Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak głośna ma być praca układu napędowego Duster 1,6 Sce 4x4
Autor Wiadomość
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-02-21, 21:20   

Marek1603 napisał/a:
Jak będziesz w okolicach Olkusza to zapraszam na kawę i przejażdżkę.

Na wiosnę będę trochę bliżej w okolicach Czchowa, w weekend.


Marek popraw profil dopisz Dustera, bo do porównania pracy napędów, Lodgy za bardzo sie nie nadaje :mrgreen:


Profilaktycznie sprawdził bym jeszcze stan oleju w przekładni i dyfrze, może tam też niedopatrzyli. Wystarczy odkręcić korki przelewowe, olej powinien się nimi sączyć i zobaczyć co tam jest wlane.
Jaki przebieg miałeś (mieliście)w momencie wystąpienia tych problemów, może w ogóle nie było oleju a serwis próbuje załagodzić sytuacje.
Sprawa poważna dotyczy mechaniki, posty powinny znajdować się w dziale technicznym a nie w pogaduszkach, sam tam rzadko zaglądam.
Prośba do Admina o wyprostowanie tego tematu.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-22, 15:41   

Dzięki. Sam nie wiem jak to się stało.
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-02-22, 17:22   

Pytasz o przebieg - ja słyszałem to z czym zgłaszałem się do serwisu w momencie wyjeżdżania nówka autem spod salonu (a więc przebieg chyba jakieś 17 km miał). Na początku pomyślałem,że może ten typ tak ma, ale po tym jak kazdy pytał co tu u Ciebie tak terkocze to zacząłem o tym pisać. Dlatego też na początku nie byłem pewny czy to problem techniczny i zacząłem wątek w pogaduszkach.
 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-05-24, 10:32   

Spotkał mnie podobny problem. Serwis zatrzymał auto do sprawdzenia, czekają na decyzję centrali.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-05-25, 14:03   

W rozmowie telefonicznej doradca klienta poinformował mnie o konieczności dokonania badania rozgrzanej skrzyni biegów, sprawdzenia poziomu oleju i ewentualnej zawartości opiłków metalu. Samochód pozostanie w serwisie jeszcze przez kilka dni.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-05-31, 11:28   

Decyzja zapadła, wymiana skrzyni biegów.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-13, 15:49   

Po wymianie ok?
 
     
Pabloo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 54
Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-06-19, 12:11   

Witam
Mam Dustera ze stycznia 2017 - i mam chyba podobny problem - tzn dokładnie to co słychać na filmie jednego z kolegów. Takie "rzęrzenie" ale tylko w zakresie obrotów 1800 - 2300. Doskonale to słychać naciskając sprzęgło - wtedy jest cisza jak makiem zasiał, puszczając sprzęgło znowu rzęrzenie... Ja poczekam do "po wakacjach" bo na razie poruszam się lokalnie... Poza tym zaobserwowałem "mułowatość" silnika, i objaw "gaźnikowy" tzn aby przyśpieszyć trzeba delikatnie ująć gazu wtedy "idzie" do przodu...
Pozdrawiam
Pabloo
 
     
adamr

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-19, 19:05   

Podejrzewam poduszki lub silentbloki,(nie wiem jak jest mocowany zespół napędowy.)Mogą być z partii o niewłaściwej twardości,i stąd te wibracje.Mam w swoim Dusterze ten problem,a serwis polecił mi zmianę techniki jazdy. Teraz jeżdżąc,przeciągam zmianę biegów poza 2500 obr/min i wibracje nie występują,ale jak się zapomnę i jadąc na 6 biegu ,obroty spadną do 1500 -2000,a będę chciał przyspieszyć,to mam" trzęsionkę".Jest jednak coś wadliwego w układach napędowych pochodzącym z początku 2017r.,bo to już któryś z rzędu przypadek,opisywany na forum .Ogólnie ,z samochodu jestem zadowolony,w górach idzie jak burza,ale straciłem do niego zaufanie.Pozdrawiam "poszkodowanych"
 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-06-20, 14:16   

Po wymianie skrzyni terkotanie jest znacznie cichsze, słychać je wyraźnie tylko w zakresie prędkości 60-90 km/h przy wyłączonych nawiewach i radiu, >90 km/h wiatr w kabinie jest głośniejszy. Ponadto, po odebraniu auta z serwisu, pojawiła się nowa atrakcja dźwiękowa, lekkie wycie intensywnością nawiązujące do pracy silnika. Podzielam opinie o mułowatości silnika, ponadto na autostradzie nie dałem rady rozpędzić mojego Dustera do 165 km/h. Pozdrawiam forumowiczów.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
m@cko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-20, 15:20   

robzol napisał/a:
Po wymianie skrzyni terkotanie jest znacznie cichsze, słychać je wyraźnie tylko w zakresie prędkości 60-90 km/h przy wyłączonych nawiewach i radiu, >90 km/h wiatr w kabinie jest głośniejszy. Ponadto, po odebraniu auta z serwisu, pojawiła się nowa atrakcja dźwiękowa, lekkie wycie intensywnością nawiązujące do pracy silnika. Podzielam opinie o mułowatości silnika, ponadto na autostradzie nie dałem rady rozpędzić mojego Dustera do 165 km/h. Pozdrawiam forumowiczów.


u mnie po wymianie dokladnie tak samo jak u Ciebie, ale wycia zadnego raczej nie ma
jaki to dzwiek dokladnie?
 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-06-21, 11:06   

Owo "wycie" w mojej ocenie nie pochodzi z układu napędowego. Sadzę, że dźwięk ten pochodzi z innego mechanizmu, może z systemu klimatyzacji lub elektrycznego? Zastanawiam się w w jakie układy serwis ingerował w trakcie wymiany skrzyni biegów, ale to już inny wątek.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
cosin

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-06-22, 13:20   

u mnie z włączonym 4x4 nie czuję różnicy głośności napędu
_________________

 
     
robzol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-06-23, 12:52   

Problem dotyczy rocznika 2017 i nie ma raczej związku z praca w trybie 4x4.
_________________
"Szukaj własnej drogi"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11