Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak głośna ma być praca układu napędowego Duster 1,6 Sce 4x4
Autor Wiadomość
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-02, 19:46   

tutaj rozmawiamy dalej o tym
dzial techniczny jezeli mozecie, HELP!!!!


http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=1098
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-05, 17:44   

szkoda,że nikt sie tu nie dopisuje z odpowiedzią czy słysza cos podobnego u siebie czy tez nie (mimo tego,że dość duzo osób przeczytało nasze wypowiedzi) Pozostaje nam się tylko domyślać,że skoro komus sie nie chce zalogować i napisać to znaczy,że u niego jest wszystko OK
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-05, 18:26   

też tak sądzę, że wszystko gra, jeden kolega który ngrał ten filmik (ale on ma dci silnik) nie usunal do dzis tego dzwieku - odpisal mi na forum DACIA KLUB i poweidział że na pewno nie jestesmy jedyni...
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-06, 14:01   

On ma zdaje się z rocznika 2016. To że dci to dowodzi jedynie tego,że problem nie tkwi w silniku. Poza tym to wykluczaliśmy od samego początku. Ja nie będę atakował na razie innych serwisów tylko zawierzę tym mechanikom u mnie w serwisie, ale jedno jest pewne,że nie mogę odpuścić i niech szukają do skutku. Na razie żadnych skarg do renault polska też nie pisałem. Przebieg mam nadal mały, a dowodem na to,że problem dotyczy auta od pierwszego kilometra może być nawet to FORUM. U mnie w serwisie robili co mogli i nie mogę napisać,że źle podchodzą do klienta, więc szczerze mówiąc to mnie powstrzymywało wciąż od tego, by sprawę poruszać wyżej. Mam nadzieję,że po obejrzeniu auta kolegi ma@cko w serwisie i po połaczeniu doświadczeń coś uda się z tym zrobić
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-09, 16:28   

No i u mnie serwis wyciągnął skrzynię biegów, po kilku dniach namysłów ze strony Renault Polska... taką dyspozycję dostali (normalnie szacun, w końcu się zdecydowali)...

...co ciekawe jak odbierałem auto zastępcze to doradca serwisowy powiedział mi że nic nie widać w tej skrzyni aby było nie tak (miało to miejsce wczoraj ok 17tej), po rozebraniu jej...
Dziś po 14tej dostałem tel od kierownika serwisu że Renault Polska zadecydowało o wymianie koła zębatego 3 i 4 biegu... sprawa ciekawa, ale wierzę w ich możliwości i fachowość :)

...bo do tej pory wydawało mi się że jeżeli po rozebraniu nic nie można stwierdzić (tak jak doradca powiedział - "nic nie widać że jest coś nie tak w skrzyni po rozbiórce"...) to należy przeprowadzić sprawdzenie skrzyni w warunkach pracy, a zatem użyć hamowni skrzyń biegów i zweryfikować czy występuje usterka jak podczas pracy w aucie... a o tego typu sprawdzeniu skrzyni kierownik serwisu nic nie powiedział, tylko dodał że - w dziale technicznym Renault Polska zapadła taka decyzja...

...no nic, pozostało czekać na części z Francji, następnie montaż i pewnie za 1,5 tyg będzie wiadomo czy Panowie z działu technicznego Renault Polska mieli rację (bo przecież mogli już mieć takie przypadki w innych krajach i po konsultacjach z Renault we Francji zapadła taka decyzja aby wymienić 3 i 4 kolo zębate), czy tez było to na zasadzie prób i błędów, wyliczanki, może też próba weryfikacji-naprawy przez telefon i na odległość, tudzież jakaś loteria przy biurku, a na koniec na moje nieszczęście, niezbyt skuteczna naprawa... OBY NIE!

Liczę jednak że decyzja jest czymś konkretnym podyktowana (przecież po numerze skrzyni można dojść kiedy i gdzie była złożona) i się okazało że te elementy są faktycznie wadliwe.
Wierzę w fachowość i wiedzę oraz rzetelną weryfikację Panów z Renault Polska, życie pokaże jak będzie...
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-16, 19:25   

Widzę,że temat stanął w miejscu. Dowodzi to tego,że to nasze jedyne 2 przypadki. Jest tylko jeden sposób aby sie przekonać. Szukam osoby z okolic Krosna, która ma nowego Dusera 4WD -wersja benz 1,6 Sce. Z chęcią podjadę i dam sie przejechać swoim w celu porównania. Albo inni uzytkownicy nie wsłuchują się i niczego nie wychwycili albo maja po prostu cicho podczas jazdy. Jechałem testową wersją 4WD salonową ale tamta była ze starszym silnikiem K4M (105KM). Proszę o kontakt ze mną na PW jeśli ktos się na to zgodzi. Zanim zacznę robić dym muszę się przekonać na 100%,że mam rację, a ten ktos niczego nie straci (najwyżej się przekona,że ma auto OK)
 
     
adamr

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-16, 23:31   

Niestety,mojego Dustera też dopadła ta wada.Serwis ma skontaktować się z Renault Polska w tej sprawie. Mówią, że to może być coś w skrzyni biegów. Jak widzę,jest to przypadłość wersji 4x4. Może to będzie coś w dyferencjale i dalej w przeniesieniu napędu na tył?
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-17, 21:51   

W dalszym ciągu usilnie proszę o kontakt kogoś z okolicy Krosna kto zakupił nowego Dustera 1,6 Sce 4x4. Podjade na miejsce i nie zabiore więcej czasu niz 5 min. Opiszę tutaj później czy to mi sie wydaje, czy może rzeczywiście wada dotyczy tylko nielicznych egzemplaży, a może w ogóle nie ma problemu jesli to norma w tego typu pojazdach. Serwis wmawia mi ,że mam omamy słuchowe, uwierze jesli nie usłyszę tego dźwięku w innym nowym samochodzie. Moge siedzieć obok. wystarczy mi 500 m
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-18, 14:14   

U mnie nastapi wymiana skrzyni we wtorek najozniej i dam znac co i jak
Boje sie ze jezeli to wada skrzyni , to reszta z tasmy produkcyjnej moze byc taka sama...
a wtedy to ich PROBLEM, jest juz nas 3 osoby widze i do tego wszyscy 4x4 z rocznika 2017
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-18, 16:21   

Adama być może z 2016 ale dołączył do forum w grudniu to jak 2017. Można rzec - ta sama produkcja
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-19, 14:36   

A koło Krosna nikt nie kupił Dustera 4x4 :)
Aż dziwne, bo tyle się ich widuje jak przejeżdżają drogą. Może trochę ich rozumiem - boją sie wpuszczać do auta nieznajomego. Zgodzę się na kontrolę osobistą. Nie posiadam żadnej broni palnej ani tzw białej, a z usposobienia jestem niespotyukanie spokojny człowiek, he he he :)
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-02-19, 19:01   

Współczuje kolegom, nowe samochody i już takie ceregiele, nawet nie zdążyliście przetestować możliwości 4x4 w terenie. Czyżby Dacie dopadła rutyna?.
Jeśli ASO nie wie co się dokładnie dzieje, ja bym zajechał do nizależnego serwisu, który ma obeznany temat 4x4- niech wystawi swoja diagnozę.
Może to nie wina skrzyni tylko przekładni napędowej, która jest za skrzynią napędza wał a następnie dyfer. Sprwdzić stany oleju w jednym i drugim, może na lini produkcji ktoś miał ciężki dzień.
Napędy powinny działać podobnie niezależnie od jednostki napędowej, jedyna różnica w działaniu to może wiekszy przebieg, ja bym rozszerzył kryteria poszukiwania dusterów przynajmniej od 2016 , a nawet i starsze z małym przebiegiem (nie koniecznie 1.6 SCE) i wiadomo tylko z napędem 4x4.
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-19, 21:28   

Masz rację. Dzięki,że sie odezwałeś, a ci, którzy przeczytali post Darka i odpowiadają kryteriom przedstawionym przez kolegę myślę,że sie też odezwą (tzn bardzo na to liczę)
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-20, 07:02   

Jak będziesz w okolicach Olkusza to zapraszam na kawę i przejażdżkę.

Na wiosnę będę trochę bliżej w okolicach Czchowa, w weekend.
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-21, 19:45   

u mnie była skrzynia biegow tym problemem

Nowa skrzynia zamontowana, auto OK

p.s. prawdopodobnie podejrzewają ze w fabryce wlano zły olej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10