Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wyłączanie świateł
Autor Wiadomość
mirek374
Mirek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-27, 11:57   wyłączanie świateł

Witam wszystkich. Ostatnio miałem problem z klaksonem, który nie działał. Okazało się, że przyczyną był odłamany kabelek prowadzący od przycisku na końcu manetki kierunkowskazów. Podczas naprawy stwierdziłem, że przyczyną tego jest fakt, że śwatła w Dusterze trzeba przy każdym zatrzymaniu lub ruszaniu gasić lub zapalać wyłącznikiem na tej manetce. Przy częstym zapalaniu i gaszeniu powoduje to przeginanie kabelków doprowadzając z czasem do ich ukruszenia. Nie byłoby tego gdyby w Dusterze światła działały tak jak np. w Megane lub Lagunie, gdzie wyłączenie silnika i otwarcie drzwi od strony kierowcy powoduje wyłączenie świateł, natomiast po ich zamknięciu i włączeniu zapłonu światła zapalają się bez przełączania wyłącznikiem. Oczywiście ma to miejsce tylko w sytuacji, gdy wyłącznik na manetce kierunkowskazów jest ustawiony w pozycji "włączone". Myślę, że można by to w dusterze przerobić, ale nie mam aż takiej wiedzy. Może ktoś już próbował i wie jak to zrobić? Jeśli tak, to może sprzeda nam patent. Dla mnie jest to ważne, ponieważ moja żona, która używa Dacii ma taką pracę, że w ciągu dnia zapala i gasi auto kilkadziesiąt razy. Za każdym razem musi wyłączyć, a potem włączyć światła i boję się, że przy takim użytkowaniu wyłącznik na manetce niedługo będzie nadawał się do utylizacji.
 
     
lajkonik

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-28, 07:13   

Na pewno da się to zrobić z wykorzystaniem np uniwersalnego przekaźnika od świateł dziennych, który reaguje na wysokość napięcia. Po uruchomieniu silnika napięcie rośnie i przekaźnik podaje napięcie na lampy. Po zgaszeniu silnika napięcie spada i przekaźnik wyłącza lampy.
_________________
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-28, 08:04   

takie udogodnienie miały już stare poczciwe "kredensy" 125p więc nie jest to chyba jakiś skomplikowany wynalazek
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-11-29, 15:33   

http://obrazki.elektroda.net/74_1178180076.gif
Może to Ci się przyda, schemat sprawdzony, miałem to zamontowane w Daewoo Nexia.
Można wpiąć w przewody za przełącznikiem zespolonym, podając zasilanie z dodatkowego bezpiecznika, lub wstawić (styki przekaźnika) w przewody od wyłącznika świateł do reflektorów.
W pierwszym przypadku nie trzeba używać w ogóle wyłącznika świateł .
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10