Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kredyt 50/50
Autor Wiadomość
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-14, 18:03   Kredyt 50/50

Witajcie.
Jestem już po fakcie zakupu ale ciągle mnie to dręczy.
O tym że muszę wykupić ubezpieczenie na życie do kredytu tak naprawdę dowiedziałem się podczas odbioru samochodu (sprzedawca zarzekał się że mówił, ale ja i żona tego nie odnotowaliśmy więc według nas nie mówił - koszt ponad 500 złotych na pewno by nam nie umknął). Zgodziłem się podpisać deklarację przystąpienia bo sprzedawca twierdzi że bez tego nie może udzielić kredytu, a więc byłem pod ścianą.

Minął tydzień, trochę ochłonąłem, trochę poczytałem ale nie znalazłem kategorycznej odpowiedzi na moje pytanie czy musiałem to brać? a może można się z tego wycofać?

Czy możecie napisać jak było z Wami i waszymi zakupami, czy również musieliście brać obowiązkowe ubezpieczenie na życie?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi lub podpowiedzi
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-11-14, 18:16   

nic nie brałem nawet nie mialem ubezpieczenia kredytu :) a bralem 4x25% :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Kaśka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączyła: 15 Paź 2014
Posty: 24
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2014-11-14, 20:09   

Absolutnie NIE! Nie ma takiego obowiązku - sprzedający bank (sprzedawca) oczywiście to wciska ale jeśli stanowczo odmówisz i zażądasz ponownego przeliczenia kosztów bez w/w ubezpieczania - w moim - przypadku bank się zgadza:-)) na wersję bez.
Przerabiałam to już w kilku kredytach (lodówka, telewizor itp.) - zawsze odmawiam i jakoś po ponownym przeliczeniu bank się zgadza;-)) na moją wersję - bez ubezpieczenia..... Stanowcze - NIE!, proszę mi podać podstawę prawną na podstawie, której państwo mi na siłę wciskają ubezpieczenie lub bo skorzystam z usług innego banku - czyni cuda :-P ... i oczywiście ustąpią.... nie mają prawa nikogo do tego zmuszać.
Uczciwy sprzedawca podpowiedział mi to - cytuję " niech pani się nie zgadza, niech żąda pani ponownego przeliczenia bez i...... już później zawsze ustępują, a jak nie to przecież są inne banki - to im zależy by pani kupiła ;-) ".
I działa to od supermarketów po salony samochodowe (mój dealer - też był uczciwy i na moje wyraźne veto nie oponował - zrozumiał, iż nie dam się wkręcić). I tak samo było w przypadku Dusterka. Umowę podpisałam 30.06 - odbiór był pod koniec października. Próbowano mi wcisnąć wersję z ubezpieczenie - ja NIE!. Korzystałam z Dacia Finansowanie 50/50.
Niestety zła wiadomość dla Ciebie - jeśli już podpisałeś papiery na tą wersję - gdzie jak byk pisze z ubezpieczeniem to wydaje mi się, iż sprawa jest już nie do odkręcenia... Najwyżej, iż do jakiegoś okresu możesz się wycofać z kredytu bez konsekwencji (o ile wiem, taki okres karencji na wycofanie się z kredytu jest zawarty w umowie szczegółowej kredytu) i.... skorzystasz z usług innego banku z ofertą bez ubezpieczenia... :mrgreen: niestety to wymaga troszkę zachodu...... ale może warto :-) za te 500 zł coś do DD kupić...
Decydując się ta ten krok musisz być 100%, iż nie ma żadnych konsekwencji finansowych wycofania się z kredytu. Moim zdaniem niestety dałeś się wkręcić :-x w typową sytuację ... ale my mamy kredyt tylko z ubezpieczeniem ;-)
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-11-15, 10:40   

W pakiecie 50/50 miałem tylko ubezpieczenie auta (AC, OC, NW, Zielona karta) + ubezpieczenie samego kredytu.
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-11-18, 17:22   

z ubezpieczenia możesz w każdej chwili zrezygnować
przeczytaj umowę kredytową i jak nic nie ma o ub. na wypadek śmierci - rezygnuj
_________________
Pozdrawiam

 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-20, 13:06   

Witam
Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi a szczególnie za podpowiedzi w wiadomościach na priv.
Odstąpiłem od umowy ubezpieczenia i sprawa jest już w toku.
Musiałem jednakże zrobić to bezpośrednio przez bank ale wyszło szybko i bezproblemowo.
Dealer elbląski mnie "olał".
No cóż tak mówią że po transakcji zmienia się "odrobinę" stosunek sprzedawcy.
Najważniejsze że Duster cieszy :)
 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-30, 08:47   

Sprawa niechcianego przeze mnie ubezpieczenia skończyła się dobrze. Miesiąc po złożeniu wypowiedzenie ubezpieczyciel przelał całą składkę na konto. Koszt wzięcia kredytu zmniejszył się więc dla mnie o prawie 600 złotych :-D

Nauczka na przyszłość aby bardziej uważać.
 
     
marekdrill777
marekdrill777

Marka: ducia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2005
Wiek: 28
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-03-08, 19:18   

Tylko szkoda, ze tak ciezko go dostac :-|
_________________
http://www.hondacentrum.pl/
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-13, 11:16   

marekdrill777 napisał/a:
Tylko szkoda, ze tak ciezko go dostac :-|


Piszesz o kredycie 50/50? dlaczego niby ciężko ?
 
     
Nowak78

Marka: Audi
Model: A4
Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-05-22, 08:50   

Ja brałam kredyt ze strony https://pozyczkowy-portal.pl/kredyty-gotowkowe/. Bezproblemowo uzyskałam potrzebne pieniądze, a koszty podczas spłaty nie były wygórowane, więc jestem zadowolona. 8-)
 
     
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-29, 12:29   

Pytanie czy kredyt to dobry pomysł na sfinansowanie zakupów? Cóż, dobry i nie dobry. Dobry, ale pod pewnymi warunkami, jeżeli stanowi max 60% wartości inwestycji.
Kolejna sprawa, to wysokosć oprocentowania - dobrze, jeżeli nie będzie to zbyt wysoka kwota.
Wszystko powinno więc być w granicach rozsądku.
Aktualny ranking lokat dostępny jest np tutaj: https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10