Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak głośna ma być praca układu napędowego Duster 1,6 Sce 4x4
Autor Wiadomość
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-19, 22:49   Jak głośna ma być praca układu napędowego Duster 1,6 Sce 4x4

Mam pytanko do użytkowników Dusterków 4x4-czy wszyscy mają tak, że po wysprzęgleniu cisza, a podczas jazdy słychać cały układ napędowy jako takie dość głośne cykanie, bądź raczej rytmiczne ocieranie? (trochę ciężko to słowami określić)
W sprawie przelewania oleju przez mechaników mieliście tutaj rację. U mnie było 0,5 cm ponad max. Zażyczyłbym sobie odessania do poziomu max, ale nie chciałem uchodzić za namolnego klienta
Ostatnio zmieniony przez destyl2 2017-01-23, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-19, 23:32   

Szkoda,ze nie poradziłem sobie z wstawieniem fotek bo jako posiadacz nowego Dusterka miałbym kilka pytań :(
Ostatnio zmieniony przez destyl2 2017-01-20, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-20, 00:33   

Jedno się wyjaśniło - na YouTube udało mi się zaglądnać pod spód. Dokładnie to samo tam widziałem, więc spoko, a co do odgłosów to też jak sobie przypominam jazdę próbną to na pytanie co tak chrobocze gość mi odpowiedział,że z napędem 4x4 będzie to słychać, ale za potwierdzenie czy u WAS tez tak jest to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 
     
lukee

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 22
Wysłany: 2017-01-20, 12:14   

U siebie nie słyszę różnicy w jeździe bez włączonego tyłu i z włączonym tyłem. Żadnego cykania na pewno nie ma.
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-20, 15:46   

Mi nie chodziło o różnice z włączonym tyłem. Tez to sprawdziłem i na 2WD jest tak samo słychać, tylko o to,że w ogóle jak jadę do jest głosniej niż wtedy gdy np wysprzęglam, ale dzieki za odpowiedź.
Jutro wybiorę się do salonu i jeszcze raz poproszę o przejażdżkę testowym autem 1,6SCe 4x4 w celu porównania. Mam nadzieję,że dadzą taką możliwość
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-21, 22:35   

Wygląda na to,że pisze tutaj tylko prawie sam ze sobą :) Widocznie u wszystkich pozostałych Daćki nie wydają podejrzanych odgłosów. Zaliczyłem dziś mały wyjazd (250km) -lekko zaśnieżone drogi bieszczadzkie no i odczucia super. Średnie spalanie 7,8 l/100km na samym początku docierania wydaje sie ok.Czuć ,że auto stworzone raczej na drogi w terenie, bo rzeczywiście biegi rekordowo krótkie (nie licząc 5 i 6) Szkoda tylko,że odgłosy towarzyszyły nadal- inaczej wcale bym z niego pewnie nie wysiadał. Zastanawiałem sie cały czas jak je opisać i wpadłem na to,że kto zna starą radziecką pralkę automatyczną- WIATKA to zapewne słyszał jak pyka jej programator. U mnie ten odłos jest niemal identyczny. Im większe wzniesienie tym słychać go głosniej. Kończę już te monologi, licząc na to,że ktokolwiek się tu kiedyś wypowie. Pozdrawiam kolegę lukee, który sie odezwał i wszystkich czytających
Jeszcze małe sprostowanie - do salonu wybieram sie dopiero w środę
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-23, 04:42   

Fotki wstawiam przez fotosik,link zaznacz "na fora dyskusyjne" czy jakoś tak.Czy 4x4 chodzi głośniej? Trochę tak,ale porównując u mnie nie mam terkotania.Za to w 4x2 przy skrętach coś tarło- metka na zacisku hamulcowym i trytytka na przewodzie hamulcowym ocierała o półoś.Obejrzyj podwozie,a w serwisie nie bój się "marudzić".
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-23, 16:49   

Dzięki olo. Dziś zajechałem do salonu. Nie przejechałem się autem jazdy próbnej 4x4 bo aktualnie do środy go nie mają, ale sprzedawca przejechał się kawałek ze mną i przyznał mi rację. W środe będę atakował mechaników. Sprzedawca zasugerował początkowe niewypalenie się jeszcze katalizatora. Może cos w tym jest, ale to mi brzmi raczej na zbytnie wypalenie, co przy przebiegi 272km wydaje sie nonsensem
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-25, 20:58   

W samochodzie jazdy próbnej cichutko. Jadąc moim mechanik przyznał rację. Jutro jestem zapisany na szukanie usterki. Boję się,że nie zlokalizują. Ciekaw jestem sam co w takim przypadku. W końcu za 66 tys mogę wymagać tego, za co zapłaciłem
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-26, 09:51   

A jednak.Pytanie czy to jakaś niechlujność montażu,o co nie trudno.Czy może niestety wada podzespołów.W Urbanie przez parę pierwszych kilometrów zgrzytały biegi przy zmianie,ale olej wszędzie dotarł i jest spokój.
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-26, 19:13   

No i stało się. Serwis jak na razie nie był w stanie zdiagnozować. Auto zostawiłem, ale pytanie co dalej. Wymienią opinie z innymi serwisami i będą wymieniać po kolei co przyjdzie na myśl, a ja tego czego chciałem tzn auta w oryginale nowego mieć już nie będę. Bądźmy szczerzy- złożone w oryginale to zawsze w oryginale i jakoś do żywotności części wstawionych w trakcie uzytkowania to już takiego zaufania nie mam (no chyba, żeby mechanicy wyjątkowo rzetelnie podeszli do sprawy)
Ciekawe czy dużo jest tu osób majacych podobne doświadczenia. Ja mam nadzieję,że po tym wszystkim będe mógł napisać cos dobrego pod adresem serwisu , o którym mowa
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-29, 22:46   

Ja mam podobnie, tez Sce 1.6 4x4 odebrane w teraz w styczniu i przejechane 500km.
Juz jestesmy w kontakcie z kolega destyl12 i zobaczymy jak sprawa sie potoczy.
Jestem jutro w serwisie w Poznaniu i dam znac co i jak.

Stawiam na cos w napedzie - sprzeglo, skrzynia biegow. Po wcisnieciu sprzegla cisza, na postoju podczas wkrecania na obroty tez cisza, to ma miejsce tylko jak skrzynia pracuje... i obawiam sie ze to ona jest zrodlem problemu. Jak to ten sam element w dwoch modelach blizniaczych to chyba problem na montazu, badz wada podzespolu.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-30, 09:12   

Najprościej sprawdzić stan oleju,ew.wlać zalecany przez producenta,bo może zamiast pełnego syntetyku wlano mineralny.
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-30, 09:27   

olo napisał/a:
Najprościej sprawdzić stan oleju,ew.wlać zalecany przez producenta,bo może zamiast pełnego syntetyku wlano mineralny.


Tp już niech ASO weryfikuje :)
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-30, 11:34   

Auto w seriwsie, mechanik potwierdzil ten fakt podczas jazdy próbnej i powiedział że tak nie powinno być.
Auto zostawiam do sprawdzenia, wspominał cos o mechanizmie roznicowym, ale to tylko dywagacje poki nie sprawdzą na warsztacie...

Niestety, licze ze to tylko jedna przypadlosc powazniejsza bedzie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 12