, ktore widac na ulicach/drogach. Ilez to razy mowie sobie w duchu "o, kolejny ktory zapomnial wlaczyc swiatla", po czym jak podjedzie takie auto nieco blizej, okazuje sie, ze ma gdzies nisko, jakies zakurzone "swiatla dzienne" ledowe. Gdy nie daj Boze droga jest zacieniona (np. przebiega przez tereny mocno zalesione) i dodatkowo pojazd ma ciemny lakier, to jest on naprawde slabo widoczny.
Kolejny argument przeciw "ledom" jest taki, ze kierowcy, czujac sie chyba zwolnieni z myslenia o zapalaniu swatel przez "ledy" z automatem, czesto zapominaja o wlaczeniu swiatel mijania w czasie silnego zachmurzenia, deszczu oraz w czasie zmierzchu. Niestety czesto widze takich wlasnie delikwentow, a chyba nie musze wspominac, jak takie auta w takich warunkach sa widoczne na tle innych pojazdow, ktorych kierowcy nie zapomnieli wlaczyc swiatel mijania.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-17, 12:36   

DD napisał/a:

Kolejny argument przeciw "ledom" jest taki, ze kierowcy, czujac sie chyba zwolnieni z myslenia o zapalaniu swatel przez "ledy" z automatem, czesto zapominaja o wlaczeniu swiatel mijania w czasie silnego zachmurzenia, deszczu oraz w czasie zmierzchu. Niestety czesto widze takich wlasnie delikwentow, a chyba nie musze wspominac, jak takie auta w takich warunkach sa widoczne na tle innych pojazdow, ktorych kierowcy nie zapomnieli wlaczyc swiatel mijania.


To też zauważyłem i mnie to mocno denerwuje ale dotyczy to nawet tych aut które standardowo fabryka wyposaża w ledy. :-/

Wychodzi na to, że nie przekonam sie do LEDów :mrgreen:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-17, 17:39   

Wymiana żarówek - przynajmniej mijania H7 w DD nie jest żadnym problemem, o czym zdążyłem się już przekonać. Cena takiej żarówki to kilkanaście zł (Bosch) Należy pamiętać,że LED świecą tylko do przodu. Gdy jedziemy w zacienionym miejscu (las, tunel itp) tyłu auta nic nie doświetla a mało kto pamięta o przełączeniu się w takich okolicznościach na mijania, choć kodeks jednoznacznie takie sytuacje opisuje
 
     
Mikado66

Marka: Mitsubishi
Model: SpaceStar
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 7
Skąd: Fordon
Wysłany: 2013-05-18, 07:55   

Przyłączam się do grupy zwolenników montowania świateł dziennych. W Space Starze nie mam bo on jest już jak gdyby na sprzedaż ale nowe auto napewno w taki gadżet wyposażę.
Na allegro zupełnie przypadkiem znalazłem moduł, który sprawia, że funkcję świateł dziennych przejmują światła długie świecąc na 20 - 30% mocy. Myślę, że Duster wyglądałby korzystnie przy zastosowaniu takiego rozwiązania, niestety szukając więcej informacji na ten temat na innych forach okazało się, że to nie do końca zgodne z prawem oraz, że żarówki świateł drogowych źle znoszą takie zmniejszenie mocy. Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiem, jednak już parę razy widziałem na drodze auta z takimi "dziennymi" w długich.
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-05-24, 18:16   

Mikado66 napisał/a:
Na allegro zupełnie przypadkiem znalazłem moduł, który sprawia, że funkcję świateł dziennych przejmują światła długie świecąc na 20 - 30% mocy.

Podaj link jak możesz i nie zapomniałeś.

Mikado66 napisał/a:
Myślę, że Duster wyglądałby korzystnie przy zastosowaniu takiego rozwiązania

Tez tak myślę.

Mikado66 napisał/a:
niestety szukając więcej informacji na ten temat na innych forach okazało się, że to nie do końca zgodne z prawe

Niektóre auta mają w serii np. Vw z tym, ze maja homologację.

Mikado66 napisał/a:
żarówki świateł drogowych źle znoszą takie zmniejszenie mocy. Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiem, jednak już parę razy widziałem na drodze auta z takimi "dziennymi" w długich.

Prawie wszystkie auta z USA, Kanady itp. tak mają. Jakby źle znosiły to by tego nie stosowali. Z resztą miałem Civica w kanadyjskiej wersji z takimi lampami i problemów żadnych. Raz tylko przy kontroli, jeszcze przy starych przepisach dot. świateł do jazdy dziennej, policjant się burzył, że powinny też świecić tylne lampy ale homologacji przednich nie sprawdzał. Teraz mamy "normalne" przepisy i taki automacik jak wyżej bardzo by mnie interesował ;-)
_________________
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-24, 19:04   

Proszę bardzo

http://www.bartsoft.pl/pr...ocent-mocy.html

Ostatnim czasie mijająć samochody różnych marek , starsze i nowsze widziałem właśnie takie dzienne na drogowych. Takie rozwiązanie było by dobre bo dowieszane paski ledowe mi trochę nie pasują, u mnie i tak już to odpada bo nie mam miejsca przy dolnej kratce ze wzg na orurowanie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11