Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
płyn w chłodnicy koloru żółtego
Autor Wiadomość
Gosia

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-07-04, 12:37   płyn w chłodnicy koloru żółtego

Dzień dobry.

Niecałe 2 lata temu (lipiec 2015r.) kupiłem auto marki Dacia Duster. Auto sprawowało się dobrze aż do lutego 2017r. Przestało działać ogrzewanie. Pojechałem do serwisu do Zamościa (Euro – Car – tam też kupiłem auto). Ogrzewanie ponoć zostało naprawione, ale już w drodze do domu zauważyłem, że znowu ogrzewanie nie działa. Zadzwoniłem ponownie do Zamościa i kazano mi znowu przyjechać. Następnego dnia pojechałem, ogrzewanie naprawiono i przepłukano przewody, bo stwierdzili, że płyn w chłodnicy ma jakąś dziwną barwę, a w przewodach jest jakiś nalot. Uzupełniono również płyn. W książce serwisowej nie ma śladu o naprawie.
W maju br. pojechałem do Szczecina. Pod Poznaniem zapaliła się kontrolka, która sygnalizowała, że płyn w chłodnicy nie chłodzi się. Zatrzymałem się natychmiast i zadzwoniłem do salonu/serwisu, w którym kupowałem auto z zapytaniem co mam zrobić. Kazali mi szukać najbliższego serwisu. Znalazłem 7 km dalej, w Luboniu pod Poznaniem. Po kilku tygodniach ściągnęliśmy samochód do serwisu do Zamościa, ponieważ w serwisie w Luboniu nie zrobił prawie nic z autem. W Zamościu w serwisie stwierdzili, że do płynu w chłodnicy został dolany jakiś płyn niewiadomego pochodzenia, ponieważ ma dziwne zabarwienie (żółte) i zaszła tam jakaś reakcja, która spowodowała okopcenia i ubytki na głowicy (prawdopodobnie silnik jest do wymiany). Oskarżono mnie, że to na pewno ja dolałem czegoś do płynu do chłodnicy, bo niemożliwe jest, żeby mechanik w serwisie zrobił coś nie tak.
Obecnie wysłano próbkę płynu do analizy. Jestem normalnym człowiekiem i wiem, że nie „pcha się rąk” do auta , które jest na gwarancji. Poruszę niebo i ziemię i nie zostawię tak tej sprawy.
Błagam poradźcie co mam zrobić?
 
     
erwing

Marka: DACIA
Model: DASTER
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: KRAJOWY
Wysłany: 2017-07-05, 09:39   

zycze ci powodzeniai miej nadzieje ze to sie jakos wyjasni ale skoro czujesz sie czysty to sie niepoddawaj
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-07-06, 03:59   

Masz zlecenie naprawy jako dowód.Pewnie padła uszczelka głowicy.Osad,dziwna barwa i konsystencja płynu może to potwierdzać(ale to nawet uczeń rozpozna).Zapalenie kontrolki oznacza zbyt wysoką temp.płynu co za tym idzie wentylator chłodnicy nie pracował -może termostat się zawiesił.Tak czy siak żądaj demontażu głowicy w twojej obecności.Niestety przygotuj się na problemy,nagrywaj rozmowy z serwisem i zbieraj dokumenty.
 
     
Gosia

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-07-06, 06:36   

Dzięki za informację. Niestety głowicę pokazali mi jak była już zdemontowana, a wentylator cały czas działał.
 
     
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2017-07-06, 21:55   

A jak zapaliła Ci się kontrolka to jechałes dalej czy stanąłeś? jeżeli jechałeś i się do tego przyznałeś to możesz zapomnieć o gwarancji-ignorowanie sygnałów że należy się zatrzymać..jeżeli nie jechałeś i niczego nie dolewałeś to rzeczoznawca i droga sądowa zostaje.
 
     
Gosia

Marka: dacia
Model: duster
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-07-07, 09:36   

Zatrzymałem się zaraz po tym jak kontrolka się zapaliła. Zadzwoniłem do serwisu, kazali mi otworzyć maskę, żeby schłodzić i szukać najbliższego serwisu, który był 7 km dalej. Po schłodzeniu silnika kontrolka już nie zapaliła się. Jak jechałem już do serwisu,to też kontrolka się nie zapaliła.
 
     
adam.adam

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 1
Wysłany: 2020-01-15, 09:38   

@Gosia i jak się sprawa skończyła? Wymieniałaś tylko uszczelkę czy regeneracja głowicy była konieczna?

Mam teraz dziwną sytuację. Miałem ubytek płynu chłodzącego. Serwis przeczyścił, wymienił płyn, odpowietrzył i niby było ok. Miesiąc po wizycie dalej spał poziom płynu. Dolałem i niby jest ok. Ale przy ciepłym silniku kolor robi się między żółtym-brązowym a pomarańczowym. Później kolor wraca do normy. Zalany płynem Renault (żółto-zielony odcień). Olej wymieniany w serwisie miesiąc temu przy przeglądzie, ale jest go trochę więcej niż powinno. W ASO twierdzą, że to normalne. Testu CO2 nie chcieli zrobić, bo rzekomo nie ma podstaw. Budyniu pod korkiem nie ma, spadku mocy również, biały dym raczej się nie pojawił przy wydechu, nie szarpie, spalanie trochę wyższe, ale sezon zimowy więc raczej w normie. Co o tym myślicie?
Silnik 1.6 SCe (2016).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nasze chromowane grzejniki Imers W twojej łazience? Tak teraz to możliwe.
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11