Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Felgi do Dustera.
Autor Wiadomość
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-12, 22:40   Felgi do Dustera.

Witam. Mam pytanie: Jakie można kupić dodatkowe felgi do opon zimowych do Dustera? Czy mogą to być zamienniki, czy oryginały? Samochód ma nie całe 2 miesiące i wiadomo jest na gwarancji.

Czy mogą być np. takie: Link do przykładowych felg na Allegro

Czy może coś innego ?
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-13, 07:37   Re: Felgi do Dustera.

gilban napisał/a:
Witam. Mam pytanie: Jakie można kupić dodatkowe felgi do opon zimowych do Dustera? Czy mogą to być zamienniki, czy oryginały? Samochód ma nie całe 2 miesiące i wiadomo jest na gwarancji.

Czy mogą być np. takie: Link do przykładowych felg na Allegro

Czy może coś innego ?


Jeżeli pasuja to wydaje mi się, że mogą być.
Gwarancja chyba nie ma nic do felg. Poza tym ani felgi ani opony nie podlegaja gwarancji.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-05-13, 12:46   

gilban napisał/a:
Witam. Mam pytanie: Jakie można kupić dodatkowe felgi do opon zimowych do Dustera?

Po pierwsze (oficjalnie) powinienes stosowac wyłącznie takie rozmiary felg i opon, jakie zostaly przez producenta (Renault/Dacia) homologowane do Dustera, a ich parametry powinny byc podane w "Wyciagu ze Świadectwa Homologacji", ktory dostaje sie przy zakupie nowego auta. Prosilem w sasiednim watku o zblizonej tematyce o podanie alternatywnych rozmiarow felg i opon (tzn. innych niz standardowe, o ile takowe podano) z wyciagu z homologacji, ale poki co bez odzewu. Parametry standardowych felg do Dustera to 6,5Jx16, 5x114,3 , 66, ET50 (sr. 16", szer. 6,5", rozstaw 5x114,3mm, sr. otw. centruj. 66mm, odsadzenie 50mm), a opony do nich 215/65R16.

gilban napisał/a:
Czy mogą to być zamienniki, czy oryginały? Samochód ma nie całe 2 miesiące i wiadomo jest na gwarancji.

Sadze, ze jesli zastosujesz dobrej jakosci felgi, o zalecanych (badz bardzo zblizonych - w uproszczeniu mowiac) parametrach, to nic zlego sie nie stanie i ASO raczej nie powinno sie czepiac. Gorzej moze byc gdyby Ci sie cos zwalilo w zawieszeniu, wtedy ASO moze doszukiwac sie przyczyny np. w "biciu" nieoryginalnych felg i np. w ich ew. wiekszej masie, co powoduje zwiekszenie tzw. mas nieresorowaych. Zaleznie od konketnego przypadku moga to byc zarzuty wydumame badz sluszne (chociaz czesciowo). Tak czy owak, ASO/Renault bedzie mialo na Ciebie haka, zeby odmowic naprawy w ramach gwarancji, jesli taka bedzie ich wola. W szczegolnosci wtedy, gdy zalozone przez Ciebie nieoryginalne felgi nie beda mialy parametrow felg homologowanych do Dustera.

gilban napisał/a:
Czy mogą być np. takie: Link do przykładowych felg na Allegro

Te felgi maja sz. 7" i ET40, a wiec sa szersze o 0,5" (12,7mm) i maja mniejsze o 10mm ET w stosunku do standardowych felg do DD. To spowoduje, ze gdzie indziej znajda sie ranty felgi i opona niz mialoby to miejsce ze standardowa felga, w szczegolnosci opona bedzie wystawala bardziej na zewnatrz o 1cm (przy zastosowaniu standard. opon 215/65/R16). Wiec takie niestandardowe felgi to sprawa indywidualnego wyprobowania, czy np. nic nie bedzie obcieralo, rowniez w ekstremalnych warunkach (np. jazda w 5 osob lub/i po duzych wybojach czy w terenie), czy wystajace bardziej opony i wyrzucane przez nie bloto/pasek/kamyczki nie beda jeszcze bardziej niszczyly lakieru niz przy standardowych felgach itp. itd... no i w koncu podjecia indywidualnej decyzji, czy sie na to wszystko godzisz (rowniez na to, o czym napisze jeszcze ponizej). Za Ciebie nikt nie zdecyduje, my tylko mozemy starac sie przedstawic wszystkie za i przeciw, ryzyka itp., a ostateczna decyzje musiz podjac Ty.

Osobna sprawa jest kwestia jakosci felg kupionych na allergo (pisownia zamierzona), zwlasza tych dosc tanich. Zawsze istnieje obawa, ze sprzedawca zatai, ze sa produkcji chinskiej (choc akurat w tej podanej przez Ciebie aukcji ponoc "kraj pochodzenia Niemcy" i "cetrtyfikat TUV", 99,7% pozytywow i felgeo.pl) i to z tych chinskich wyrobow niskiej jakosci i ze pozniej bedziesz mial z nimi rozne problemy, np. ciezko bedzie je wywazyc, co pociagnie za soba koszta i cala rzesze ciezarkow na felgach... no i Twoja "zgryzote", ze kupiles bubla. Nie wspominajac juz o ewentualnych kwestiach bezpieczenstwa, czy utraty gwarancji. Radzilbym raczej kupowac w znanych od lat, solidnych, duzych, oponiarskich sklepach internetowych, one oprocz opon oferuja przewaznie rowniez felgi. Ja np. kupowalem ok. 3-4 lata temu komplet alusow 16" za posrednictwem oponeo. Kosztowaly wtedy ok. 350zl/szt. wraz z kompletem akcesoriow i darmowym transportem, nie byly chinskie (bodaj niemieckie) i nie bylo z nimi nigdy zadnych problemow, ani z wywazaniem, ani z ekspoloatacja.

Poza ww jest jeszcze jeden istotny aspekt zastosowania felg/opon o innych parametrach niz homologowane przez Renaulta/Dacie do DD. Otoz jesli bedziesz jezdzil na takich felgach/oponach i zdarzy Ci sie jakis powazniejszy wypadek (niewazne czy z Twojej czy cudzej winy) i ktos je zauwazy, to mozesz miec z tego powodu powazne problemy.

Nie pomysl sobie, ze jestem z tych, ktorzy sa święcie przekonani, ze "fabryka zawsze wie najlepiej", ze nie jezdzilem kiedys na felgach/oponach o parametrach tylko zblizonych do fabrycznych (a nie identycznych)... nie bylo moim zamiarem Cie staszyc, chcialem tylko przedstawic mozliwie wszystkie aspekty, zebys mogl podjac swiadoma decyzje.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-13, 21:45   

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Przynajmniej dzięki Tobie będę wiedział jaki parametry mają felgi z certyfikatem do DD. Bo w papierach nic nie ma. I nie wiadomo było nawet czego szukać. Więc to się nie pali. Może się kupi felgi stalowe oryginalne w razie czego. Szkoda że ich nie można kupić poza ASO. Że nikt więcej ich nigdzie nie ma.

Teraz na lato są felgi aluminiowe (wiadomo oryginalne).
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-05-15, 13:49   

Aaa to sorry, sugerowalem sie tym podanym przez Ciebie linkiem do allergo i dlatego myslalem ze potrzebujesz alufelgi. Z tego co tu ostatnio napisales i z tego co przeczytalem w Twoim pierwszym poscie na forum wynika, ze chodzi o Dustera, ktory wyjechal z salonu na alufelgach i z inst. lpg. Jesli to oryginalna instalacja lpg fabryczna, to pewnie nie dali kola zapasowego (ani 5-ciu srub do niego, ktore przewaznie daja do zapasu jesli DD wyjezdza na alusach). Ma to o tyle znaczenie, ze majac stalowe kolo zapasowe moglbys ew. dokupic tylko 3 stalowe felgi do opon zimowych. Tyle ze felga na zapasie jest czarna i wtedy te 3 dodatkowe tez wypadaloby kupic czarne.
OK, czyli w takim razie potrzebujesz pewnie 4 felgi stalowe do zimowek. Nie musisz ich koniecznie kupowac w ASO. Tu sprawa jest prostsza niz w przypadku alusow, bo istnieje kilka firm, ktore produkuja stalowe felgi w tych samych rozmiarach co oryginalne i do zludzenia przypominajace te oryginalne (nowa o zwyklych oryg. stalowkach, a nie tych stylizowanych, ktore teraz w standardzie daja do wersji Ambiance). Sa one znaczaco tansze od tych w ASO i sa stosunkow latwo dostepne. Przewaznie sa to felgi Magnetto Wheels (MW) i KFZ - Stahlrad (ew. troche z angielska KFZ - Steel Wheels, marka firmy ALCAR). Magneto Wheels jest firma chyba wloska (ma fabryki we Wloszech, Francji, Rumunii, Rosji i Polsce - Lublin), Alcar autriacka (ma fabryki w Szwajcarii, Niemczech, bierze tez od innych firm, np. amerykanskiej Hayes-Lemmerz). Ich polskie stony www: NW, Alcar. Ceny felg obu tych producentow do Dustera w sklepach internetowych sa podobnie, ok. 220-230zl, z tym ze KFZ - Stahlrad sa przewaznie ciut drosze (np. 5zl/szt. drozsze, KFZ 225zl vs MW 220zl). Z MW nigdy nie mam zadnych osobistych doswiadczen, natomiast KFZ Stahlarad kupilem kiedys (dosc dawno, bo ponad 10 lat tamu) do zimowek i nie mialem zadnych problemow (oczywiscie rozmiar totalnie inny niz do DD). Wiec osobiscie chyba raczej kupowalbym KFZ Stahlrad, z tym, ze niekoniecznie przez internet - na stronie Alcara mozna znalezc ich lokalnych dystrybutorow, i jesli ceny bylyby podobne, to MSZ lepiej kupic "w realu", gdzies gdzie wystarczy podjechac kilka-kilkanascie km, bo wtedy w razie ew. problemow latwiej od razu zareklamowac/wymienic niz bujac sie z kurierami i czekac kupe dni na zalatwienie reklamacji.
Z reszta zdaje sie, ze kol. Dar1962 kupowal takie wlasnie felgi KFZ Stahlarad, wiec moze cos napisze o tym, jak tu zajrzy :-) ...

Do tych oryginalnych felg stalowych w DD fabryka dodaje ozdobne dekielki, ktore jednak w ASO sa strasznie drogie (OIDP 75zl/szt.). Moza kupic duzo taniej w Niemczech, ale "troche" kosztuje przesylka, ew. mozesz sie zwrocic do kol. Dominusa, powinien cos miec (w kazdym razie niedawno mial aukcje na allergo).

Jeszcze powinienes sie raczej zaopatrzyc w kompet, czyli 20szt., srub do tych stalowek (cena ok. 80-100zl, oczywiscie nie w ASO!). Chociaz podobno fabryka nie zabrania zastosowania srub od alusow do stalowek, to jednak zaleca uzycie oddzielnych dedykowanych srub do stalowek. Oryginalne sruby do fabryczych alusow DD sa troche dluzsze i maja takie stozkowe, obrotowe podkladki (podobnie do tzw. "srub plywajacych"), to po to, zeby gniazda na sruby w alufelgach sie zbytnio nie wycieraly podczas czestego do- i odkrecania. Gdyby sie te podkladki przy okazji dokrecania nimi stalowek nieco powiedzmy "zarysowaly" (np. przy nieostroznym uzywaniu klucza pneumatycznego), to pozniej nie musialoby to dobrze robic gniazdom w alusach ;-) . A poniewaz wydatek jest to raczej nieduzy i jednorazowy, to lepiej sie w ten oddzielny kompet srub do stalowek zaopatrzyc.

P.S. Swoja droga ciekawe, kto produkuje stalowe felgi dla Dacii do Dusterow na pierwszy montaz? Kto wie, moze wlasnie MW, skoro ma fabryke w Rumunii?? Taka moja mala spekulacja ;-)
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-15, 14:54   

swoje felgi,podobnie jak kadmowane śruby (warto dopłacić - nie bierze ich sól i korozja) kupowałem w Bosch Service. Za felgi zapłaciłem ok 800 stówek (to Alcar)a za śruby bodaj 80.

Fot-0015.jpg
Plik ściągnięto 1083 raz(y) 114,66 KB

kolpak.JPG
Plik ściągnięto 3143 raz(y) 147,24 KB

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-15, 17:12   

Zgadza się, jak coś mam komplet dekielków do felg stalowych/stylizowanych ;)

Co do alusów należy patrzeć na parametry felgi 6,5Jx16H2 5x114,3x66 ET50.

Ja mam oryginalne alufelgi na lato z wersji Delsey zadymione
a na zimówki kupiłem swego czasu alufelgi ENZO W , dedykowane jako alusy do warunków zimowych, kupiłem je w miare dobrej cenie, praktycznie tyle co dałbym za stalówki, sruby i dekielki
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-05-16, 09:12   

Dominus napisał/a:
a na zimówki kupiłem swego czasu alufelgi ENZO W , dedykowane jako alusy do warunków zimowych,

A propos, ENZO to tez jedna z marek Alcara, tyle ze KFZ Stahlrad (jak sama nazwa wskazuje) dotyczy felg stalowych, natomiast AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO to ich marki alufelg.

Dominus napisał/a:
kupiłem je w miare dobrej cenie, praktycznie tyle co dałbym za stalówki, sruby i dekielki

No generalne kupujac nowe alufelgi bardzo czesto dostajemy w komplecie (bez doplaty) odpowiednie do naszego modelu sruby/nakretki, pierscienie centrujace (o ile sa potrzebne do danych felg) no i jakies dekielki/loga. Wiec jesli kupimy dosc tanie alusy, to rzeczywiscie wyjdzie to nieduzo drozej niz za felgi stalowe + dekielki + sruby. Tyle ze nie kazde alufelgi "lubia" sol i tez nie kazdy wlasciciel lubi jezdzic w zimie na alusach. Ale jesli ktos wyjechal autem z salonu na stalowkach, to jak najbardziej warto rozwazyc zostawienie stalowek do opon zimowych, a na lato zakup alufelg (jako ze duze rozmiary stalowek generalnie nie sa duzo tansze od tanich alusow).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-16, 18:36   

Zgadzam się z wypowiedzią kolegi DD .

Z felgami mam sruby,dekielki oraz odpowiednie pierścienie centujące bo ENZO W ma ET48 a w DD jest oryginalne wymagane ET50.
Felgi nie są nowe, zakupiłem użwane za 870zł, tyle też był dał za stalówki,śruby i dekielki lub kołpaki... i stwierdziłem że kupuje alusy bo raz że akurat ENZO W jest "modelem" dedykowanym jako alusy na zime (powierzchnia specjalnie zabiezpieczona przed solą i takie tam, gdzieś o tym czytałem na temat tych alusów), dwa w miare firmowa felga (nie jakiś chińczyk) a trzy i główny powód to aspekt wizualny ;)

Ja wyjechałem na alusach z salonu wiec miałem wybór czy kupuje na zime stalówki czy alufelgi
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2013-05-17, 03:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-16, 21:34   

Witam ponownie.
W odpowiedzi:
Tak. Chodzi o Dustera, który wyjechał z salonu na alufelgach i z inst. lpg. Instalacja lpg była jednak zakładana tu w Warszawie w ASO, w Al. Jerozolimskich, ponieważ na miejscu nie mieli wersji Dustera z LPG. Również plastikowe listwy na drzwiach i nad kołami zostały tu założone. Również radio u nich (fabryczne zostało założone). Ma dodatkowo panel sterowania przy kierownicy, bluetooth do połączenia z komórką, co daje razem zestaw głośnomówiący. Mikrofon znajduje się na suficie między szybą a światełkiem.

Dziękuję za linki. Dzięki nim, już wiem że nie kupię felg przez internet tylko w jednym ze sklepów zaproponowanych przez system wyszukiwania na stronie ALCAR, właśnie stalowe. W zimę jest półmrok, błoto i śnieg, więc i tak to nie ma znaczenia.

Oczywiście też śruby nowe zostaną kupione, jak dobrze pójdzie to te kadmowane.

Więc jeszcze będę chciał gdzieś zakupić dekielki do tych felg i to wszystko.

Teraz mam pytanie co do opon zimowych. Czy te można kupić używane na Allegro (i jakie najlepiej) czy też lepiej nie?

Na koniec podpowiem, że jeszcze kupiłem hak do przyczepy firmy GALIA o tu w tym sklepie, ten model: link do sklepu i haka

Ponieważ ASO za jego montaż krzyknęło 600 zł, zostanie zainstalowany poza ASO.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-17, 03:40   

Jeżeli chodzi o oryginalne dekielki do felg to mam komplet zalakowanych nowych do sprzedania.

A co do opon widziałeś już jakieś używki i za ile?
Moim zdaniem lepiej by było kupić nowe opony i mieć na któryś sezon.
Komplet Uniroyal MS 66 plus kosztuje coś 1400, znajdziesz coś tańszego jeszcze a nowego
 
     
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-17, 09:23   

1. A ile chcesz za te dekielki ?

2. Tu jest taki przykład używanych opon: link do aukcji. Czy się do czegoś nadają ?
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-17, 09:37   

gilban napisał/a:
1. A ile chcesz za te dekielki ?

2. Tu jest taki przykład używanych opon: link do aukcji. Czy się do czegoś nadają ?


Ważny jest rok produkcji opon a nie to ile maja bieznika(oczywiscie to tez jest wazne :mrgreen: ) . A tutaj nie widze, zeby gosc podal z jakiego roku sa te opony.
Z uzywkami to loteria. :-/
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-05-17, 13:52   

Dominus napisał/a:
Z felgami mam sruby,dekielki oraz odpowiednie pierścienie centujące bo ENZO W ma ET48 a w DD jest oryginalne wymagane ET50.

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, ale pierscienie centrujace sa po to, zeby dopasowac wieksza srednice otworu centrujacego w feldze do srednicy kolnierza pasty (w DD to 66mm), a nie po to, zeby korygowac ET. Z reszta ET50 vs ET48 to tylko 2mm roznicy w odsadzeniu (felga/opona 2mm bardziej na zewnatrz) ... nie czepiajmy sie az takich szczegolow ;-) .

gilban napisał/a:
Tak. Chodzi o Dustera, który wyjechał z salonu na alufelgach i z inst. lpg. Instalacja lpg była jednak zakładana tu w Warszawie w ASO, w Al. Jerozolimskich, ponieważ na miejscu nie mieli wersji Dustera z LPG.

W przypadku DD z fabryczna instalka lpg "zabieraja" kolo zapasowe.... a w przypadku dokladanej za prosrednictwem ASO to chyba nie? Czy moze tez zabieraja??
W kazdym razie jesli masz zapas, to (jak wczesniej wspomnialem) istnieje opcja dokupiena tylko trzech felg stalowych. Tylko, ze wtedy musialbys raczej poszukac czarnych (ze wzgledu na czarny zapas).

gilban napisał/a:
Ponieważ ASO za jego montaż krzyknęło 600 zł, zostanie zainstalowany poza ASO.
"ASO to ZUO" ;-)
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-17, 19:06   

gilban napisał/a:
1. A ile chcesz za te dekielki ?


130zł za komplet 4 dekielków, nowe zalakowane

DD napisał/a:
Dominus napisał/a:
Z felgami mam sruby,dekielki oraz odpowiednie pierścienie centujące bo ENZO W ma ET48 a w DD jest oryginalne wymagane ET50.

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, ale pierscienie centrujace sa po to, zeby dopasowac wieksza srednice otworu centrujacego w feldze do srednicy kolnierza pasty (w DD to 66mm), a nie po to, zeby korygowac ET. Z reszta ET50 vs ET48 to tylko 2mm roznicy w odsadzeniu (felga/opona 2mm bardziej na zewnatrz) ... nie czepiajmy sie az takich szczegolow ;-) .


DD źle i nie dokładnie się wyraziłem a Ty kolego dobrze rozwinąłeś po co są pierścienie centrujące
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13